روند ساخت مجتمع دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر مطلوب است

[ad_1]

احمد کردی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حوزه عمرانی اتفاق بی سابقه‌ای در عمر ۲۵ ساله دانشکده‎های فنی و حرفه ای این استان رخ داده که شامل افزایش مساحت چهار هزار و ۲۰۰ مترمربعی در حوزه نوآوری، دانش بنیان، کلاس کارگاهی، رفاهی، خوابگاهی و فرهنگی-مذهبی است و اکنون نیز با سرعت  قابل قبولی در دست اجرا است.

وی ادامه داد: از این مجموعه نزدیک به یکهزار مترمربع آن مربوط به ساختمان نوآوری و آموزش‎های دانش بنیان است.

کردی اضافه کرد: ساختمان نوآوری و دانش بنیان از سال ۹۷ آغاز بکار کرد که اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی شده تا پایان امسال مورد بهره‎برداری قرار گیرد.

وی گفت: قرار است خوابگاه ۲ هزارو و ۲۰۰ مترمربعی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر با نگاه ویژه استاندار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان تا مهر ماه ۹۹ افتتاح شود.

کردی عنوان کرد: پروژه خوابگاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای ۱۰ سال معطل مانده که با تزریق اعتبارات تا مهر ماه ۹۹ تکمیل خواهد شد.

معاون عمرانی دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: مابقی این مجموعه شامل ۴۰۰ مترمربع حوزه فرهنگی و مذهبی و ۸۰۰ مترمربع کلاس‌کارگاهی است.

وی یادآور شد: برای احداث این مجتمع چهار هزار و ۲۰۰ مترمربعی تاکنون ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که با نگاه ویژه مسئولان استان ۲۰ درصد آن از محل اعتبارات استانی و مابقی آن ملی است.

کردی بیان کرد: برای تکمیل این پروژه ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: تحول حوزه عمرانی در دانشکده‎های فنی و حرفه‌‎ای به تناسب رشته‎ها و کارگاه‎های دانشگاه رقم خورده که این مهم نویدبخش آینده‎ای روشن فراروی دانشجویان این مراکز است.

 کردی اظهار داشت: در اجرای پروژه‎ها استفاده از ظرفیت خیران نیز مورد توجه قرار گرفته و تاکنون در این زمینه قدم‌‏های بسیار خوبی نیز برداشته شده‌است.

وی گفت: در  کنگان زمین احداث دانشکده فنی و حرفه‌ای از سوی یک خیر تامین شده که اتفاق بسیار حائز اهمیتی است زیرا زمین در این منطقه از قیمت بالایی برخوردار است.

کردی افزود: کنگان یکی از مراکز استراتژیک در حوزه شهرهای جنوبی است که امیدواری با استفاده از فرصت کمک ۵۰ درصدی دولت به موازات کمک خیران برای احداث دانشکده فنی و حرفه‎ای کنگان استفاده شود.

[ad_2]

Source link