۷۰ درصد مددجویان کمیته امداد اردکان بانوان هستند

[ad_1]

بهروز شهابی زاد روز دوشنبه در نشستی با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی‌(ره ) استان یزد افزود:  حتی این تعداد از خانواده‌های نیازمند حمایت نیز نباید در شهرستانی در تراز اردکان وجود داشته باشند.

وی استفاده از تجربه تقویت مشاغل خانگی را ضروری دانست و اضافه کرد: سرپرستان زن تحت حمایت که ۷۵ درصد از مددجویان را تشکیل می‌دهند باید ازطریق اشتغال‌زایی مورد حمایت قرار گیرند.

شهابی‌زاد اظهار داشت: درصورت رفع خلأهای قانونی برای تأمین منابع مالی نهادهای حمایتی می‌توان از کمک‌های دائمی ازسوی صنعت برای این نهادها بهره گرفت.

وی تصریح کرد: باید افزایش روحیه اعتماد به‌نفس و کاهش نگرانی از آینده در مددجویان دنبال شود و اقدامات حمایتی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی نیز ازسوی اداره کل کمیته امداد امام خمینی‌ره استان دنبال شود.

فرماندار اردکان با اشاره به موضوع کرونا و مشکلات اقتصادی‌ای که برای مردم به‌وجود آورده؛ اظهار داشت: رزمایش مواسات و هم‌دلی با مشارکت مردم و نقش‌آفرینی نهادهای حمایتی  یکی از زیباترین جلوه‌های نوع‌دوستی در شهرستان اردکان بود.

وی گفت: باید با جذب اعتبارات و حمایت از مددجویان به مرحله‌ای برسیم که نیازمندی در شهرستان وجود نداشته باشد.
 
شجاعان مدیرکل کمیته امداد نیز اظهار داشت: علیرغم تعطیلی بازار و اصناف، میزان کمک مردم و خیرین به کمیته امداد در این شرایط کرونا پنج برابر شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(‌ره) استان یزد تصریح کرد: با در اختیار گذاشتن منابع اشتغال‌زایی به شکل قرض‌الحسنه امیدواریم در سال جاری بتوانیم حجم زیادی از مددجویان تحت حمایت را وارد حوزه اشتغال و فعالیت کنیم تا با کسب درآمد و به‌تدریج از تحت حمایت امداد خارج شوند.

وی اظهار داشت: وام‌های اشتغال‌زایی قرض‌الحسنه تا سقف ۵۰ میلیون تومان به افراد واجدالشرایط پرداخت می‌شود.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قراردارد.

[ad_2]

Source link