نحوه خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا

Category: دسته‌بندی نشده Comments: No comments

انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا مناسب می تواند یک کار دشوار باشد. آیا واقعاً به آن احتیاج دارید؟ اگر یک مورد را کسب کنید ، چه اندازه باید باشد ، چه ویژگی هایی مهم هستند ، و در پاک کردن هوا چقدر مؤثر است؟ ما به شما کمک می کنیم تا انتخاب صحیحی برای خانه خود داشته باشید.

توجه: در حال حاضر ما یک بررسی موقت از شش دستگاه تصفیه هوا داریم و یک آزمایش جامع تر در حال انجام است که هدف ما انتشار آن در مارس 2020 است. اولین کسی باشید که می دانید چه زمان بررسی کامل در دسترس است ، برای خبرنامه ما عضو شوید .

در این صفحه:

آیا به دستگاه تصفیه هوا نیاز دارم؟
آیا دستگاه تصفیه هوا می تواند به پاک کردن دود بوش کمک کند؟
امتیاز CADR
همه چیز در مورد فیلترها
ویژگی هایی که می توانید جستجو کنید
اندازه اتاق
گزینه های دیگر برای تصفیه هوا
آیا سیستم های تهویه هوا فیلترهای HEPA دارند؟
هزینه ها
آیا به دستگاه تصفیه هوا نیاز دارم؟
کیفیت هوای داخل ساختمان مهم است – از این گذشته ، ما قسمت اعظمی از زندگی خود را در خانه های خود می گذرانیم و آن هوا را تنفس می کنیم. به راحتی می توان تصور کرد که آلودگی واقعاً یک مشکل در فضای باز است ، اما همین هوای حاوی اثری از اگزوز خودرو ، گرد و غبار موجود در هوا و گرده ، دود و سایر آلاینده ها وارد خانه های ما می شود. منابع آلودگی دیگر در داخل خانه وجود دارد. به عنوان مثال ، گرد و غبار خانگی ، دود سیگار ، ترکیبات آلی فرار (VOC) که از رنگ و کف در داخل مبل ها و تشک ها ، موهای حیوان خانگی و شوره ها ساطع می شود.

آلاینده ها در داخل خانه شانس کمتری دارند که به راحتی از بین بروند و با گذشت زمان بتوانند رشد کنند. همه این نوع آلودگی ها می توانند باعث سوزش در تنفس ، چشم و پوست شما شوند.

در بسیاری موارد شما می توانید بیشتر از این مشکلات را با خلاء منظم ، جابجایی و تهویه هوا در هنگام هوای خارج از خانه رفع کنید ، بنابراین یک دستگاه تصفیه هوا همیشه یک وسیله ضروری نیست. با این حال ، آنها می توانند در بسیاری از شرایط مفید باشند.

دلایل اصلی داشتن بهترین دستگاه تصفیه هوا :
برای کمک به آلرژی ها ، به ویژه گرد و غبار و گرده ها
برای کمک به آسم
اگر داخل خانه خود سیگاری می کنید
اگر محله شما دارای مشکلات خاص آلودگی است ، مانند قرار گرفتن در نزدیکی یک جاده اصلی یا منطقه ای که تحت تأثیر آتش سوزی قرار دارد
توجه داشته باشید که دستگاه های تصفیه هوا فقط می توانند گرد و غبار و سایر آلاینده ها را از هوا تمیز کنند. گرد و غبار روی زمین یا مبلمان هنوز هم نیاز به تخلیه یا پاک شدن آن دارد.

آیا دستگاه تصفیه هوا می تواند به پاک کردن دود بوش کمک کند؟
بله ، یک دستگاه تصفیه هوا مناسب می تواند به پاک کردن هوای داخل خانه شما از دود و بوی دودی کمک کند. برای متوقف کردن دود بیشتر ، لازم است همه درها و پنجره ها را ببندید ، حداقل برای اتاقی که می خواهید تمیز کنید. دستگاه تصفیه با فیلتر HEPA بهترین گزینه برای فیلتر دود است.

air_purifiers_test_lead
به دنبال تصفیه هوا هستید؟
ما آزمایش کرده ایم تا بهترین ها را پیدا کنیم.

به بررسی دستگاه تصفیه هوا مراجعه کنید
امتیاز CADR
میزان تحویل هوای پاک (CADR) یک معیار استاندارد در صنعت برای اندازه گیری میزان هوا است که دستگاه تصفیه هوا می تواند آن را تمیز کند. این در متر مکعب در ساعت (یا فوت مکعب در ثانیه) بیان می شود. هرچه این عدد بزرگتر باشد ، بهتر است.

آزمایش CADR در یک اتاق کوچک (یک اتاق مربع در حدود 3.4 متر در هر طرف و 2.4 متر ارتفاع) انجام می شود ، با دستگاه تصفیه در مرکز اتاق و در بالاترین تنظیم سرعت خود تنظیم می شود. این آزمایش 20 دقیقه ای است که به طور جداگانه برای هر سه آلاینده (گرد و غبار ، دود تنباکو و گرده) انجام می شود ، بنابراین برخی از مدل ها را مشاهده می کنید که دارای رتبه CADR خود برای هر نوع هستند.

در حالی که CADR یک روش مفید برای مقایسه عملکرد بین مدل ها است ، لزوماً نشانگر خوبی از نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا در خانه شما نیست. به احتمال زیاد تصفیه کننده هوا در یک انتهای اتاق یا یک گوشه قرار دارد و همیشه از بالاترین تنظیمات سرعت استفاده نمی کنید. همچنین ، آزمایش CADR میزان حذف سایر آلاینده ها مانند VOC ها و ذرات بسیار ریز را اندازه گیری نمی کند.

Dyson روش آزمون خاص خود را با نام POLAR توسعه داده است ، که برای آزمایش عملکرد در یک مجموعه معمولی تر طراحی شده است. این تست در یک اتاق بزرگتر قرار دارد و دستگاه تصفیه هوا در یک گوشه قرار دارد و می توان از آن برای طیف گسترده ای از انواع آلاینده ها استفاده کرد.

همه چیز در مورد فیلترها
فیلتراسیون HEPA
آزمایش توسط سازمانهای مصرف کننده همتای ما در سراسر جهان نشان داد که تصفیه HEPA مهمترین ویژگی تصفیه هوا است.

HEPA مخفف هوا ذرات با راندمان بالا است. این یک نوع فیلتر بسیار مؤثر است که ذرات بسیار ریز را به دام می اندازد و برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. به طور کلی ، فیلترهای HEPA می توانند حداقل 99.95٪ گرد و غبار ، دود ، قالب و سایر ذرات موجود در هوا را به دام بیاندازند ، به اندازه کوچک 0.3 میکرون.

فیلترهای HEPA در جاروبرقی هایی با کیفیت خوب متداول هستند و شما باید در تصفیه هوا به دنبال فیلتر HEPA نیز باشید.

فیلترهای دیگر:

کربن یا ذغال سنگ
گفت که برای به دام انداختن بو و VOC مانند فرمالدئید مفید است.

ازون
گفت برای از بین بردن بوها خوب است. اما در مقادیر کم نشان داده شده است که برای از بین بردن آلودگی هوا بی اثر است و در مقادیر زیاد می تواند باعث تحریک تنفس شود. توصیه می کنیم از این مدل ها خودداری کنید.

یونی یا یونیزاسیون
گفت: برای از بین بردن ذرات ریز مانند گرد و غبار و دود مفید است. با این حال ، یونیزاسیون هوا می تواند ازن تولید کند (به بالا مراجعه کنید).

ضدعفونی (UV) استریلیزه کننده
گفت: برای از بین بردن ویروس ها ، باکتری ها و اسپورهای قالب مفید است. اما نور ماوراء بنفش برای کشتن میکروب ها حداقل چند دقیقه طول می کشد ، و بعید است هر میکروب که از طریق دستگاه تصفیه هوا عبور می کند مدت طولانی در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار بگیرد. اگر این سطح پاکیزگی برای شما مهم است ، فقط به یک فیلتر استریل تکیه نکنید.

تمیز کردن فیلتر و جایگزینی
یک دستگاه تصفیه هوا ممکن است دارای چندین فیلتر (از جمله فیلتر HEPA) باشد و این نیاز به تمیز کردن یا تعویض منظم دارد. این اقتصادی تر است که بتوانید یک فیلتر شستشو و استفاده مجدد از آن را داشته باشید که مجبور به خرید جایگزین در هر زمان باشید ، به خصوص اگر مکرراً از دستگاه تصفیه هوا استفاده می کنید. بیشتر فیلترهای پیش فیلتر و کربن قابل شستشو و تعویض هستند. فیلترهای HEPA معمولاً قابل شستشو نیستند و باید در خرید جایگزینی برای این موارد فاکتور بگیرید.

یک دستگاه تصفیه هوا خوب یک علامت هشدار دهنده خواهد داشت تا به شما اطلاع دهد چه زمان تمیز کردن یا تعویض فیلترها وجود دارد. از طرف دیگر ، دستورالعمل ها فقط می توانند جایگزین فیلترها پس از مدت معینی ، مانند هر شش ماه شوند. اما نحوه محاسبه زمان جایگزینی را بررسی کنید. ممکن است فرض کنید که دستگاه تصفیه کننده همه روزه اجرا می شود ، بنابراین اگر کمتر از آن استفاده کنید ، دیگر نیازی به تعویض فیلترها نیست.

بیشتر بخوانید: HEPA و آسم

ویژگی هایی که می توانید جستجو کنید
سنسورها و تایمر
دستگاه تصفیه هوا با سنسور هوا می تواند بر میزان آلودگی هوای داخل خانه نظارت کند و این اطلاعات را برای شما نشان دهد. پس از رسیدن آلودگی به سطح معینی ، برخی از آنها می توانند به طور خودکار فعال شوند. در صورت تمایل به تمیز کردن کیفیت هوا ، بدون نیاز به ادامه کار در ساعت 24/7 ، این می تواند مفید باشد. به عنوان مثال ، اگر شما در نزدیکی جاده های اصلی زندگی می کنید که منجر به آلودگی زیاد می شود فقط در ساعات معینی از روز یا در هنگام بهار هنگامی که تعداد گرده ها می تواند از روز به روز متفاوت باشد.

در صورت عدم وجود سنسورهای اتوماتیک ، یک عملکرد تایمر ساده می تواند مفید باشد ، برای تنظیم واحد برای کار در بعضی از روزها.

پنکه
به دنبال مدلی با دامنه خوبی از سرعت فن باشید. شما می خواهید هنگامی که هوای اتاق را به سرعت تمیز کنید ، جریان هوای قدرتمندی می خواهید ، اما یک جریان هوای ملایم برای استفاده در شب در اتاق خواب است. یک عمل نوسان کننده برای پوشش بیشتر فضای اتاق مفید است.

اگر دستگاه تصفیه دامنه خوبی از سرعت فن (یا به هیچ وجه فن) نداشته باشد ، پس ارزش استفاده از پنکه معمولی در همان اتاق ، مانند پایه پایه یا پنکه سقفی را در نظر دارد. داشتن تصفیه هوا در حین اجرای تصفیه هوا بسیار مهم است. در غیر این صورت ، می تواند فقط با تمیز کردن هوا در اطراف خود ، آلودگی های موجود در هوا را در سایر قسمت های اتاق به پایان برساند.

توجه داشته باشید که دستگاه تصفیه هوا ممکن است در بالاترین تنظیمات خود بسیار پر سر و صدا باشد.

برنامه های Wi-Fi و کنترل از راه دور
ریموت کنترل برای راحتی بسیار خوبی است ، اما همه مدل ها آنها را ندارند. برخی از مدل ها می توانند به شبکه Wi-Fi خانه شما متصل شوند و از طریق برنامه تلفن هوشمند کنترل شوند. این می تواند به عنوان جایگزینی برای کنترل از راه دور اختصاصی باشد. برخی از مدل ها ، مانند Dyson’s Pure Cool و Pure Hot + Cool (اما در حال حاضر دامنه Pure Cool Me آنها نیست ) همچنین به داده های جمع آوری شده از دستگاه تصفیه هوا دسترسی پیدا می کنند و به شما این امکان را می دهند تا ببینید که چه نوع آلاینده را از خانه شما خارج می کند.

قابلیت حمل
دستگاه تصفیه هوا می تواند لوازم نسبتاً سنگینی باشد – وزن آنها حدود 10 کیلوگرم یا بیشتر است – بنابراین اگر قصد دارید واحد را بین اتاقها جابجا کنید ، بررسی کنید که وزن آن قابل کنترل است. چرخ ها و دسته های حمل می توانند حرکت را آسان تر کنند.

اندازه اتاق
بیشتر مدل ها اندازه اتاق توصیه شده را دارند. شاید ارزش آن را داشته باشد که مدلی را برای اتاق بزرگتر نسبت به برنامه ریزی برای استفاده در آن بدست آورید. این بدان معنی است که دستگاه تصفیه هوا فضای اتاق را سریعتر در بالاترین تنظیم خود پاک می کند ، اما هنوز هم به راحتی هوا را در کمترین و کمترین سرعت خود نگه دارید. (خوب است وقتی می خواهید بخوابید).

گزینه های دیگر برای تصفیه هوا
گزینه اصلی برای خرید دستگاه تصفیه هوا تمیز نگه داشتن منزل از گرد و غبار با پاک کردن مرتب مبلمان و خلاء کردن کف کف اتاق است. با استفاده از فیلترهای HEPA از خلاء استفاده کنید تا مطمئن شوید که به محض خلاء ، فقط گرد و غبار را به داخل اتاق نمی آورید. جابجایی منظم کفهای سخت یک روش مناسب برای از بین بردن بیشتر گرد و غبار و آلاینده ها است. سرانجام ، هنگامی که هوای بیرون تازه و شفاف است ، مرتباً خانه را هوا کنید.

آیا سیستم های تهویه هوا فیلترهای HEPA دارند؟
تهویه هوا می تواند به برخی از گرد و غبار و گرده ها از هوا کمک کند ، اما معمولاً دود ، ذرات بسیار ریز یا VOC را از بین نمی برد. فیلترهای HEPA عملاً در سیستمهای تهویه مطبوع تقسیم شده یا مجزا قابل نصب نیستند ، زیرا تهویه هوا مجبور است حجم قابل توجهی از جریان هوا را به داخل اتاق تحویل دهد ، و به هواداران قدرتمند موجود در واحد داخلی نیاز دارد تا بتواند آن مقدار هوا را مجبور کند. بافت بسیار تنگ یک فیلتر HEPA. گفته می شود ، برخی از مدل های اخیر تهویه مطبوع شامل فیلترهای اضافی یا ویژگی هایی مانند فیلترهای یونیزه کننده یا فوتوکاتالیستی هستند که به دام انداختن ذرات ریز مانند آلرژن ها ، اسپورهای قالب و غیره کمک می کند. اگرچه بعید به نظر می رسد که در حذف دود به عنوان یک دستگاه تصفیه هوا اختصاصی موثر باشند ، اما همچنان باید کمک کنند (البته توجه داشته باشید که همانطور که در بالا گفته شد ،

هزینه ها
دستگاه های تصفیه هوا معمولاً حدود 200 تا 500 دلار قیمت دارند اما می توانند بیش از 1000 دلار قیمت داشته باشند. فیلترهای جایگزین و مجموعه فیلترها بسته به مارک و مدل دستگاه تصفیه هوا معمولاً از 30 تا 100 دلار + قیمت دارند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>