ترازو مکانیکی و دیجیتال [راهنمای خرید]

انواع مختلفی از ترازو های آشپزخانه وجود دارد که می توانید برای آشپزخانه خود خریداری کنید (دقیقاً در حدود 10 مورد یا دقیق). برخی از ترازوها به غیر از هدف بارز آنها برای محاسبه وزن یک شیء ، برای اهداف خاص تجاری طراحی شده اند. به عنوان مثال ، ترازو خمیر نانوا توسط متخصصان پخت و پز برای اندازه گیری خمیر استفاده می شود ، یا ترازو های کمتری که شناخته شده تر هستند به شما کمک می کنند تا طی یک عصر ، چند نوشیدنی را در نوار ریخته باشید.

اگر قبلاً از ترازوها در آشپزخانه خود استفاده نکرده اید ، این را در نظر بگیرید: یکی از دلایل عمده واریانس هزینه های غذایی ، کنترل بخشی ضعیف است. اگر آشپزهای آماده یا خطوط عادت به انجام اقدامات “چشم پوشی” دارید ، می توانید واریانس 5٪ یا بیشتر را ببینید. علاوه بر اندازه گیری مواد پخت و پز برای کیک مناسب ، می توانید از ترازو آشپزخانه استفاده کنید تا استیک ها را اندازه بگیرید ، ماکارونی ها را اندازه بگیرید و یا یک پیتزا فلفلونی را با فلفلونی میل کنید تا اطمینان حاصل کنید که مقدار مناسب محصول به سمت صفحات غذاخوری است.

در راهنمای خرید جدید از فروشگاه رستوران تاندرا ، با انواع ترازو دیجیتال موجود در بازار آشنا می شوید ، آیا ترازو دیجیتال یا مکانیکی برای شما مناسب است و سایر ویژگیهای ترازو که ممکن است در ابتدا در تصمیم خرید خود در نظر نگرفته باشید ( مانند یک ویژگی تار ، داشبورد هوا یا حتی ایمن بودن ماشین ظرفشویی).