کلنگ زنی پروژه ۳۹۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید سهند

حبیب اله طاهر خانی روز یکشنبه در این مراسم با اشاره به این که یکی از ظرفیت های طرح اقدام ملی مسکن استفاده از بخش خصوصی است، گفت: طرح اقدام ملی قالب های مختلفی دارد که یکی از آن ها خود مالکی است و دولت در تامین تسهیلات لازم برای ساخت مسکن ملی کمک خواهد کرد.

وی افزود: هدف دولت تولید و عرضه مسکن پایدار است و قصد تصدی گری ندارد و اگر تولید مسکن متوقف شود مطمئنا مشکلاتی در زندگی مردم بوجود خواهد آمد.

طاهرخانی شهر جدید سهند را برای زندگی با کیفیت مناسب دانست و گفت: با ساخت مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد و نیز اتمام آزاد راه تبریز- سهند جامعه هدف بیشتری تحت پوشش قرار خواهد گرفت و کمک خیلی بزرگی برای تبریز خواهد بود.

وی در ارتباط با قیمت تمام شده واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهر سهند هم گفت: برآورد قیمت برعهده شورای مسکن استان می باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی شهر سهند را جزو شهرهای فرازمند و پیشرو نام برد و گفت: شهر جدید سهند  از لحاظ نقشی که در تولید مسکن دارد توانسته است برای کلان شهر تبریز نقش مهمی ایفا بکند.

وی افزود: شرکت عمران شهر سهند با توجه به برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی، ورزشی که برای این شهر دارد چشم انداز ویژه ای در آینده نزدیک خواهد داشت و رشد سریع را تجربه خواهد کرد.

وی افزود: سهند ظرفیت بیشتری برای توسعه دارد و اتفاقاتی که در ۲ سال اخیر در این شهر افتاده نتیجه هم افزایی مسئولین آن است و جای تقدیر دارد.

عباس مصطفوی مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید سهند نیز در این مراسم با اشاره به این که تا ۲ سال قبل تقریبا تمامی پروژه های عمرانی در این شهر متوقف شده بود، گفت: طی ۲ سال گذشته با تلاش همکاران همه پروژه های نیمه فعال، اتمام شده و یا در حال تکمیل هستند.

وی قول داد تا پایان شهریور ماه جاری تمامی پروژه های ناتمام سال های گذشته به اتمام برسد.

مصطفوی پروژه ۳۹۰ واحدی را از طرح های اقدام ملی مسکن نام برد و گفت: سهمیه شهر سهند از طرح اقدام ملی ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد است که ۲هزار و ۳۰۰ واحد آن عملیاتی شده است و پروژه ۳۹۰ واحدی روند در زیربنای ۴۵هزار مترمربع و در 6 بلوک ۱۳ طبقه ای سازه ای ساخته می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به شهر جدید سهند از آخرین اقدامات و پیشرفت کار آزادراه تبریز-اندیشه-سهند ، پروژه ۱۰۰۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن ویژه فرهنگیان، پروژه های مسجد امام صادق (ع ) فاز۳، پله و پارک بام سهند فاز۳،  مدرسه شهید محمد خلیل پور نهر فاز۳، مجتمع فرهنگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فاز۲ ، پروژه مشارکتی تجاری، مسکونی ۹۰۰ واحدی کمال فاز۲، محوطه و سقاخانه مسجد امام رضا (ع)فاز ۲، تجهیز مسیرهای ویژه دوچرخه سواری  در هشت بهشت سهند، رمپ ورودی فاز ۴ از طرف فاز ۱، مدرسه شهیدان مهدی پور فاز ۴ و پروژه مشارکتی گلشهر (محله ۵ )فاز۴ بازدید کرد.Source link

ایندکسر