پلمب ۲ مرکز ارایه خدمات آرایشی و دندانپزشکی در آبادان

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شوهان شریعتی بیان کرد: یک مرکز  ارایه خدمات آرایشی زیبایی در آبادان که انواع مداخله پزشکی در قالب زیبایی، پوست و مو را بدون داشتن صلاحیت‌ پزشکی و مجوز قانونی انجام می‌داد پس از شناسایی توسط کارشناسان واحد نظارت معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان با همراهی کارشناس امور حقوقی پلمب شد.
وی افزود: در پی بازدید میدانی کارشناسان نظارت بر درمان و احراز تخلف در خصوص انجام فعالیت غیرمجاز پس از طی مراحل قانونی از ادامه فعالیت در محل مذکور ممانعت به عمل آمد. 
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: همچنین پس از شناسایی و احراز تخلف یک مرکز غیرمجاز دندان‌سازی و دندانپزشکی توسط کارشناسان نظارت و احراز دخالت در امور دندانپزشکی با مشارکت کارشناسان معاونت بهداشت و امور حقوقی دانشکده علوم پزشکی آبادان، مرکز یادشده پلمب و پرونده مربوطه در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

شریعتی ادامه داد: انجام این‌گونه اعمال و مداخله غیرتخصصی در حوزه پزشکی توسط افراد فاقد صلاحیت، سلامت شهروندان را به خطر انداخته و ضایعات جبران ناپذیر و گسترش بیماری‌های عفونی را برای مراجعه کنندگان به این مراکز غیرمجاز بوجود می‌آورد.
وی از شهروندان خواست ضمن خودداری از مراجعه به مراکز غیرمجاز برای دریافت خدمات درمانی، در صورت مشاهده‌ی هرگونه تخلف بهداشتی و مواجهه با فعالیت اینگونه مراکز، موارد را از طریق تماس با سامانه ۱۹۰ یا مراجعه به کارشناسان نظارت بر درمان واقع در دانشکده علوم پزشکی آبادان اطلاع دهند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰ مرکز شهری، ۱۸ مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

[ad_2]

Source link