مرگ در کانال: گزینه های مقابله با بحران چیست؟ | اخبار سیاسی

[ad_1]

بیش از 25000 نفر امسال با قایق های کوچک به همراه سیاستمداران دو طرف کانال انگلیسی تحت فشارهای جدید برای جلوگیری از به خطر انداختن جان خود به بریتانیا سفر کرده اند.

در تابستان 2019، نخست وزیر بوریس جانسون و وزیر کشور پریتی پاتل، قول دادند که برای محدود کردن تعداد عبور مهاجران آینده از کانال مانش به بریتانیا اقدام کنند.

اما بیش از دو سال بعد، تعداد افرادی که سفرهای موفقیت آمیزی داشتند به سطوح بی سابقه ای افزایش یافت و برخی جان خود را در تلاش های دیگر برای عبور از دست دادند.

این مرگ‌ها نه تنها بر آقای جانسون و خانم پاتل، بلکه بر امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز فشار وارد می‌کند.

مقامات فرانسوی متهم شده اند که برای خنثی کردن باندهای قاچاق انسان و جلوگیری از تلاش افراد برای عبور از کانال مانش، اقدامات کافی انجام نداده اند.

در اینجا، اسکای نیوز برخی از اقدامات لازم برای مبارزه با بحران را مورد بحث قرار می دهد:

قوانین جدید پناهندگی بریتانیا

یکی از عناصر کلیدی قانون مهاجرت جدید پیشنهاد شده توسط دولت، قانون ملیت و مرزها، با هدف جلوگیری از ورود غیرقانونی به بریتانیا، شکستن مدل تجاری شبکه های قاچاق جنایی و نجات جان افراد است.

قانون پیشنهادی در عمل یک سیستم پناهندگی دو لایه را در بریتانیا ایجاد خواهد کرد.

طبق برنامه‌های دولت، ورود افراد قانونی یا غیرقانونی به بریتانیا، در صورت موفقیت‌آمیز بودن درخواست، بر روند درخواست پناهندگی و وضعیت آنها در بریتانیا تأثیر می‌گذارد.

خانم پاتل گفت که می‌خواهد “مسیرهای امن و قانونی” را برای کسانی که از آزار و شکنجه فرار می‌کنند ایجاد کند، اما کسانی که به طور غیرقانونی وارد بریتانیا می‌شوند دیگر از حقوقی که به طور قانونی وارد بریتانیا می‌شوند برخوردار نخواهند بود.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

پناهنده: چرا به انگلستان فرار کردم؟

کسانی که به طور غیرقانونی وارد می شوند، اما همچنان موفق به درخواست پناهندگی می شوند، به جای یک حق خودکار برای اسکان مجدد، یک «وضعیت حفاظت موقت» جدید دریافت خواهند کرد.

افرادی که به طور غیرقانونی وارد می شوند، حقوق محدودی برای الحاق خانواده و دسترسی کمتری به مزایا خواهند داشت.

دولت امیدوار است که تمایز بین پناهجویانی که از مسیرهای “قانونی” و “غیرقانونی” استفاده می کنند، در وهله اول به جلوگیری از تردد مردم از کانال مانش با قایق های کوچک کمک کند.

از تاکتیک های دفع استفاده کنید.

کشورهایی مانند استرالیا، یونان و ایتالیا در سال‌های اخیر از تاکتیک‌های دفع برای چرخاندن قایق‌های مهاجران به سمت سواحل خود استفاده کرده‌اند.

نیروهای مرزی بریتانیا پس از دریافت مجوز توسط خانم پاتل، برای استفاده از این تاکتیک ها آموزش می بینند.

با این حال، منتقدان می گویند این تاکتیک ها وحشیانه، خطرناک و ناقض قوانین بین المللی است.

کوین فاستر، وزیر مهاجرت، درها را برای استفاده از این تاکتیک ها در کانال مانش باز گذاشت و تاکید کرد که “هر گونه تاکتیک دریایی به طور مناسب و طبق تعریف فرماندهان مستقر خواهد شد.”

افزایش فشار بر فرانسه

در ژوئیه امسال، بریتانیا موافقت کرد که به فرانسه 54 میلیون پوند برای کمک به گسترش تلاش‌های این کشور برای محدود کردن تعداد قایق‌های کوچکی که از کانال مانش می‌گذرند، بدهد.

وزارت کشور گفت که به عنوان بخشی از این معامله، تعداد پلیس های گشت زنی در سواحل فرانسه دو برابر خواهد شد.

از آنجایی که کانال مانش قبلاً به سطوح بی سابقه رسیده است، استدلال می شود که بریتانیا ارزش کمی برای سرمایه گذاری های خود می بیند و فشار بر فرانسه باید افزایش یابد تا نشان دهد چگونه از این پول استفاده می کند.

برخی از قانونگذاران محافظه کار دولت را متهم کرده اند که “پول خوب را پشت پول بد می اندازد” پس از اینکه پول قبلی نیز نتوانست تعداد گذرگاه ها را محدود کند.

برخی همچنین استدلال می کنند که فرانسه باید مسئول هزینه ها باشد.

با این حال، مشخص نیست که فرانسه واقعاً چه مقدار از 54 میلیون پوند دریافت کرده است، با این فرض که تاکنون کمتر از یک سوم این مبلغ را دریافت کرده است.

پلیس بریتانیا در فرانسه را آزاد کنید

نخست وزیر پیشنهاد قبلی برای اعزام پلیس و گارد مرزی بریتانیا به فرانسه برای سازماندهی گشت های مشترک با همتایان فرانسوی خود را تجدید کرد.

فرانسه این پیشنهاد را به دلیل تضعیف حاکمیت آنها رد کرد.

اما گفته می شود که دولت انگلیس امیدوار است در صورت ادامه بدتر شدن وضعیت کانال مانش، فرانسه در موضع خود تجدید نظر کند.

قراردادهای بازگشت جدید با کشورهای اتحادیه اروپا

دولت بریتانیا اخیراً اذعان کرده است که تنها پنج مهاجری که از کانال مانش با قایق به بریتانیا عبور کرده‌اند تا کنون به کشورهای اروپایی بازگردانده شده‌اند.

این امر منجر به ادعاهایی شده است مبنی بر اینکه توانایی بریتانیا برای بازگرداندن مهاجران به اتحادیه اروپا پس از پایان توافقنامه پناهندگی بلوک پس از برگزیت به میزان قابل توجهی بدتر شده است.

وزیر کشور تام پارسگلو به قانونگذاران گفت که “مشکلاتی در تضمین بازگشت وجود داشته است”، اما تاثیر همه گیری کووید را نیز مقصر دانست.

وی افزود که دولت “جاه طلبی” برای تضمین توافقنامه بازگشت با کشورهای اروپایی و احتمالاً با خود اتحادیه اروپا را حفظ می کند.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

مهاجران وعده الدورادو را در انگلیس دادند

بر اساس «توافقنامه‌های دوبلین» اتحادیه اروپا، بریتانیا می‌تواند از سایر کشورهای عضو بخواهد افرادی را که می‌توانند ثابت کنند در طول سفر خود به بریتانیا از کشورهای امن اتحادیه اروپا عبور کرده‌اند، دوباره بپذیرند.

با این حال، پس از برگزیت، بریتانیا دیگر چنین توافق بازگشتی ندارد.

فرض بر این است که با یک توافق قابل قبول بازگشت، اگر مهاجران باور داشته باشند که به زودی به فرانسه یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا بازگردانده خواهند شد، احتمال کمتری وجود دارد که از کانال مانش عبور کنند.

با این حال، شایان ذکر است که حتی قبل از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، تعداد کل انتقالات انجام شده در دوبلین کسری کوچک از تعداد کل پناهجویان بود.

بر اساس گزارش دیده بان مهاجرت، بین سال های 194000 تا 2020، حدود 194000 نفر در بریتانیا درخواست پناهندگی داده اند – در حالی که تنها حدود 1250 انتقال از دوبلین به خارج از کشور وجود داشته است.

مسیرهای امن ایجاد کنید

شورای مشترک رفاه مهاجران (JCWI) از جمله موسسات خیریه ای است که ایجاد مسیرهای امن و قانونی را برای پناهجویان برای ورود به بریتانیا از فرانسه پیشنهاد کرده است.

این امر باعث می شود بسیاری از انتخاب گزینه خطرناک عبور از کانال انگلیسی با یک قایق کوچک دلسرد شوند.

JCWI گفت که می توان به 30 سال سیاست های آزمایش شده و شکست خورده پایان داد که باعث مرگ مهاجران، ناشناخته و در دستان قاچاقچیان و قاچاقچیان شد.

حزب کارگر همچنین خواستار ایجاد مسیرهای امن و قانونی برای پناهندگان، از جمله بازگشایی “طرح Dubs” است.

این طرح به نام حامی خود، لرد دابز، لرد کارگر، که در میان کودکان یهودی برای فرار از دست نازی ها در دهه 1930 بود، نامگذاری شد، این طرح پس از بحران پناهندگان سوریه، کودکان پناهنده بدون همراه را از اروپا به بریتانیا آورد.

دولت از آن زمان این طرح را بسته و در مجموع 478 کودک را به بریتانیا منتقل کرده است.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

پاتل: “هیچ راه حل سریعی وجود ندارد” هنگام عبور از کانال ها

در میان درخواست ها برای مسیرهای امن و قانونی جدید بین بریتانیا و فرانسه، خانم پاتل گفت که مردم باید به اولین کشور امنی که می رسند پناه ببرند و “هیچکس نباید از فرانسه فرار کند تا در امان باشد.”

در عوض، وزیر کشور فرستادن پناهجویان به خارج از کشور به کشورهای ثالث را رد نکرد تا زمانی که درخواست های آنها در بریتانیا بررسی شود.

جبل‌الطارق، جزیره من و آلبانی به‌عنوان مکان‌هایی برای مراکز پردازش احتمالی تبلیغ می‌شوند، اگرچه هر یک به طور قاطع این پیشنهادها را رد کرده‌اند.

این تئوری این است که با تغییر سیستم پردازش درخواست پناهندگی «در خارج از کشور»، متقاضیان کمتر برای رسیدن به بریتانیا تلاش خواهند کرد.

مثال استرالیا را دنبال خواهد کرد.

با این حال، و همچنین نگرانی در مورد حقوق بشر و امکان طرح دعوی قضایی، این طرح ها به عنوان بسیار پرهزینه رد شد.

طرح اسکان مجدد در افغانستان

برخی از کسانی که قصد عبور از کانال انگلیسی را داشتند، گزارش شده است که افغان هایی هستند که پس از تسلط طالبان از کشور خود گریختند.

به گزارش تایمز، در میان کسانی که اخیراً از یک قایق در کانال انگلیسی نجات یافته اند، یک سرباز افغان است که با نیروهای انگلیسی کار می کرد.

این روزنامه می نویسد که خانواده او پس از “مدت طولانی منتظر کمک” از بریتانیا تصمیم گرفتند جان خود را با عبور از کانال انگلیسی به خطر بیاندازند.

پس از تلاش‌های اولیه برای تخلیه از کابل بلافاصله پس از تسلط طالبان، دولت بریتانیا قول داده است که تا 20000 پناهجو را تحت طرح اسکان مجدد افغانستان بپذیرد.

با این حال، با گذشت بیش از سه ماه از ورود طالبان به کابل، این طرح هنوز کشف نشده است.

احیای تعهد کمک خارجی بریتانیا

حزب کارگر کاهش دولت را به بودجه کمک خارجی بریتانیا (از 0.7 درصد به 0.5 درصد درآمد ناخالص ملی) با بحران مانش مرتبط دانسته است.

گفته می‌شود که اخراج‌ها حجم کارهایی را که برای کاهش عوامل «فشار» انجام می‌شود کاهش داده است که باعث می‌شود مردم برای درخواست پناهندگی به سراسر جهان سفر کنند.

جو استیونز وزیر سایه به اسکای نیوز گفت: “مردم از کشورهای دیگر فرار می کنند، آنها از نظر سفر از فرانسه نیستند.

این یک مشکل بین المللی برای جامعه بین المللی است.

«دولت وزارت توسعه بین‌المللی را تعطیل کرده است، که آژانس مناسبی برای همکاری با سایر کشورها برای جلوگیری از فرار مردم یا کمک به افرادی است که در وهله اول مجبور به فرار از کشورهای دیگر هستند زیرا از جان خود می‌ترسند. “

انباشته پناهندگی را پاک کنید

داده های اخیر نشان می دهد که حجم پرونده های پناهندگی در بریتانیا به بالاترین حد خود رسیده است.

در مجموع 67547 درخواست پناهندگی در پایان سپتامبر منتظر تصمیم اولیه بودند – 41 درصد بیشتر به صورت سالانه و بالاترین میزان از زمان شروع پرونده های فعلی در ژوئن 2010.

3261 نفر دیگر در انتظار بررسی هستند که شامل برخی از کسانی است که در انتظار تصمیم گیری در مورد شکایات هستند.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

دستگیری باید قبل از تراژدی انجام شود – استارمر

حدود 62 درصد از پرونده ها (44018) بیش از شش ماه در انتظار تصمیم اولیه بوده اند.

درخواست هایی برای سرمایه گذاری بیشتر در سیستم پناهندگی برای پاکسازی معوقات و کاهش زمان مورد نیاز برای رسیدگی به پرونده های مردم وجود داشت.

قانون حقوق بشر را کنار بگذارید

دومینیک کامینگز، نامزد نخست‌وزیر سابق، استدلال کرده است که قانون حقوق بشر باید برای مقابله با عبور از کانال انگلیسی «کنار گذاشته شود»، دیدگاهی که توسط برخی نمایندگان محافظه‌کار تکرار شده است.

گفته می شود که لغو تعهدات حقوق بشری به بریتانیا این امکان را می دهد که موضع محکم تری در مورد مسائل مهاجرت اتخاذ کند.

با این حال، هر گونه اصلاح قوانین حقوق بشر از نظر سیاسی دشوار و برای دولت بسیار بحث برانگیز خواهد بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin betroad girişElektronik sigara