کرونا ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش گل و گیاه آذربایجان شرقی خسارت زد

Category: دسته‌بندی نشده Comments: No comments

کرونا ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش گل و گیاه آذربایجان شرقی خسارت زد

[ad_1]

علی رخ افروز روز یکشنبه در گفت و گویی ضمن تبریک ۲۵ خرداد روز ملی گل و گیاه گفت: مجموعه گل و گیاهان در بحث سلامتی، تولید محصولات کشاورزی و اقتصاد کشاورزی نقش اساسی دارند.

وی با بیان اینکه گل و گیاه منبع تمامی انرژی‌های مثبت است، افزود: کسانی که خواسته یا ناخواسته در عرصه گل و گیاه فعالیت می‌کنند نیز در برخوردهای اجتماعی دارای روحیه‌ای ملایم و آرام و پر از انرژی‌های مثبت هستند.

معاون بهبود تولید گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه نزدیک به ۲۲۲ هکتار گلخانه در استان آذربایجان شرقی وجود دارد افزود: ۴۰۰ هکتار دیگر نیز در دست اجرا است.

وی از فعالیت۲۰ هکتار گلخانه در تولید گل و گیاهان زینتی خبر داد و اظهار داشت: گیاهانی چون شاخه گل بریده، گل‌های گلدانی و آپارتمانی و درخچه های زینتی در این گلخانه‌ها تولید شده و به جامعه عرضه می‌شود.

رخ افروز با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی دارای زمستان‌های سرد و آب و هوایی متفاوت از شمال کشور است ، گفت: این استان به رغم زمستان های سرد در بخش تولید گل شاخه بریده، رتبه هفتم کشور را دارد.

وی در خصوص میزان تولید گل و گیاهان در استان افزود: سالانه نزدیک به ۳۰ میلیون گل شاخه بریده، نزدیک به ۲ میلیون گلدان گل‌های آپارتمانی و حدود سه میلیون درختچه در استان تولید می‌شود.

رخ افروز در خصوص اقدامات جهاد کشاورزی استان در حمایت از این بخش، گفت: تامین نهاده‌های کشاورزی و ارائه خدمات و آموزش به بهره برداران از جمله وظایف جهاد کشاورزی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی افزود: خدماتی نیز در قالب تسهیلات بانکی با همکاری بانک کشاورزی و استفاده از صندوق توسعه ملی به بهره برداران ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات حمایتی با بهره ۹ درصد برای مناطق برخوردار و با بهره هفت درصد برای مناطق و شهرهای کم برخوردار اختصاص می یابد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>