استاندار کرمان: تقویت تواحدهای تولیدی زمینه ساز جهش تولید است

[ad_1]

محمدجواد فدایی روز جمعه در بازدید از دامپروری و کارخانه لبنیات مجتمع کشت و صنعت «هامون» واقع در ابتدای جاده ماهان،  افزود: با توجه به درخواست های مطرح شده از سوی مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت هامون، دستورات لازم  برای اعطای مجوز زمین پارکینگ و تعمیرگاه و همچنین واگذاری اسناد اراضی در اختیار مجتمع صادر شد.

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان نیز در ادامه گفت: روزانه ۶۰۰ تن و سالانه ۲۲۰ هزار تن شیر توسط دامداری‌های متعدد در استان کرمان تولید می‌شود.

 این بازدید که با همراهی مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کرمان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان، مدیرکل دامپزشکی استان، مدیر امور شعب بانک کشاورزی و معاونان اداره کل راه و شهرسازی و استاندار محترم کرمان انجام شد گزارشی از فرآیند تولید محصول سالم از علوفه، پرورش دام، تولید شیر و محصولات لبنی نیز توسط آقای خلیلی‌زاده مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت ارائه گردید.

این مجتمع با پرورش ۱۷۰۰ راس گاو و گوساله که ۷۰۰ راس گاور آن دوشا هستند روزانه با ۲۶ تن تولید شیر یکی از زنجیره های تولید شیر و انواع محصولات لبنی را در استان کرمان برعهده دارد.

[ad_2]

Source link