خیران بوشهری ۶۲۷ یتیم و محسنین را حمایت می‌کنند

[ad_1]

سید محمد علی مهیمنیان فر روز دوشنبه در نشست خبری تشریح اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد شهرستان بوشهر افزود: از این شمار حامی ۳۸۰ نفر در ماه رمضان جذب شدند که امید است با استفاده از ظرفیت آنها افزایش سطح کمی و کیفی به جامعه هدف خود باشیم.

وی بیان کرد: به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب در کمک به اقشار آسیب پذیر و نیز افراد متضرر از ویروس کرونا، کمیته امداد برنامه‌هایی را در سه محور برنامه‌ریزی کرد و با همراهی مردم و خیران و مرکز نیکوکاری توانست در بحث کمک‌های نقدی و غیر نقدی کمک شایانی را به اقشار آسیب پذیر کند.

مهیمنیان فر ادامه داد: در مجموع ۳۲ میلیون تومان در بحث کمک به کسب و کارهای متضرر از ویروس کرونا جمع‌آوری و در حوزه تامین سبد کمک معیشتی، به بیش از سه هزار و ۴۰۰ خانوار تحت پوشش توزیع شد.

وی اضافه کرد: ارزش هر کدام از بسته‌ها به طور میانگین ۳۰۰ هزار تومان و شامل اقلام موردنیاز روزانه خانواده‌ها مانند برنج، روغن و حبوبات بوده‌است.

مهیمنیان همچنین از توزیع غذای گرم در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: برای این منظور سه آشپزخانه راه‌اندازی و بیش از ۵۹ هزار و ۵۰۰ پرس غذا وعده قبل از افطار بین مددجویان توزیع شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوشهر گفت: سال گذشته در حوزه اشتغال ۳۲۲ نفر در مراکز فنی حرفه‌ای آموزش دیدند و امسال نیز بر اساس برنامه مقرر شده به ۳۳۰ نفر آموزش داده شود.

وی افزود: پارسال به ۲۵۵ نفر وام اشتغال زایی اعطا شد و امسال قرار است به ۳۷۵ نفر در این حوزه کمک شود.

مهیمنیان فر با اشاره به طرح راهبران شغلی گفت: سال گذشته ۹۸ نفر از مددجویان به راهبر شغلی معرفی شد که این افراد با انجام فعالیت‌های اشتغال زایی درون خانه به کسب درآمد می‌پردازند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال ۲۰۰ نفر به عنوان راهبران شغلی معرفی خواهند شد.

وی یادآور شد: در بحث کاریابی سال گذشته ۲۱۸ نفر به کارفرمایان معرفی و درزمان حاضر مشغول به فعالیت هستند و برای امسال نیز پیش بینی شده ۱۹۲ نفر برای اشتغال به کارفرمایان معرفی شوند.

[ad_2]

Source link