راهنمای خرید اسپرسو ساز برقی

انواع دستگاههای اسپرسو ساز برقی
چهار ماشین وسیع وجود دارد که با نحوه تهیه اسپرسو توضیح داده شده است:

کتابچه راهنمای کاربر – سبک اهرم دستی – هنوز هم اغلب در ایتالیا و اروپا توسط baristas حرفه ای ترجیح داده است.
نیمه اتوماتیک – به اپراتور نیاز دارد تا به طور دستی طول اسپرسو “ریخته” را متوقف کند. این می تواند از طریق پمپ برقی یا روش تحویل هیدرولیک قدیمی (که در دستگاه های اهرم Rancilio استفاده می شود) باشد.
خودکار – طول “ریختن” توسط دستگاه متوقف شده است. مدت زمان آن توسط “مغز” دستگاه و سیستم اندازه گیری آب کنترل می شود.
فوق العاده اتوماتیک – دستگاه تمام کار را انجام می دهد – قهوه را خرد کرده و بسته بندی می کند ، آن را تهیه می کند و زمین ها را بیرون می کشد. در دستگاه های 1 مرحله ای ، شیر یخ زده یا گرم شده مستقیماً درون فنجان اضافه می شود. ماشینی که باریستا شیر را شیر می دهد و سپس با قسمت قهوه ترکیب می شود ، ماشین های دو مرحله ای نامیده می شوند.

دستگاه های اسپرسو دستی
گاهی اوقات ماشین پیستون نامیده می شود ، به خصوص هنگامی که در بازار خانه به آن اشاره می شود. به دلیل پایین بودن تقاضا این روزها ، هنوز تعداد معدود تولید کننده ای در ساخت آنها وجود دارد. آنها برای تعمیر بسیار ساده تر هستند و بسیار قابل اعتماد هستند. Rancilio خط کاملی از دستگاه های اهرم (Classe 6 LE) را در یک برد کامل از 1 گروه تا 4 گروه و با گزینه کیت پروپان تولید می کند.

بسیاری از باریستاهای جدی ایتالیایی اصرار دارند که هیچ دستگاه دیگری نمی تواند چنین اسپرسو کاملی تولید کند. دلیل این امر این است که اپراتور کنترل زمان انفوزیون را کنترل می کند – زمانی که دسته قبل از رها شدن در حالت خاموش قرار دارد – این می تواند طعم بی نقصی را از قهوه ها بیرون بکشد. به دلیل کار بدنی درگیر ، دستگاه ایده آل نیست که در مکانی با ترافیک زیاد قرار داشته باشیم که کارکنان جوان یا یک صاحب کار بیش از حد مجبور شوند روزانه 300 نوشیدنی مصرف کند. با این حال ، این ماشین ها حتی امروزه یک ویژگی عالی دارند – اگر مجهز به یک کیت پروپان اختیاری باشند ، برای اجرای آن نیازی به برق ندارند. این امر باعث می شود آنها برای نمایشگاه ها ، در کامیون های پذیرایی ، برخی از موقعیت های سبد خرید و غیره بسیار عالی باشند. علاوه بر این ، هزینه پایین و نگهداری بسیار پایین آنها می تواند یک مزیت برای مکانهای کم حجم باشد.

دستگاههای اسپرسو نیمه اتوماتیک
نیمه تمام اتوماتیک بیشتر در ماشینهای یک گروه وجود دارد تا در دو ، سه یا حتی چهار دستگاه گروه. دلیل این امر این است که اپراتور هم باید شروع به کار کند و هم دستی آن را متوقف کند و هرچه گروه ها بیشتر در محل کار باشند ، توجه به امور سخت تر خواهد بود. علاوه بر این ، ماشین های نیمه اتوماتیک به منظور دستیابی به شات مناسب ، به آموزش بیشتری در کارمندان نیاز دارند. انجام این کار به اندازه کافی آسان است ، اما به یاد داشته باشید که در آمریکای شمالی اپراتور به احتمال زیاد از هر دو دست برای شیر بخار استفاده می کند ، شربت را به موکا اضافه می کند و یک پوستی را گرم می کند ، هم زمان. در این شرایط به راحتی می توانید عکس های اسپرسو بزنید. در ایتالیا ، نیمه اتوماتیک رایج است ، اما پس از آن baristas بسیار خوب آموزش دیده و سالها در کار خود باقی می مانند. برای اکثر، semiautomatic در برنامه های گروهی به خوبی کار می کند ، زیرا به این دلیل است که وقتی فقط یک نوشیدنی (یک یا دوتایی) به طور همزمان تهیه می شود ، می توان آن را کنترل و کنترل آسان کرد. در چندین دستگاه ، نمونه اولیه موشک Rocket Giotto که نمونه اصلی آن است ، تولیدکننده قصد دارد سوئیچ روشن / خاموش قهوه را به یک اهرم کرومی زیبا تبدیل کند تا “هنر و مهارت” ساخت اسپرسو را برجسته کند. یکی از مزیت های دستگاه های نیمه اتوماتیک هزینه کمتری است (نسبت به ماشین های اتوماتیک) ، زیرا آنها معمولاً برد کامپیوتر مورد نیاز روی اتوماتیک را کنار می گذارند. از آنجا که نیمه اتوماتیک به سیستم فشار قوی قدیمی متکی است ، معمولاً پایداری دما به اندازه ماشینهای اتوماتیک دقیق نیست (اگر اتوماتیک ها از کامپیوتر “مغز” استفاده می کنند تا به طور دقیق کنترل سر گروه و دمای دیگ بخار باشد).

دستگاه های اسپرسو اتوماتیک
دستگاههای اتوماتیک مقادیر از پیش تعیین شده اسپرسو را هنگام فعال سازی تحویل می دهند. تقریباً همه الکترونیکی هستند ، با استفاده از یک برد کامپیوتر قابل برنامه ریزی برای کنترل عملکردهای مختلف. این دستگاه ها برای اکثریت قهوه های مخصوص قهوه و قهوه خانه های موجود در یک یا چهار تنظیمات گروهی ، دستگاه مورد نظر هستند. اگر کارمندان زیادی دارید و نیاز به تولید طیف گسترده ای از تنظیمات نوشیدنی دارید ، این دستگاه ها ترجیح داده می شوند زیرا آنها اپراتور را برای شیر بخار آزاد می کنند ، در حالی که دستگاه به دنبال عکس اسپرسو است. Automatics محصولی پایدار را تضمین می کند و باعث می شود بهره وری بیشتری از Barista’s فراهم شود.

این روزها می توان دستگاه را با گزینه های متفاوت سفارش داد. به عنوان مثال از بندهای بخار استفاده کنید. در Rancilio Classe 9 ، کمتر از 3 سیستم مختلف وجود ندارد: گرگ بخار دستی سنتی (باهوش) ، یک سیستم شکن اتوماتیک نیمه اتوماتیک که عملاً آموزش barista (YouSteam) را از بین می برد و یک واحد کاملاً اتوماتیک بدون هندز (Isteam) .

اتوماتیک در هنگام سفارشات سفارشی نیز بی نظیر است ، زیرا تقریباً تمام دستگاه های الکترونیکی امروزه دارای پنج دکمه در هر گروه هستند که این امکان را برای یک تک آهنگ کوتاه و بلند ، دوتایی کوتاه و بلند و کلید مهم نادیده گرفتن دستی فراهم می کند. دکمه دستی (اپراتور اندازه شات را کنترل می کند) در اختیار یک اپراتور خوب بسیار مهم است زیرا امکان ساخت آن نوشیدنی های اسپرسو سفارشی را فراهم می کند که مشتریان خوب (اما ریز و درشت) اغلب ترجیح می دهند. پذیرایی از این مشتریان یکی از مزیت های رقابتی بزرگی است که اپراتورهای مستقل نسبت به زنجیر و سایرین با منوهای ثابت دارند. و قبل از اینکه به Superautomatics برویم ، این را هم بخاطر بسپارید که یکی از اصلی ترین دلایلی که مشتریان فکر می کنند نوار قهوه “خوب” است ، برای صدای چرخ چرخ در حال اجرا ، شیر بودن بخار می شود ،

دستگاههای اسپرسو فوق خودکار
Superautomatic نامی است که به آن دستگاه هایی داده می شود که قهوه را خرد می کنند ، آن را بسته بندی می کنند ، شلیک اسپرسو را تولید می کنند و سپس زمین ها را درون یک جعبه داخلی آشغال می اندازند. این ماشین ها گران تر هستند ، اما البته تقریباً اپراتور بی پروا هستند. آنها برای مناطقی که تولید یک محصول مداوم با وجود گردش مالی کارمندان دارای اهمیت است ، در حال افزایش است. این شامل رستوران های فست فود ، کافه ها ، هتل ها و بسیاری مکان های دیگر که آموزش اسپرسو دشوار است یا تأکید اصلی بر روی سایر خدمات یا محصولات است. این روزها ، بهترین superautomatics می تواند کیفیت محصول تقریبا یکسان را به شما بدهد و ثبات قابل تکرار به شما بدهد. در حقیقت ، در بسیاری موارد ، با کیفیت و به طور مداوم اغلب ، همه این موارد را می توان در یک اثر جمع و جور تر انجام داد. در مقایسه با ماشینهای سنتی ، مگر اینکه روالهای سخت آموزش barista ، تعمیر و نگهداری ، و همه متعهد به تعالی توسط اپراتور عمل می کنند ، ممکن است یک محصول فوق العاده خوب بتواند محصولی برتر باشد. صرفه جویی در نیروی کار غالباً قابل توجه است (یک مطالعه که دیده ایم هزینه کار در تهیه نوشیدنی را 40 درصد از هزینه نهایی می داند). با این حساب ، هزینه ماشین اغلب می تواند در یک دوره نسبتاً کوتاه حساب شود.

سوپر خودکار در داخل کشور پیچیده تر است و به طور کلی نیاز به نگهداری و سرویس بیشتری دارند. بسیاری از دستگاه ها دارای چرخه تمیز کردن اتوماتیک ، چرخه های جداشدن و تشخیص خود به همراه چاپگر هستند. Superautomatics را می توان با یک چرخ و یک دور زدن دور بای برای دفع زمین سفارش داد ، یا معمولاً در حال حاضر ، دو چرخ ، و در پیکربندی اصلی آنها با بازوی بخار تعبیه شده است. این گزینه ها می توانند شامل یک اتومبیل (مانند Egro Isteam) ، ذخیره سازی شیر در یخچال ، سلف سرویس مشتری ، امکان پذیرش نشانه ها و بسیاری از ویژگی های دیگر شوند. مانند همه دستگاه های اسپرسو ، توانایی های مختلف عملکردی دارند. مطابقت با توانایی دستگاه با کارهایی که از آن انتظار می رود بسیار مهم است. اگرچه بسیاری از دستگاه از نظر اندازه به هم شبیه هستند اما طیف گسترده ای از پیچیدگی وجود دارد ، عملکرد و ویژگی های موجود حتی در همان مارک تجاری. برای جلوگیری از ناامیدی ، دستگاه مناسب را با کار مورد انتظار آن مطابقت دهید.

درک مؤلفه های ماشین اسپرسو تجاری

سر گروه ، اندازه و قدرت دیگ بخار
به همان اندازه که روش تحویل مهم است ، توانایی انجام وظایف مورد انتظار دستگاه است. تعداد گروه ها ، اندازه دیگ بخار و درجه بندی الکتریکی (به طور کلی قدرت عنصر) تعداد نوشیدنی های تولید شده در ساعت را تعیین می کند ، میزان بخار موجود در شیر شیر و آب گرم موجود را از ویژگی های اساسی برای در نظر گرفتن در ماشین های تجاری تعداد گروه ها می باشد. . این دو گروه برای بیشتر مراکز خرید قهوه از محبوب ترین ها هستند. سه گروه باید در مکانهای شلوغی مانند کیوسک های فرودگاه در نظر گرفته شوند. چهار دستگاه گروهی درصد کمی از بازار هستند و در زنجیره های قهوه با حجم بالا و مکانهای مستقل بسیار شلوغ یافت می شوند. ما مشتاقانه منتظر روزی هستیم که هر دو ماشین 4 گروهی در یک نوار قهوه در ایستگاه قطار در ونیز ، ایتالیا در اینجا رایج شوند!

اندازه دیگ بخار نقش مهمی در تحویل بخار و آب گرم دارد. اندازه دیگ بخار برای دستگاه های یک گروه می تواند از 1.8 تا 5 لیتر باشد ، برای دو دستگاه گروه 5 تا 12 لیتر ، سه دستگاه گروه 11 تا 18 لیتر و 20 تا 22 لیتر برای اکثر ماشین های گروه 4. تولید اسپرسو حداقل تحت تأثیر اندازه دیگ بخار است. استفاده از آب گرم (برای چای و آمریکایی ها) بیشترین مصرف انرژی است. بنابراین ، این مهم است که در نظر بگیرید که آیا شما برعکس تک آهنگ ها ، و همچنین اندازه نوشیدنی ها ، شما دو برابر زیادی می کنید. اگر تجارت شما از فروش نوشیدنی های آماده استفاده شده در 16 اونس گراند و 20 اونس اندازه بزرگ است ، به عملکرد بسیار بیشتری از دستگاه خود نیاز خواهید داشت تا در شرایط رستوران که نوشیدنی ها 6 و 8 اونپ کاپوچینو خواهند بود.

رسم برقی دستگاه (رتبه بندی عناصر) بر قدرت بازیابی دستگاه تا حد زیادی تأثیر می گذارد. مشاغلی که صبحانه یا ناهار زیادی دارند ، یا از دستگاه Americanos استفاده می کنند ، قهوه و چای کرما ، به یک ظرفیت با ظرفیت بالاتر نیاز دارند. همانطور که انتظار دارید دستگاه بزرگتر باشد ، به طور کلی هر چه قدر قدرت بیشتری بکشید و سریع تر از یک تمرین بازیابی کنید. با این حال ، دستگاه می توانند در قدرت خود و با تولید کنندگان مختلف متفاوت باشند. به عنوان مثال ، ماشینهای دو گروه قدیمی اغلب دارای 2700-3900 عنصر وات هستند ، و بسیاری از تولید کنندگان هنوز هم از دستگاه 2 گروه خود از عناصر حدود 4000 وات استفاده می کنند. ماشینهای گروهی Rancilio’s Epoca full size 2 تمام تجهیزات مجهز به 4300 عنصر وات و کلیه Clancse 2-گروه گروه Rancilio 6،7،8،9 و 10 سری تمام بسته های 6000 واتی است که نسبت به اکثر ماشینهای گروهی دیگر قدرت بیشتری به آنها می دهد! نیازی به گفتن نیست که با وجود دیگهای بزرگتر و قدرت پیشرو در صنعت ، ماشین های Rancilio جزء قدرتمندترین ها در جهان هستند. ماشینهای یک گروه معمولاً مجهز به توان 110 ولت و 1200 تا 1600 وات هستند که سرعت بازیابی آنها را محدود می کند.

پایداری درجه حرارت گروهی
اطمینان از اینکه تعداد صحیح سرهای گروه ، اندازه و قدرت دیگ بخار اندازه مناسبی برای کار مورد نظر است بسیار مهم است. با این حال ، هیچ عامل دیگری به اندازه دمای آب مورد استفاده در تهیه آن تأثیر نمی گذارد. به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است ، پس از همه این کار دستگاه است ، درست است؟ اما ، به همان اندازه اسپرسو با کیفیت پایین در اثر دم کردن در دمای نادرست ایجاد می شود ، تا حدی که لوبیای آسیاب نشده و بی کیفیت باشد. تغییر کمی به میزان یک درجه از دمای مطلوب 95 درجه سانتیگراد (203 درجه فارنهایت) به میزان قابل توجهی روی کیفیت و طعم تأثیر می گذارد. ما ماشینهای مختلفی دیده ایم که در طی چند دقیقه تا 12 درجه سانتیگراد (22 درجه فارنهایت) به جلو و عقب تغییر می کنند. در حالی که می توان دانه های خرد شده و ضعیف را اصلاح کرد ، طراحی دستگاه ضعیف نمی تواند.

سه عامل بر دمای آب جاری شده از مناطق اسپرسو تأثیر می گذارد. فقط نفر اول را می توان به راحتی توسط تکنسین خدمات یا یک بارستای آگاه کنترل کرد. فشار دیگ بخار و دمای دیگ بخار ارتباط مستقیمی دارد ، بنابراین با تنظیم فشار فشار (یا احتمالاً ترموکوپل) ، تکنسین می تواند فشار / دیگ بخار را تنظیم کند. این به نوبه خود ، درجه حرارت آب را در مبدل حرارتی (یا مبدل در ماشین های چند گروهی) که همان آب شیرین است که در یک محفظه جداگانه در دیگ بخار قرار دارد ، تأثیر می گذارد و منتظر است که از طریق سر گروه پمپ شود.

بسیاری از دستگاه های Rancilio ، از جمله ماشین های محبوب Classe 7،9 و 10 ، از یک سیستم مدیریت پیشرفته دیگ بخار استفاده می کنند که یک دستگاه سنجش فشار هوبا بسیار دقیق و با دقت بی سابقه از 0.03 ates را در خود جای داده است. این ترجمه به یک پایداری درجه حرارت برجسته 1.0 درجه چشمگیر ، مطابق با بسیاری از دستگاه های دیگ بخار دوگانه ، اما با هزینه کمتر است.

به طور معمول ، دمای پایدار گروهی یک ویژگی مطلوب است. با این حال ، امکان تغییر درجه حرارت گروه در حین یک دم (به نام پروفیل دما) در بین کباب ها و کافی شاپ های مخصوصی کشش دارد. درست مانند سرخ کردن یک استیک برای قفل کردن آب در آن ها و سپس خاموش کردن حرارت برای پایان دادن به پخت و پز ، قهوه یک ماده غذایی است و دماهای مختلف دم کرده می توانند روی طعم نهایی تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، کباب های تیره می توانند از درجه حرارت پایین تر دم آب بهره مند شوند و کباب های سبک تر می توانند از درجه حرارت بالاتر دم تولید کنند. Rancilio Classe 9 Xcelsius جدید این قابلیت را دارد که هر گروه را روی دمای بی نظیری قرار دهد. علاوه بر این ، می توان سرهای گروه را برای افزایش دما یا کاهش دما در طول دم تنظیم کرد. با استفاده از این سیستم ، هر کباب قهوه را می توان برای دستیابی به مشخصات طعم عالی خود آزمایش کرد!

ec-thermosyphon-2p.jpg

انتخاب دستگاه اسپرسو تجاری با اندازه مناسب
دستگاه های تک گروهی با قدرت پایین (مانند مخزن محبوب Rancilio Epoca S1) قادر به تحویل تعداد کافی اسپرسوس (70) در ساعت و شیر کافی بخار برای چهار کاپوچینو با اندازه رستوران در هر زمان هستند. گروه Rancilio Epoca one همچنین برای رستوران با حجم کم و محل کار ایده آل است و می تواند در جایی که به طور متوسط ​​10 تا 20 نوشیدنی در روز استفاده می شود خدمات عالی ارائه دهد. این امر نباید در طول روز پخش شود ، اما می تواند به عنوان مثال در طی عجله صبحگاهی مختصر انجام شود.

یک دستگاه تمام عیار یک گروه ، لوله کشی-در و با یک پمپ دوار مانند Rancilio Epoca S-1 ، E-1 باید برای برنامه های کوچکتر رستوران در نظر گرفته شود ، جایی که ممکن است تعداد نوشیدنی ها در یک روز متغیر باشد. به 50 نوشیدنی در روز.

دستگاه دو گروه ، سایز بزرگی است که مورد توجه بیشتر اپراتورها قرار گرفته است ، هر دو به دلیل قدرت آن ، این واقعیت است که می تواند به طور همزمان چهار نوشیدنی تکی را تولید کند (شش عدد با دسته Rancilio اختصاصی سه گانه پرتلفیلتر) و سپس انعطاف پذیری و سرعتی که همراه داشتن دو بند بخار است. قدرت می تواند بسیار چشمگیر باشد و می تواند تا صنعتی پیشرو 6000 وات باشد (به عنوان مثال در ماشین های Rancilio Classe 8 و Classe 10) ، و آنها را از بسیاری از ماشین های سه گروه رقیب قدرتمندتر می کند. یک دستگاه قدرتمند دو گروه مانند Rancilio Classe 8 یا Classe 10 همه جز بهترین شلوغ ترین کافه های مخصوص را راضی می کند و باید هنگام تهیه 75 تا 300 نوشیدنی در روز انتخاب شود. این دو گروه قدرتمند به راحتی حجم بیشتری را از آن به دست خواهند آورد ، اما گاهی اوقات یک گروه سه انتخاب عاقلانه تر است – نه فقط برای قدرت (در مورد Classe 8 و 10 آنها همان Wattage هستند) – بلکه برای انعطاف پذیری و اتاق کار که گروه سوم به ارمغان می آورد. این 3 گروه از قدرت ذخیره بیشتری برخوردار هستند زیرا دیگهای بخار در حال حاضر بزرگتر هستند و برای هر دو گروه 16 لیتری از 11 استفاده می کنند. گروه سوم همچنین اجازه می دهد تا سه نوشیدنی دوتایی ، یا دو نوبت و یک نوشیدنی به طور هم زمان تهیه شود – یک بار بزرگ ذخیره در هنگام عجله! همانطور که قبلاً ذکر شد ، ماشینهای بزرگتر هنگام کار بسیار سخت ، از پایداری دما برخوردار هستند که این امر برای استخراج اسپرسو خوب بسیار مهم است. دستگاه کوچکتر که در “ظرفیت نزدیک” عمل می کند ، دارای تغییر دما بیشتر از دستگاه بزرگتر است که روی “کنترل کروز” کار می کند.

یکی دیگر از مزیت های ماشین های بزرگتر این است که فضای بیشتری وجود دارد که بتواند باربیستای دوم را قدم بگذارد و به آن کمک کند. در دو دستگاه گروهی برای کمک به یک بارستای ثانویه بسیار مشکل است ، در سه دستگاه گروهی این امکان پذیر می شود و در چهار دستگاه گروهی دو نفر می توانند مشروط بر این کار را انجام دهند به شرط اینکه از چرخ های دوتایی استفاده شود. عامل دیگر این معادله این است که اگر سیستم شفاف سازی اتومبیل اختصاصی i-بخار Rancilio به ماشین های Classe 8 یا Class 10 تعبیه شده باشد – مثل این است که یک barista دوم به شما کمک کند زیرا یک باریستا می تواند در حال حاضر دو پارچ شیر را به طور همزمان کار کند. زمان – اقتصادی صرفه جویی در زمان.

یک نکته آخر در مورد اندازه – اندازه می تواند مهم باشد. این تجربه ما به عنوان صاحبان کافه های مخصوص قهوه و سرویس دهی به سایر افراد بی شماری بوده است – اینکه اندازه دستگاه در واقع می تواند بر موفقیت شما و موفقیت برنامه نوشیدنی اسپرسو تأثیر بگذارد. شما به احتمال زیاد با یک ماشین دو گروه مشغول کار بیش از یک گروه یک گروه و غیره هستید ، زیرا مشتریان درک می کنند که تجارت شما “حرفه ای تر” از یک طبقه پایین خیابان با دستگاه کوچکتر است. این به “حضور مقابل” گفته می شود و قبلاً برای Starbucks کار می کرد ، جایی که چهار دستگاه گروه به طور قطع نصب شده بودند. کسی که تحت تأثیر “قدرت” و “حضور” دستگاههای پهن چهار پا قرار نگرفته است.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themestulipbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma