تعمیرات نیروگاه بخار ایرانشهر با رعایت نکات بهداشتی انجام شد

[ad_1]

مراد بخش بامری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا، اظهارداشت: از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور نیروگاه بخار ایرانشهر با انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این بیماری علاوه بر ضدعفونی اماکن عمومی و محیط کار کارکنان خود و پایش کارکنان در زمان ورود را در دستور کار قرار داد.

  وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «جهش تولید» ابرازامیدواری کرد تا امسال با ادامه روند موفقیت آمیز سال گذشته، رکورد بیش از ١٧ درصدی در تولید حداکثری انرژی به ثبت برسد و عملکرد کمی و کیفی نیروگاه ایرانشهر همچنان در مسیر رشد و موفقیت قرار داشته باشد.

مدیر نیروگاه بخار ایرانشهر با بیان اینکه ۶٠ درصد برق مصرفی سیستان و بلوچستان از نیروگاه‌های این شهرستان تامین می‌شود اظهار داشت: با وجود تحریم‌های سخت دشمنان با اتکا به توانمندی‌های داخلی هیچ گونه مشکلی در تامین برق و تعمیر قطعات نیروگاه نداریم. 

وی بیان کرد: در شرایط فعلی، علاوه‌بر تولید مستمر و بدون وقفه برق، فراهم سازی شرایط نیروگاه برای تولید برق در پیک تابستان ۹۹ نیز در حال انجام است.

بامری گفت: نیروگاه بخار ایرانشهر به ظرفیت ٢۵۶ مگاوات (۴ واحد ۶۴مگاواتی) در ١٨ کیلومتری شمال غربی ایرانشهر و در ۲ کیلومتری غرب سه راه ایرانشهر به بم در حاشیه جنوبی جاده در زمینی به مساحت ۱۵۰هکتار قرار دارد.

وی افزود: قرارداد ساخت نیروگاه بخار ایرانشهر در سال ١٣۶٨ بین شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان و شرکت اشکودا کشور چک و اسلواکی بسته شد.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار – میلک واقع شده است.

[ad_2]

Source link