تغییر در عمل

مزایای داشتن سالم و با انگیزه و شاد کارکنان قانع کننده هستند اما کارفرمایان با وجود بهترین تلاش های مطالعات اخیر نشان می دهد که بسیاری از شرکت ها هنوز هم راه طولانی برای رفتن.

آخرین آمار و ارقام از بابل بهداشت نشان می دهد که از نظر روانی و سلامتی بسیاری از کارکنان انگلستان نیست و در بهترین شکل. در واقع در یک سال 15.4 میلیون روز کاری از دست رفته به کار مرتبط با استرس و اضطراب و افسردگی. که حساب برای 57 درصد از تمام روز کاری از دست رفته را به بیمار-بهداشت و درمان در انگلستان در هر سال با توجه به بهداشت و ایمنی اجرایی است.

اخیر تکنولوژی و ورود, گزارش, از, انگلیسی, رسانه های تعاملی انجمن (بیما) دریافتند که وضعیت بهتر در صنعت فن آوری. برخی از 66 درصد از بیش از 3000 عضو از جامعه فن آوری بستری را به احساس استرس در محل کار در حالی که 52 درصد بستری مبتلا به اضطراب و افسردگی در برخی از نقطه.

شاید بیشتر مورد هنوز هم این واقعیت است که 31 درصد از آسیایی و 40 درصد از آفریقایی کارائیب کارگران گفت: آنها تجربه کرده اند منفی تبعیض در انگلستان صنعت فن آوری به عنوان یک نتیجه از قومیت خود را. تنوع حیاتی برای موفقیت کسب و کار به خصوص در حرکت سریع فن آوری, صنعت, بنابراین این یک نگرانی بزرگ برای همه است.

کار بر روی تندرستی

ما فوق العاده تیم متنوع با بیش از 20 ملیت های مختلف در سراسر همه بخش های ما و ما تعداد کارکنان ما به ارائه کلیدی ما به مشتریان وعده داده به نگه داشتن آنها را جلو در حال تغییر سریع دنیای دیجیتال. ما می دانیم که داشتن یک انجام کار می تواند برای سلامت روانی و رفاه عمومی است. خوشحال کارکنان نیز مولد و آن را به کارکنان ما است که باعث می شود ما بزرگ شرکت ما از طریق خود مثبت تعاملات با مشتریان و تامین کنندگان و سایر ذینفعان.

نتايج حاصل از سرمایه گذاری های ما در تندرستی برای خود صحبت می کنند.

کمتر غیبت: خوشحال کارگران روز کمتر و بیشتر ‘در حال حاضر’ زمانی که آنها در محل کار هستند. ما را دیده اند قابل توجهی افزایش بهره وری و نوآوری و رشد.

عملکرد بهتر: ما را دیده اند و برخی از کارکنان را به اشتباه فکر کردن که دیگر ساعت کار منجر به افزایش بهره وری, اما ما می دانیم که برای آنها را به انجام بهترین خود را, کارکنان, باید, خوشحال, سالم و خوب استراحت. مصرف منظم استراحت ضروری است آن را به عنوان کمک می کند تا برای بهبود تمرکز و تمرکز را کاهش می دهد و تاثیر مخوف ‘بعد از ظهر رکود’

بیشتر تعامل: سالم محل کار فرهنگ به ارمغان می آورد کارکنان با یکدیگر در داخل و خارج از محل کار. کار تیمی و همکاری و فعالیت های اجتماعی بهبود روابط انگیزه و تعامل.

جذب و حفظ استعدادهای برتر: زمانی که استخدام ما نشان می دهد ما تمرکز بر خوب بودن و این آشکار است که کارکنان آینده بازدید از فشار و دیدار با کارکنان ما. ما همچنین بر این باورند که خوب بودن بسیار مهم است برای حفظ استعدادهای برتر و هر جا که ممکن است ما ترویج از درون.

مثبت فواید: ما با ارائه مواد غذایی بسیار سالم به صورت رایگان و بخش قابل توجهی از کارکنان ما که گیاهخوار هستند و بنابراین آنها را به اشتراک راهنمایی بر روی مواد غذایی بزرگ به خوردن. ما اعتقاد داریم محل کار کلیدی برای پرورش یک محیط سالم به نفع بلند مدت رفاه کارکنان ما.

برنامه ریزی برای آینده

اما خوب بودن نیست یک-و-انجام موضوع است. ما هنوز در اجرای بسیاری از طرح های که برخی از آنها ممکن است تفاوت را در سازمان خود.

ما در حال بررسی دفتر ما فضای کار با عادت اقدام به بهبود محیط زیست ما به طوری که آن مزایای کارکنان, سلامت روانی. علاوه بر آن ما خواهد شد در حال اجرا برنامه های آموزشی برای مدیریت ارشد از جمله نحوه مدیریت سلامت; چگونه به اکسل تحت فشار; و چگونه به کارشناسی کارشناسی ارشد شخصی انعطاف پذیری است. ما خواهد شد ارائه یک برنامه کمک به کارمند و خدمات بهداشت حرفه ای از جمله اختصاص داده شده تندرستی فضا بر ما اینترانت.

ما نیز در حال اجرای یک پاداش و به رسمیت شناختن روش بررسی, به عنوان ما می دانیم که ارائه بازخورد مثبت است که باید برای ما میباشد. این سفر شده است یکی از طولانی – تا کنون – اما ما خوشحال به گزارش که تغییر در جریان است.

ما سلامت روانی سفر

  • 28 جولای 2019 – سلامت روان کمک های اولیه قهرمانان آموزش. ما در حال حاضر اختصاص داده شده سلامت روان قهرمانان در دفتر برای حمایت از این تیم است.
  • 29 جولای 2019 – تندرستی بینش حسابرسی. ما شده اند اقدام بر اساس بینش و توصیه از کارکنان ما.
  • 2019 – تعطیلات حق را افزایش دهد. ما ابلاغ تعطیلات حق افزایش و WFH سیاست به نفع ما کارکنان و فشار. ما نیز باید انعطاف پذیر ساعات کار در دفتر.
  • 2019 – فارغ التحصیل ارزیابی روز. ما در حال تعهد به افزایش منابع منجر به فارغ التحصیل ارزیابی روز. شده اند وجود دارد جدید 15 کارمند تمام وقت در سراسر تیم ما در سال 2019 و بیشتر به آمده در سال 2020 است.
  • 2019 – شرکت اتوبوس شاتل. با ارائه یک اتوبوس شاتل به ایستگاه در شب ما را در بهبود سفر خانه برای ما کارکنان حمل و نقل عمومی.
  • 2019 – تیم تعطیلات. ما در زمان این تیم در تعطیلات به ماربلا برای ملاقات با برخی از کلید داخلی نقاط عطف.
  • 2019 – یوگا. یوگا و تناسب اندام جلسات هر جمعه صبح در دفتر
  • 2019 – مواد غذایی است. ما با ارائه مواد غذایی سالم به صورت رایگان در دفتر

Nemash Pratel مدیر بازاریابی در فشار است.

// در این مقاله برجسته

فشار گروه

برنده جایزه PPC تبلیغات گوگل (AdWords) آژانس لندن: ما را به هر تعداد کلیک – رشد کسب و کار شما با ما تبلیغات گوگل (AdWords) مدیریت سازمان است. تماس برای حسابرسی شرکت

پیدا کردن اطلاعات بیشتر در

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de