مزایای شروع به ریختن به قطبی مرطوب’suwet’en از طریق خط لوله قرارداد به عنوان جامعه باقی مانده تقسیم

Category: ونکورسان Comments: No comments

“من عاشق این کشور است. نه هر کس می خواهد به آن پاره از هم جدا” بوچ دنیس می گوید.

بوچ دنیس 53 ساله است و یک مرطوب’suwet’en که متعلق به Gitumden قبیله و Witset گروه است. کسب و کار او به یک دوجین اول سازمان ملل کارکنان انجام کار قرارداد برای ساحلی GasLink. دیوید Carrigg

WITSET, B. C. — پنجاه و سه ساله بوچ دنیس درایوهای به آرامی در امتداد یک جاده یخ زده در Witset اول کشور ایجاد کرد, توقف به اذعان دو بچه که در حال تماشای یک خوش شانس, دوست, موتور, مورد, در یک پاینت اندازه اتومبیل برفی.

“نگاهی به پسر کوچک در اینجا بر Ski-Doo, سوگند ملایمی می گوید:” دنیس, مرطوب’suwet’en از Gitumden قبیله که از نقل مکان به Witset (همچنین به عنوان شناخته شده Moricetown) در سن 15 سالگی. “این است که آینده حق در اینجا.”

دنیس می داند که هر کس در هر خانه: چه قبیله آنها متعلق به قبیله خود و اینکه آیا آنها در حال کار.

او با افتخار از ذخیره و خوشحال به نقطه ای از آن بسیاری از گروه متعلق به و عمل از ویژگی های. جدید مرکز بهداشت یک تازه آسفالت جاده های سالمندان, برنامه های کودک-مراقبت از تاسیسات یک مرکز آموزشی یک کارخانه اره کشی گاز بار firehall یک موزه, پارک RV و به زودی معاف از مالیات شاهدانه فروشگاه های خرده فروشی.

“من فکر می کنم ما بسیار عالی, رزرو,” او می گوید. “ما یک firehall ما پاک کردن آب در حال اجرا در حال حاضر برنامه برای یادگیری زبان ما و ما برنامه غذا برای جوانان و بزرگان. بزرگان دریافت رایگان برش چوب.”

در سمت دیگر بزرگراه 16 فراتر از مرطوب’suwet’en گورستان یک قطب توتم بنا در سال 1956 توسط دنیس پدربزرگ دیوید به سرپیچی دولت کانادا. بر خلاف پدر بزرگ خود را که در سال 1986 در سن 108 دنیس مانده است دور از اظهارات سیاسی و پایبند به’suwet’en راه اجازه می دهد تنها کسانی که مجاز به صحبت می کنند به صحبت می کنند.

اما به عنوان مرطوب’suwet’en خط لوله متجاوزین با پنج ستاد از همسایه باند و خاک بازداشت به تازگی برای مسدود کردن یک خط راه آهن دنیس می خواهد شنیده شود.

تصمیم خود را می آید به عنوان 5,000-قوی مرطوب’suwet’en سعی کنید برای ایجاد حس قطبش خود را جامعه بین انتخاب و ارثی رهبران و درون قبیله و خانواده ها بیش از یک موضوع است که دم برای سال.


Witset اول ملت مسکن شمال در راسل جاده ها است. Witset یکی از شش انتخاب گروه شورای دولت به نمایندگی از مرطوب’suwet’en.

دیوید Carrigg

در فوریه. 24 همان روز و 23 نفر دستگیر شدند در سه B. C. محاصره و بیشتر راه بندان به نظر می رسد در کبک و انتاریو دنیس مطرح پرچم کانادا در یک قطب در کنار خود دودخانه.

“این (ارثی) رئیس دفتر باید پاسخگو به مردم و نه قانون همه چیز با مشت آهنین” او می گوید. “من عاشق این کشور است. نه هر کس می خواهد به آن پاره از هم جدا.”

این پل در مرکز طوفان

فیزیکی مرکز کانادا گسترده خط لوله مبارزه با 40 متری فولادی پل بیش از Wedzinkwa (Morice) رودخانه 66 کیلومتر تا Morice رودخانه, جنگل, جاده سرویس حدود 90 دقیقه رانندگی از هوستون.

در یک طرف پل است Unist’ot’en مرکز شفا و از سوی دیگر به عنوان یک خالی RCMP پاسگاه. مرطوب’suwet’en ارثی ستاد خواستار پلیس ترک به عنوان یک بیماری را قبل از آنها شروع جلسه با دولت های فدرال و استانی وزرا در روز پنج شنبه.

این پل که در دورترین نقطه این جاده که RCMP را دستگیر کرده اند مرطوب’suwet’en اعضای مخالف به 670-متر ساحلی GasLink خط لوله است.


Kyah منابع ماشین آلات پاکسازی برف کردن Morice رودخانه, جنگل, جاده سرویس در حدود 90 دقیقه رانندگی از هوستون. جنگلداری جاده یک کلید مسیر ساحلی GasLink خدمه ساخت یک خط لوله گاز به Kitimat. Kyah یک مرطوب’su’eten متعلق به شرکت تحت قرارداد با ساحلی GasLink.

Kyah منابع

گاز طبیعی خط لوله است که انتظار می رود به اجرا در زیر پل آن را به عنوان مارها راه خود را از طریق یک چشم انداز منع از داوسون کریک به Kitimat به سوخت $40 میلیارد LNG کانادا صادرات گیاه که در دست ساخت است. این خط لوله قرار است به طور کامل در پاییز سال 2023 و LNG گیاه است که انتظار می رود برای شروع صادرات در سال 2025 است.

باید آن را تعجب به’suwet’en به ساحلی GasLink و یا به هر دو سطح از دولت است که این بحران پدید آمده است.

با توجه به استشهاد ظ توسط سابق بومی روابط هماهنگ برای ساحلی GasLink این شرکت تلاش ناموفق برای هفت سال به Unist’ot’en خانه و دفتر خیس’suwet’en که نشان دهنده 12 دیگر خانه ها به توافق برسند به آن خط لوله و قبول بسته های مزایای.

ساحلی GasLink آموخته است که Unist’ot’en خانه مسئول خود مذاکرات را از طریق یک نامه فرستاده Feb. 26, 2013, از مرطوب’suwet’en حاکی از این است که آن را به طور رسمی نمایندگی “تاریک خانه.k.یک. Unist’ot’en از Gilseyhu clan.”

از مرطوب’suwet’en غیر انتفاعی تشکیل شده در اواسط 1990s به عنوان ارثی اشراف و بزرگان از مرطوب’suwet’en ملت و کشور همسایه Gitxsan ملت جنگیدند و برنده یک نقطه عطفی دادگاه عالی کانادا در مورد اذعان کرد که آنها تا به حال هرگز واگذار حقوق خود را به 22,000 کیلومتر مربع از خاک و به طور رسمی به رسمیت شناخته شده, مرطوب’suwet’en ارثی سیستم و قوانین.

آن بود که حاکم است که منجر به ساحلی GasLink نزدیک شدن ارثی ندارند. وقتی که شکست خورده این شرکت شروع به نزدیک شدن به باند.

از مرطوب’suwet’en است که در یک فضای استقبال در قلب مرکز شهر Smithers شد و پس از آن وظیفه تامین امنیت یک معاهده با دولت و در یک نقطه متشکل از 13 ارثی خانه ستاد و انتخاب روسای شش مرطوب’suwet’en گروه شوراها. گروه روسای بازی هیچ نقشی در حال حاضر وجود دارد و هیچ معاهده ای, مذاکرات در جریان است.

مرطوب’suwet’en سنتی زمین های تقسیم شده در میان پنج قبیله و در آن قبیله هستند و در مجموع 13 خانه. هر خانه دارای یک رئیس و یک یا بیشتر بال ندارند.

وجود دارد رئیس ستاد در چهار نفر از کسانی که خانه های. این خانه بیش از حد موقعیت شده است خالی برای حداقل 20 سال و خانه در کنار آتش برای 15 سال است.

از نه ارثی ستاد در محل شش به شدت مخالف این خط لوله شده اند و پس ساحلی GasLink اول ساخته شده و پیشنهادهای خود را به ارائه مزایای توافق. کسانی که در ستاد در حال جان Risdale (Na’moks), Alphonse گاگنون (Kloum خون) جف براون (Madeek), فرانک زیبا (Woos), Warner Naziel (Smogelgem) و فرد تام (Gisday دعوت).

دیرین رئیس ران میچل (Hagwilnegh) خنثی است در حالی که گیاه Naziel (Samooh) با این نسخهها کار برای ساحلی GasLink است و به نفع این خط لوله است.

رئیس وارنر ویلیام با وجود تاریک خانه/Unist’ot’en خانه که در مرکز مبارزه خنثی باقی می ماند در حالی که بال و پر خود رئیس Freda Huson — که تاسیس Unist’ot’en مرکز شفا در سال 2009 در اصل به عنوان یک ضد خط لوله بازرسی — در حال حاضر رهبر معنوی مبارزه با ساحلی GasLink و صحبت می کند برای خانه.

Huson نیز دو دوره عضو شورا در Witset اول ملت, باند, شورای, از دست دادن پست خود در سال 2017 زمانی که یک طرفدار خط لوله تخته سنگ در زمان کنترل. او شهرت خوبی در میان Witset و اعتبار بود با گرفتن Witset گاز نوار کردن زمین.

2013 نامه ای به ساحلی GasLink هشدار داد که در حالی که از مرطوب’suwet’en نمی خواهد مذاکره از طرف Unist’ot’en خانه خود را “اعضای اشغال سرزمین های خود را برای نظارت و حفاظت از سرزمین خود را از توسعه است که مطابق با ارزش های خود را. … این Unist’ot’en هستند و در حقوق خود و قضایی به اشغال و حفاظت از اراضی خود را به عنوان آنها را مشاهده کنید مناسب.”

از پنج ارثی ستاد امضا کنندگان این نامه که سه هنوز chiefs — قهوه ای Risdale و Naziel.

Risdale است که رئیس چه کسی صحبت می کند از طرف دفتر خیس’suwet’en و یک نقطه است فرد برای فدرال و دولت های استانی’ ادامه تلاش برای سعی کنید برای به دست آوردن کار برای حمایت از خط لوله.

مرطوب’suwet’en باید در گذشته ایران به مقاومت در برابر Enbridge تار خط لوله و حداقل یکی از زغال سنگ-معدن سرمایه گذاری.


یک خط لوله از معترضان راست yells در یک خط لوله حامی خارج مرطوب’suwet’en دفاتر در Smithers.

جاناتان هیوارد / کانادا پرس

یک جامعه تقسیم شده

جامعه تقسیم می افتد به سه دسته.

وجود دارد مرطوب’suwet’en که در حال کار و یا بهره گیری از چند دلار موافقت نامه های ساحلی GasLink امضا کرده با پنج شش مرطوب’suwet’en باند و نفع است و در نتیجه مخالفت با تظاهرات.

نیز وجود دارد کسانی که در داخل ارثی سیستم که ناراحت هستند با چه سه ارثی ستاد انتخاب کردم بعد از سه زن ستاد که با تشکیل یک گروه زیر در سال 2015 به سعی کنید به اعتصاب یک معامله بین دفتر خیس’suwet’en و ساحلی GasLink عزل شد.

نیز وجود دارد که شکایت خانه ستاد در حال تصمیم گیری بدون مشورت با اعضای خانه در شیوه سنتی است و مردم بدون قدرت در حال صحبت کردن از طرف مرطوب’suwet’en از جمله مولی Wickham یک به تصویب رسید و مرطوب’suwet’en که صحبت می کند برای Gitumden قبیله است اما نه یک رئیس یا جناح رئیس.


لوسی Gagnon است مدیر اجرایی Witset (Moricetown) اولین کشور در Bulkley دره.

دیوید Carrigg

لوسی Gagnon, مدیر اجرایی Witset (Moricetown) اول ملت است بین این دو جهان است.

در حالی که مسئول مدیریت گروه شورا با توافق ساحلی GasLink او ازدواج کرده است ارثی رئیس آلفونس Gagnon.

“این واقعا سخت است برای من چون شوهر من است و ضد خط لوله” Gagnon گفت: در دفتر او در Witset اول کشور است. “در خانه ما فقط در مورد آن صحبت نمی چون ازدواج ما مهم تر از هر چیزی است که اتفاق می افتد وجود دارد. من نیازی جنگ در خانه من است.”

او گفت: درصد از مردم یا علیه این خط لوله متفاوت از قبیله به قبیله و خانه به خانه.

“وجود دارد افرادی که نمی خواهد فاش کند اگر آنها یا در برابر” Gagnon گفت. “این ممکن است 50-50 اما در my clan وجود دارد بیشتر از ضد pro. و شوهر من است و به همان شیوه. اما پس از آن شما یک خانه است که بیشتر برای آن است. آن را بیش از همه نقشه است.”

مزایای روان

بنابراین به عنوان به جنگ می رود Gagnon ملاقات در دفتر او با ترور موریسون یک بال ارشد در یک کشور همسایه Gitxsan خانه ملت و همچنین ارشد مدیر کل Kyah توسعه شرکت — این Witset شرکت است که در عمل همه گروه کسب و کار.

بین آنها و مدیریت آنها دو ردیف از خط لوله بودجه گذاشته محرمانه توافقنامه امضا شده بین این گروه و ساحلی GasLink در 10 مه 2018.


ترور موریسون ارشد مدیر کل Kyah توسعه شرکت Witset اول کشور شرکت است که در عمل همه گروه کسب و کار.

دیوید Carrigg

Witset آخرین و بزرگترین از پنج مرطوب’suwet’en باند (ایجاد شده تحت فدرال هند عمل می کنند) که موافقت نامه های امضا شده است و دورترین شمالی. دیگران مرطوب’suwet’en اول ملت Burns Lake, گروه, موسوم Tahi Buhn باند و پوست Tyee ملت است.

Gagnon گفت: قبلی گروه شورا مخالف بود و به خط لوله, اما, انتخابات در ماه اوت سال 2017 انتخاب یک گروه جدید شورا بود که به نفع.

تنها مرطوب’suwet’en مربوط به گروه که نیست ثبت نام با ساحلی GasLink بود Hagwilget اول کشور است. در ماه اوت سال 2019 ضد خط لوله شورای گروه انتخاب شد مجبور رئیس سابق 35 سال به کنار.

Hagwilget اولین کشور عضو شورا جک سباستین گفت که در یک نقطه ساحلی GasLink ارائه شده $250,000 اما رد شد.

این Hagwilget اول ملت رئیس سینتیا یوسف نمی خواهد مذاکره زیرا او معتقد است که نقش ارثی ندارند. او چهار مشاوران به توافق برسند.

Gagnon نمی تواند نشان دهد چقدر پول Witset کرده ساحلی GasLink. اما توافق اخیر که زده بود با باند سابق شورای, اما امضا نشده است ارائه 6 میلیون دلار در سه پرداخت.

Gagnon گفت: گروه دریافت اولین پرداخت زمانی که توافقنامه امضا شد و کسانی که پول مورد استفاده قرار گرفت برای هموار کردن بیش از حد جاده بین Witset گاز نوار و بزرگراه 16 کشش حدود سه کیلومتر.

دوم پرداخت دریافت کرده بود پس از LNG کانادا ساخته شده نهایی تصمیم گیری سرمایه گذاری و متعهد به انجام این پروژه در نتیجه حصول اطمینان از این مورد نیاز ساحلی GasLink خط لوله ساخته شده است.

Gagnon گفت: این پول قرار داده شده در یک GIC با بانک ها و منافع می تواند مورد استفاده قرار گیرد به پرداخت هزینه برای آموزش مهارت برای اعضای گروه.

در حالی که منافع مستقیم برای همه 20 ملل گروههای که باید با امضا ساحلی GasLink انتظار می رود که حدود 338 میلیون دو برابر این مقدار است که انتظار می رود به جریان به آن جوامع از طریق قرارداد مستقیم با سازمان ملل کسب و کار مانند آن است که بین ساحلی GasLink و یک سرمایه گذاری مشترک بین Kyah شرکت توسعه و خصوصي Kyah منابع Inc.


مرطوب’su’weten عضو لایحه ون Tunen از Witset گروه (سمت چپ) با این نسخهها کار در Morice خدمات جنگل جاده با تروی جوان از Kyah منابع در نزدیکی هوستون.

جزوه

Troy جوان است و یک مرطوب’suwet’en از Tsayu قبیله که بزرگ مادر بزرگ لوسی هلند سابق ارثی رئیس Na’moks. رئیس نام برو با خاک پس پی در پی ستاد به همین نام.

جوان نیز صاحب Kyah منابع و حدود 50 First Nations کارگران در تجربه است که او می گوید بسیار مهم خواهد بود به آنها را تامین شغل زمانی که این خط لوله انجام شده است در سه تا پنج سال.

قرارداد خود را با Kyah توسعه است برای ساخت جاده و مسیر پاکسازی غرب از هوستون به یخی عبور که در آن Haisla ملت پیمانکاران را بیش از. آنها به ساختن پل ها و تسهیل ساخت و ساز از 1000 نفر اردوگاه کار.


نامه سرگشاده به’suwet’en ارثی ستاد پس از Tsayu قبیله جلسه


“در Witset شما باید چند نسل بیکاری و ما در حال حاضر بچه ها که در حال گرفتن امنیت اجتماعی است. این تغییر زندگی,” او گفت:.

“اگر ما می دانیم که آن را تنها سه – پنج-پنجره سال, ما می خواهیم افراد آموزش دیده تا زمانی که شغل آمده تا در جای دیگر در استان آنها کار آماده, آنها یک زن و شوهر از هزار ساعت در ماشین آلات است که می توانید آنها را نشان می دهد آنها کار کرده اند ، به نظر می رسد خوب بر روی یک resumé. این است که رفتن به آخرین برای همیشه لطفا برای, اما مهارت های ترجمه خواهد شد به جاهای دیگر.”

برای Witset از اعضای گروه لایحه ون Tunen گرفتن کار با جوان آمد و فقط در زمان مناسب به عنوان او نیاز به کار بود که به عنوان سخت بر روی بدن خود است و در حال حاضر ساختمان تا ساعت تجربه عامل ماشین آلات سنگین.

“این است که برای باز کردن درب به من گفت:” ون Tunen که همچنین یک کشاورز و راهنمای شکار.

او گفت که او توسط فرهنگ در Kyah منابع سایت — یکی از احترام و شمول است.

دنیس نیز ارائه کار برای حدود ده مرطوب’suwet’en خود را از طریق پیمانکاری کسب و کار است که ارائه ضعیف کار افتادن درخت خدمات.

“بسیاری از مردم ما در حال گرفتن آموزش, خط لوله, آموزش در پرنس جورج و اپراتور دستگاه در حال گرفتن تمام این بلیط شما نیاز به او گفت:. “برای یک فرد جوان که انجام نشده چیزی شبیه به این در حال حاضر آنها در حال رفتن به مجبور به گرفتن تمام این بلیط. این است که جدید به آنها و ما باید برای انجام این کار به افراد جوان به داماد و آموزش آنها را از آنجا که آنها در حال رفتن به نیروی کار زمانی که ما مسن تر است.”

به دنبال یک راه رو به جلو

جوان و Gagnon امیدوارم که این خط لوله بست می توان در جشن سالن مرکز مرطوب’suwet’en فرهنگ که در آن تصمیم گیری در مورد خانواده و کسب و کار ساخته شده با توجه به سخت مجموعه ای از قوانین.

“پریدن و جیغ نیست راه ما” گفت: Gagnon. “ما بسیار محترمانه در جشن سالن. شده اند وجود دارد بسیاری از مسائل است که ما باید با آن برخورد در جشن سالن و شاید که جایی برای این. آنها فقط باید به صحبت کنید. آن را پیچیده اما ما را از این طریق دریافت کنید. آن را فقط ممکن است مدتی طول بکشد.”

جوان گفت: او نا امید چون قبیله خود نشان داده بود توسط Na’moks اما او گفت: نه’moks بود صحبت کردن به اعضای قبیله. جوان گفت: Postmedia اخبار است که او تا به حال موفق به دریافت اجازه از بزرگان قبیله خود به صحبت های عمومی. Na’moks آیا تماس بازگشت.

“هفته گذشته من خانه من ارشد اعلام در رسانه ها که همه قبیله نشست نامیده می شد برای روز بعد و فقط افراد خاصی می تواند صحبت می کنند” جوان نوشت: در بیانیه آماده. “این است که ما قانون است. ما خانه ستاد ما نیست دیکتاتورها. هر رئیس خانه قرار است به انجام آنچه که مجلس بر توافق برسند و به او بگویید که از طریق ما matriarchs بزرگان و بال روسای نیست به ما بگویید که چه ما می رویم به انجام.

“برخی از روسای شده اند برگزاری جلسات خانه به روی همه باز است بنابراین تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات نمی نگه داشتن وزن است. ما ستاد نمی تواند به دست انتخاب کنید که آنها را دعوت به خانه نشست. هر رئیس دارای قدرت برابر در سالن و این فراموشی سپرده شده است. که قبیله سخنگوی نمی دهد بیشتر از قدرت بیش از دیگر سران و این فراموشی سپرده شده است.”

جوان گفت که بر خلاف مترو ونکوور برای اولین بار سازمان ملل — به Musqueam, Squamish و Tsleil-Waututh — مرطوب’suwet’en نمی تواند تکیه بر اجاره کردن زمین برای جمع آوری پول.

“این نه یک گزینه برای مرطوب’suwet’en مردم است. ما باید از منابع طبیعی مانند جنگل و معدن ماهیگیری که همه آنها در یک رکود در حال حاضر. گردشگری و با تکنولوژی بالا پیشنهاد شده است اما ما شاهد نشده کسی در این زمینه ایجاد یک کسب و کار عملی در این بخش است که ایجاد اشتغال در سطح Witset.”

دنیس چه در قدرت خود را برای کمک به جامعه خود را. او کاهش هیزم برای بزرگان پاک خطرناک درختان و آثار در نگه داشتن خرس دور از ذخیره.

او همچنین تخلیه برف پس از عزاداران می توانید دسترسی مرطوب’suwet’en گورستان.

“اگر شما مرطوب’suwet’en شما خواهد شد در اینجا به خاک سپرده گفت:” دنیس به دنبال بیش پوشیده از برف رشته صلیب ها و مجسمه.

گورستان نقش کلیدی در جامعه است و اگر شما می میرند رزرو شما خواهد بود به ارمغان آورد برای دفن در صورتی امکان پذیر است.

دنیس می داند که وجود دارد این است که یک شکاف در جامعه, اما همچنین که مرطوب’suwet’en متصل هستند و همیشه خواهد بود.

او کست یک چشم به پدربزرگش سنگ.

“همه ما از آمدن به اینجا هم یک راه یا دیگری.”

[email protected]


اینجا را کلیک کنید به گزارش تایپی.

وجود دارد بیشتر به این داستان ؟ ما می خواهم برای شنیدن از شما در مورد این و یا هر گونه دیگر داستان شما فکر می کنم ما باید در مورد می دانیم. ایمیل [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>