نمایندگان قزوین در مجلس یازدهم، بر حُسن اجرای قوانین نظارت کنند

[ad_1]

آیت الله عبدالکریم عابدینی روز پنجشنبه در دیدار با مجمع نمایندگان استان قزوین، افزود: باید بدانیم که عدالت زمینه ساز امنیت پایدار است و باید توجه کنیم که آینده جمعیتی ما به کدام سمت در حال حرکت است و اگر فقر و مشکلات معیشتی فشار بیشتری به مردم وارد کند این فشار چگونه فوران خواهد کرد؟
وی اضافه کرد: اگر ما واقعا دستور خدای متعال را در اجرای عدالت ببینیم، یعنی عملکردی که این ایام دستگاه قضایی در نشان دادن چهره نفاق داشت و دادگاه برخورد با مفاسد “طبری” برگزار شد، این حسابرسی‌ها مثل آبی است که روی آتش خشم مردم ریخته می‌شود زیرا مردم انتظار اجرای عدالت را دارند.
امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه باید بسیار مراقب باشیم که حیثیت مجلس خدشه دار نشود، گفت: باید نمایندگان مجلس با تصمیماتی که می‌گیرند آبروی خود را حفظ کنند تا مردم نگاهشان به این مجلس متفاوت باشد و از نمایندگان خود فاصله نگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اگر انجام مفاسد در جامعه عادی شود دیگر سنگ روی سنگ قرار نمی‌گیرد و هر مفسدی تشویق به فساد خواهد شد.
آیت الله عابدینی با بیان اینکه ترکیب تشکیل شده مجلس یازدهم امیدبخش است، اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال به نام جهش تولید، یکی از وظایف جدی ما این است که در حوزه تولید هم به کمک کارخانه‌هایی بشتابیم که نیازمند حمایت هستند.
وی ابراز کرد: گاهی یک کمک و توجه کوتاه از سوی استاندار برای حمایت از یک واحد صنعتی و تولیدی می‌تواند زمینه ساز این شود که گاز آن واحد تولیدی قطع نشود یا تسهیلات بانکی زودتر شامل حال این واحدهای مشکل دار شود و زمینه ساز رفع بحران یک واحد گردد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: اگر یک شرکت با ۳۰۰ کارگر دچار بحران و ورشکستگی شود شما باید هرهفته یک بسته معیشتی برای کمک به این کارگران اهدا کنید، حال به جای این اقدامات، از همین امروز با حمایت از واحدهای تولیدی کاری کنید که این ۳۰۰ خانواده با کرامت زندگی کنند.
آیت الله عابدینی ادامه داد: جهش تولید باید موضوع مستمر جلسات ما باشد و در هر جلسه‌ای باید مصوبات جلسات پیشین را پیگیری کنیم که برای حوزه جهش تولید چه اقداماتی انجام داده‌ایم و چه قدم‌هایی برای این حوزه برداشتیم.
وی با اشاره به ضرورت آسیب شناسی در حوزه تولید و صنعت، عنوان کرد: باید توجه کنیم که بیکاری و تعدیل نیروی کارگری زمینه ساز آسیب‌هایی همچون طلاق در خانواده‌ها می‌شود و باید برای حل این مشکلات در جامعه تلاش کنیم.

[ad_2]

Source link