کره شمالی نیروی قوی تری برای مقابله با آمریکا ایجاد می کند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، “ری سون گون” وزیر خارجه این کشور روز جمعه تصریح کرد که دو سال پیش دیدار تاریخی میان “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انجام شد اما هیچ «بهبودی» در مناسبات ایجاد نشده است.

وی تصریح کرد که پیونگ یانگ دیگر هیچ بسته ای در اختیار رییس جمهوری آمریکا قرار نخواهد داد تا با استفاده از آن به دنبال دستاورد و پیشرفتی سیاسی برای خود باشد.

وزیر خارجه کره شمالی اضافه کرد که هدف ما این است که یک نیروی قابل اعتمادتر برای مقابله با تهدیدهای درازمدت نظامی آمریکا ایجاد کنیم و این پیام ما در دومین سالگرد دیدار سران در ۱۲ ژوئن است.

ری گفت: دو سال پیش امیدهای فراوانی از جمله در جامعه جهانی برای بهبود روابط کره شمالی و آمریکا به وجود آمد اما تلاش ها «برباد» رفت و امروز شاهدیم که دستاورد و پیشرفتی در بهبود روابط دو کشور ایجاد نشده و جای آن را «ناامیدی» گرفته است.

کره شمالی تاکید می کند که آمریکا فقط به دنبال «بهره برداری سیاسی» از برگزاری نشست سران در سنگاپور در دو سال قبل بوده و هرگز به تعهداتش عمل نکرده است.

وزیر خارجه کره شمالی این سوال را مطرح کرد که با درنظرداشتن اینکه در روابط دو طرف پس از اجلاس سران گشایشی حاصل نشده است، آیا باز هم دستان یکدیگر را از زمان اجلاس سنگاپور به این طرف بفشاریم؟.

به گفته وی نتیجه این نشست ها، تلاش آمریکا برای بهره وری و کسب دستاورد سیاسی بوده است اما کره شمالی دیگر چنین فرصتی را به رییس جمهوری آمریکا نخواهد داد.

این اظهارات پس از آن مطرح شده است که وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد آماده است تا رهیافتی منعطف درخصوص توافقات سنگاپور داشته باشد و پیشنهادها همچنان روی میز است.

وزیر خارجه کره شمالی اما بر این باور است که آمریکا فقط به دنبال «براندازی،  تغییر رژیم و خفه کردن صدای کره شمالی» است و در طول دو سال گذشته «رهیافتی ناعادلانه و درهم آمیخته» داشته است.  

او تاکید کرد تا زمانی که آمریکا به ۷۰ سال دشمنی با کره شمالی خاتمه ندهد و تلاش های براندازانه را متوقف نکند برای حکومت و ملت کره شمالی یک تهدید به حساب می آید.

[ad_2]

Source link