استفاده از ماسک در ادارات قصرشیرین اجباری شد

Category: دسته‌بندی نشده Comments: No comments

استفاده از ماسک در ادارات قصرشیرین اجباری شد

[ad_1]

مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جلسه ستاد کرونا قصرشیرین افزود: هم اکنون در پیک کرونا هستیم و تعداد افراد مبتلا به بیماری ویروسی کرونا در چند روز اخیر افزایش داشته که برای مقابله با سرایت بالای بیماری رعایت فاصله اجتماعی و فیزیکی و همچنین موازین و پروتکل های بهداشتی از سوی همه افراد یک ضرورت است.

وی اظهارداشت: با برداشته شدن برخی محدودیت ها پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برخی افراد رعایت موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی را همانند قبل جدی نگرفتند و همین باعث شد تا امروز شاهد افزایش نگران کننده مبتلایان باشیم.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: خسارت کرونا جبران ناپذیر است و کوتاهی در برابر این بیماری ویروسی با سرعت بالای انتشار آن می تواند فاجعه به بار بیاورد از این رو از همه مردم می خواهیم همانند روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا باز هم با جدیت موازین بهداشتی را رعایت کرده و از ترددهای غیرضرور و سفرهای بی مورد پرهیز کنند.

تاتار ادامه داد: سلامت افراد برای ما مهم است از این رو جهت صیانت از سلامت مردم، بوستان ها تعطیل و فعالیت سالن های غذاخوری و رستوران ها به صورت بیرون بر باشد و همچنین برگزاری اجتماعات و فعالیت آرمستان  و تالارهای پذیرایی نیز ممنوع است و با توجه به ابتلای برخی کارکنان ادارات ارباب رجوع به صورت تلفنی کارهای اداری خود را پیگیری و برای صیانت از سلامت خودشان از مراجعه حضوری به ادارات خودداری کنند.

وی گفت: تمامی اصناف از امروز با جدی گرفتن موازین بهداشتی و پروتکل ها و رعایت فاصله اجتماعی، ملزم به استفاده از ماسک هستند و یک کمیته نیز متشکل از ادارات به ریاست بهداشت و درمان بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی به صورت مستمر و روزانه نظارت می کنند و با افراد خاطی نیز برخورد قضایی می شود.

فرماندار قصرشیرین همچنین با قدردانی از تلاش های ستاد مدیریت کرونا و اقدام های انجام شده گفت: قصرشیرین شرایط ویژه ای دارد و به واسطه وجود مرزها و نیروهای نظامی نیاز است که مسایل بهداشتی به طور جدی تری رعایت شود و گند زدایی و ضدعفونی مکان های عمومی، بانک ها و دستگاه های خودپرداز و سایر با همکاری شهرداری، سپاه و دیگر دستگاه های متولی و با نظارت بهداشت و درمان، در دستور کار روزانه باشد.

او ادامه داد: مردم حتما در منازل خود بمانند و جمعیت هلال احمر و همچنین ظرفیت بسیج برای اطلاع رسانی عمومی و دادن هشدارهای لازم از طریق سیستم صوتی نسبت به رعایت و جدی گرفتن مسایل بهداشتی واستفاده از ماسک و شستن مداوم دست ها و فاصله اجتماعی از سوی مردم در محله های مختلف به کارگیری شود.

تاتار گفت: متصدیان و کارکنان نانوایی ها ملزم به  استفاده از ماسک و دستکش و پخت و عرضه نان به صورت کاملا بهداشتی هستند و دستگاه کارت خوان برای عدم گرفتن وجه نقد از مشتریان نیز در محل خبازی ها نصب شود و افرادی که این موارد را رعایت نکنند، نیز برخورد قضایی می شود.

وی از ظرفیت شبکه های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد برای ارایه هشدارهای لازم به مردم جهت جدی گرفتن کرونا تاکید کرد و گفت: همکاری مردم برای گذشتن از مرحله پیک بیماری ویروسی کرونا نیاز است.

او همچنین از افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا و بیماران خواست تا در منزل بمانند و از تردد و انتشار و انتقال بیماری در سطح شهر خودداری کنند.

وی همچنین از افراد مشکوک به کرونا خواست تا با انجام تست به موقع کرونا و اطلاع از بیماری خود دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و از حضور در مکان های عمومی خودداری کنند تا شاهد انتقال بیماری و جابجایی ویروس در سطح شهر نباشیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز گفت: کرونا یک ویروس نوظهور و ناشناخته است که هر روز ابعاد تازه ای از این ویروس ظاهر می شود از این رو برای مقابله با آن باید موازین و مسایل بهداشتی را رعایت کنیم.

دکتر رضا منصوری با ابراز نگرانی از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قصرشیرین گفت: وضعیت ویروس کرونا هیچ تغییری نکرده و ما باید تا اتمام بحران بیماری رعایت موازین بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهیم و سبک زندگی خود را تغییر دهیم.

وی اظهار داشت: ما باید بپذیریم که کرونا تا مدتی کنار ما خواهد بود و برای ایمنی خود و خانواده هایمان تنها راه مقابله شستن دست ها، نظافت شخصی، رعایت موازین بهداشتی و از همه مهم تر رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق و ۲ مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت ساکن دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۷۳۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۴ خرداد) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲ هزار و ۴۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۷۱۴ نفر مورد بستری و هزار و ۶۹۶ نفر موارد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.  با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور به ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر رسید.  

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>