اعرافی: نظام باید از حوزه مطالبه کند

[ad_1]

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اعرافی روز شنبه در  دیدار با مدیر مدرسه علمیه معصومیه قم، تاکید کرد: سنت حوزه این است که حوزویان، نسبت به تمام حوادث و اتفاق های جامعه، نظام و انقلاب و حتی کارهای بی اهمیت که کسی به سراغ آنها نمی رود، بی تفاوت نیستند.

وی با بیان اینکه عالمان بزرگ با حکمت و عقل و تدبیر  به سراغ همه نوع خدمات در جامعه می رفتند و نسبت به اتفاقات جامعه بی تفاوت نبودند، اظهار داشت: حوزه ضمن این که کارویژه ای خاص دارد ولی باید در موضوع ها و حوادثی که کسی به ان اهمیت نمی دهد نیز باید حضور داشته باشد.

اعرافی بیان داشت: رهبری معظم انقلاب امید تازه ای به حوزه دارند، چرا که حوزه در این سالها کارکردهایی تولید کرده و سند چشم اندازی را تدوین کرده است. باید این امید را قدران بود و برای آینده بهتر تلاش کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: فضلا، انقلابیون و فرهیختگان حوزه باید نسبت به ظرفیت خود، باور و امید داشته باشد و کارهای بزرگی انجام دهد.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه بر ضرورت حضور عالمانه و شجاعانه حوزه و حوزویان در همه صحنه ها تأکید کرد و گفت: البته نیازمند به ظرفیت سازی، تمهید و مقدمات لازم همراه با تربیت جامع و متوازن در مقیاس افراد و در سطح کلان حوزه هستیم تا بتوان کلیت حوزه وکلیت نیازها را پاسخ داد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت آزادی و مشارکت طلبه ها و اساتید حوزه ادامه داد: باید تا جایی پیش برویم که طلبه بعد از چند سال راه و روش و منهج خود را خودش انتخاب کند، البته منظور از این آزادی، آزادی هوشمند است./

[ad_2]

Source link