سرعت وزش باد در اشنویه به ۸۶ کیلومتر در ساعت رسید

[ad_1]

اردلان محمدپور روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ۲۴ گذشته وزش باد بیشتر مناطق استان را تحت تاثیر قرار داده است به‌طوری که پس از اشنویه شهرهای مهاباد و ماکو هر کدام به ترتیب با ۶۵ و ۶۱ کیلومتر بر ساعت بیشترین میزان وزش باد را تجربه کردند.

وی ادامه داد: وزش تندباد در مهاباد که با گردوغبار نیز همراه است، مشکلاتی را برای تردد خودروها و رفت‌وآمد شهروندان ایجاد کرده و در برخی مناطق باعث شکسته‌شدن شاخه‌های درختان نیز شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اضافه کرد: روند سرعت باد امروز نیز در آذربایجان‌غربی محسوس بوده و از فردا از شدت آن کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته تکاب با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و  پلدشت با ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.

محمدپور، ادامه داد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین ۱۲ و ۲۹ درجه سانتی‌گراد و  دمای هوای مهاباد نیز بین ۱۲ و ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

[ad_2]

Source link