COVID-19: چگونه Omicron از صفر بیمار به سراسر جهان گسترش یافته است اخبار جهان

[ad_1]

سرعت انتشار انواع جدید ویروس کووید-19 در سراسر جهان می‌تواند تلاش‌های دولت را برای جبران عقب‌نشینی کند. چیزی که گاهی قابل توجه تر است سرعت کشف این گونه های جدید است.

تنها دو هفته از آزمایش اولیه “بیمار صفر” گذشته بود، تا اینکه به طور بالقوه تمام جهان آماده آزمایش نمونه های تست کووید برای بررسی اینکه آیا آنها دارای نوع Omicron هستند یا خیر.

یک بیمار پوچ، که توسط جامعه علمی n = 1 یا یک مورد شاخص نامیده می شود، در 11 نوامبر پس از ورود از آفریقای جنوبی از طریق دوحه به قطر با پرواز QR818 وارد فرودگاه بین المللی هنگ کنگ شد.

او تقریباً سه هفته در آفریقای جنوبی بود و قبل از شروع سفر خود به آنجا، یک روز منفی بود.

در بازگشت به قلمرو با پرواز قطر ایرویز، این مرد 36 ساله در ساعت 31A بود و هنگامی که برای شروع قرنطینه اجباری خود به هتل فرودگاه رگال در چک لاپ کوک مراجعه کرد، هیچ علامتی نشان نداد. او در بازگشت نیز منفی بود.

هنگ کنگ برخی از سخت ترین قوانین را برای ورود به جهان دارد.

هرکسی که از یک کشور “پرخطر” می آید، تنها در صورتی می تواند به این منطقه پرواز کند که ساکنان هنگ کنگ به طور کامل واکسینه شده باشند، و حتی پس از ورود باید به مدت 21 روز در یک هتل قرنطینه ای ایزوله شوند.

آنها در قرنطینه باید شش آزمایش کووید را بگذرانند و سپس برای هفت روز آینده تحت نظر باشند و پس از آن باید 26 روز پس از روز ورود دوباره آزمایش شوند.

مرد مورد نظر پس از دریافت واکسن فایزر در 13 می و 4 ژوئن تمام شرایط لازم را داشت و هیچ نشانه ظاهری مبنی بر غیرعادی بودن مورد وی وجود ندارد.

تصویر:
هتل فرودگاه رگال، جایی که بیمار صفر Omicron در آن اقامت داشت، وقتی مشخص شد که یک گزینه وجود دارد. عکس: Google Streetview

اما دو روز پس از قرنطینه مجدداً در 22 آبان مورد آزمایش قرار گرفت و پس از نشان دادن بار ویروسی بالا، روز بعد به بیمارستان اعزام شد.

در همین حال، مسافر دیگری که یک روز قبل از این مرد وارد هنگ کنگ شده بود که بعداً بیمار صفر شد، در اتاقی روبروی او در طبقه پنجم همان هتل قرنطینه اقامت داشت.

پیش از این دو بار آزمایش او منفی بود، در 27 آبان، نتیجه نشان داد که او نیز بار ویروسی بالایی داشته و به سرعت به بیمارستان منتقل شده است.

مانند همه تازه واردانی که پس از ورود به هنگ کنگ آزمایش مثبت دادند، آنها نیز شماره موارد 12388 و 12404 را دریافت کردند.

نتایج اولیه مقامات بهداشتی هنگ کنگ این بود که مورد 12404 ممکن است به این نوع ویروس آلوده شده باشد زیرا وقتی مورد 12388 در اتاق هتل او را باز کرد، زیرا او ماسک جراحی نداشت، هوا وارد راهرو شد.

مقامات هنگ کنگ می گویند که بیمار صفر در بلوک های Rambler Crest در حومه Tsing Yi زندگی می کند.  عکس: Google Streetview
تصویر:
مقامات هنگ کنگ می گویند که بیمار صفر در بلوک های Rambler Crest در حومه Tsing Yi زندگی می کند. عکس: Google Streetview

در حالی که نتایج آزمایش مسافران هنگ کنگ را تجزیه و تحلیل می کردند، سایر محققان در آفریقای جنوبی و بوتسوانا نیز در حال بررسی یک گزینه در حال ظهور بودند.

تنها سه روز پس از اینکه مسافر هنگ‌کنگ به هتل قرنطینه‌شده خود رفت، تعدادی از افراد به طور معمول در استان گوتنگ آفریقای جنوبی مورد آزمایش قرار گرفتند.

تقریباً در همان زمان، آفریقای جنوبی، و به ویژه گوتنگ، شروع به افزایش ناگهانی موارد شد.

دانشمندان آفریقای جنوبی پس از کشف گروهی از ویروس‌های مرتبط SARS-CoV-2 که در تعداد بیشتری نسبت به انواع دیگر ظاهر شدند، به این نتیجه رسیدند که چیز جدیدی می‌بینند.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

نسخه جدید کووید چیست؟

از نمونه های جمع آوری شده بین 14 تا 23 نوامبر، بیش از 70 درصد از همان نوع هستند.

آنها زنگ خطر را در 22 نوامبر به صدا درآوردند.

روز بعد، نسخه جدید از GISAID، پایگاه داده منبع باز برای ویروس‌های آنفولانزا و انواع کروناویروس گرفته شد، که برای انتشار اخبار در سراسر جهان در مورد اشکال در حال ظهور COVID-19 بسیار مهم بود.

در 24 نوامبر، بر اساس معیارهایی که به انواع در حال ظهور COVID – B.1.1.529 داده شده است، نام جدیدی دریافت کرد.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

اسکاتلند و ولز از همه مسافران بریتانیایی می‌خواهند که در هنگام ورود به این کشور به مدت هشت روز در انزوا باشند.

در همان روز، نسخه جدید به سازمان بهداشت جهانی گزارش شد، که گروه مشاوره فنی خود را تشکیل داد – مشابه WHO معادل SAGE – برای ارزیابی آنچه که باید انجام شود.

بریتانیا، در واکنش به وضعیت به سرعت در حال تحول، در 25 نوامبر نوع ویروس را به عنوان گزینه تحت بررسی، VUI-21NOV-01، شناسایی کرد.

تا قبل از این اتفاق، موارد در آفریقای جنوبی در حال افزایش بود.

پروفسور شارون پیکوک از کنسرسیوم COG-UK Genomics UK، که توالی یابی را در بریتانیا نظارت می کند، روز جمعه گفت: «تعداد عفونت های ثبت شده با COVID-19 در 16 نوامبر 2021، 273 مورد است. تا 25 نوامبر، این تعداد به بیش از 1200 مورد افزایش یافت.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

ادوارد آرگار وزیر بهداشت می گوید موارد ابتلا به Omicron در انگلیس در شب کریسمس افزایش می یابد.

«بیش از 80 درصد آنها از استان گوتنگ هستند. در ابتدا، موارد در استان گاوتنگ خوشه ای به نظر می رسید، اما با گذشت زمان شیوع گسترده تری از عفونت ها در سراسر استان وجود داشت.

“تحلیل ارزش R (معیار نرخ رشد) برای آفریقای جنوبی به عنوان یک کل 1.47 است، اما برآوردهای اولیه برای استان Gauteng 1.93 است. بر اساس این اندازه گیری، این نشان می دهد که نرخ رشد موارد در استان گوتنگ به طور قابل توجهی بیشتر از بقیه کشور است.

“حدود 100 ژنوم B.1.1.529 قبلاً در آفریقای جنوبی شناسایی شده است که عمدتاً از استان گوتنگ هستند. اما این منطقه همچنین جایی است که توالی یابی مورد هدف قرار می گیرد و سوال این است که آیا این نوع در منطقه جغرافیایی وسیع تری وجود دارد.”

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

رئیس جمهور آفریقای جنوبی می گوید Omicron اکنون مسئول بیشتر موارد در پرجمعیت ترین منطقه این کشور است.

در مجموع، بر اساس گزارش مرکز کنترل بیماری های اروپا، محققان آفریقای جنوبی 77 نمونه را در گوتنگ که بین 12 تا 20 نوامبر گرفته شده بود، بررسی کردند و به دنبال جهش خاصی بودند که نشان دهنده وجود Omicron بود و آن را در همه موارد پیدا کردند.

ECDC گفت، نتایج نشان می دهد که Omicron در حال حاضر در گوتنگ غالب است و به نسبت قابل توجهی در اکثر مناطق آفریقای جنوبی وجود دارد.

سوال اینجاست که این برای بقیه دنیا چه معنایی دارد؟

مشخص است که Omicron چند روزی است که در انگلستان است.

پس از اینکه مشخص شد یکی از اولین موارد در انگلیس در برنت‌وود شناسایی شده است، شورای شهرستان اسکس گفت که کارکنان، مشتریان و کارکنان تحویل‌دهنده که از شعبه KFC در خیابان برنت‌وود در روز جمعه، 19 نوامبر، بین ساعت 13:00 و ساعت 17:00، باید فوراً آزمایش PCR انجام دهید – نشان می دهد که فردی که گزینه را در اختیار دارد در آن زمان در رستوران بوده است.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

شارلوت لوماس از Sky به آنچه دانشمندان تاکنون در مورد نوع Omicron COVID و نحوه رفتار آن می دانند نگاه می کند.

به همین ترتیب، آنها از همه افراد حاضر در گله کلیسای شهر ترینیتی در روز یکشنبه 21 نوامبر خواستند که همین کار را انجام دهند.

دکتر مایک گوگارتی، مدیر بهداشت عمومی اسکس، به برنامه بی‌بی‌سی World At One گفت که مرد مورد نظر در 20 نوامبر مورد آزمایش قرار گرفته و از فردی که با فردی که در آفریقای جنوبی در تماس بوده است – در یک مورد واضح – به این نوع آزمایش مبتلا شده است. انتقال جامعه

وی گفت: ما احتمالاً دو هفته پس از بازگشت این مرد از آفریقا صحبت می کنیم.

هر دو مورد در بریتانیا که روز شنبه شناسایی شدند، از جمله یکی در ناتینگهام، شامل سفر به آفریقای جنوبی بود. سومین مورد در منطقه وست مینستر لندن، که قبلا در آفریقای جنوبی بود، از آن زمان کشور را ترک کرد.

اما در حالی که آفریقای جنوبی، مانند بریتانیا، سیستم موثری برای توالی‌یابی نمونه‌های آزمایش کووید دارد، بسیاری از کشورهای دیگر در آفریقا چنین ندارند.

Omicron در اوایل در بوتسوانا کشف شد، اما این نگرانی وجود دارد که ممکن است در چندین کشور دیگر در آفریقای جنوبی گسترده باشد.

ECDC گزارش داد، حدود 98 نمونه در بوتسوانا توالی یابی شد تا امکان شناسایی شش مورد Omicron تا روز جمعه فراهم شود، اما در طول مدت مشابه، کشورهایی مانند کنیا تنها 5 مورد را تعیین توالی کردند، بدون هیچ موردی Omicron.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

دکتر Chaand Nagpol می گوید باید یک سیاست ثابت برای پوشیدن ماسک در اماکن عمومی وجود داشته باشد.

اسرائیل، یکی از واکسینه‌ترین کشورهای جهان، روز جمعه اعلام کرد که اولین مورد مسافری را که از مالاوی بازمی‌گشت، در کشور Omicron باز کرده است. دو مظنون دیگر نیز در سلول انفرادی قرار گرفتند.

در این روز که جهان از میزان اسپرد مطلع شد، بازارها با کاهش قیمت نفت واکنش نشان دادند و سهام شرکت های هواپیمایی متحمل ضررهای سنگینی شد.

این مورد در بلژیک نیز تایید شد و روز شنبه موارد مشکوک در آلمان، ایتالیا و جمهوری چک گزارش شد.

فرودگاه OR Tambo در آخر هفته پس از ممنوعیت پروازهای کشورهای سراسر جهان از کشوری که Omicron از آنجا تحویل داده شده است.
تصویر:
فرودگاه OR Tambo در آخر هفته پس از ممنوعیت پروازهای کشورهای سراسر جهان از کشوری که Omicron از آنجا تحویل داده شده است.

دانمارک و استرالیا دو مورد را اعلام کرده اند و هلند نیز 13 مورد Omicron را در ده ها مسافر کووید مثبت از آفریقای جنوبی در روز یکشنبه شناسایی کرده است.

موارد جدیدی در روز دوشنبه در پرتغال اعلام شد، جایی که 13 بازیکن و کارکنان تیم فوتبال لیسبون Belenenses برای این گزینه مثبت بودند، اگرچه فقط یک بازیکن اخیراً در آفریقای جنوبی بود.

کشورهای سراسر جهان با بستن مرزهای خود یا برقراری مجدد محدودیت‌های سختگیرانه سفر پاسخ داده‌اند.

در حالی که دانشمندان نگرانی‌هایی را مبنی بر گسترش آن ابراز کرده‌اند، بسیاری می‌گویند که هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد تأثیر آن بر انسان‌ها نسبت به حالت غالب باقی ماندن گزینه دلتا وجود ندارد.

خانه باشگاه فوتبال Belenenses SAD در لیسبون، پرتغال، پس از شناسایی 13 مورد omicron در آنجا شناسایی شد.  عکس: AP
تصویر:
خانه باشگاه فوتبال Belenenses SAD در لیسبون، پرتغال، پس از شناسایی 13 مورد omicron در آنجا شناسایی شد. عکس: AP

پروفسور رولند کائو، سر تیموتی اوشی، استاد اپیدمیولوژی دامپزشکی و علوم داده در دانشگاه ادینبورگ، در پاسخ به اخبار یافت شده در اسکاتلند، گفت: “اکنون واضح است که نوع Omicron در حال گسترش در سراسر جهان است. چند روز، اگر نگوییم هفته‌ها قبل از به صدا درآمدن هشدارها، و این را فقط می‌توان برای ویروسی که به آسانی SARS-CoV-2 منتقل می‌شود و با سفرهای بین‌المللی در حال حاضر به طور قابل توجهی (البته نه کاملاً در سطوح قبل از همه‌گیری) انتظار داشت.

شواهد شیوع بیماری های اجتماعی در دو نقطه در اسکاتلند (یعنی مواردی که هیچ خطر آشکاری به جز شیوع جامعه وجود ندارد) و هنوز منبع واضحی وجود ندارد، نشانه های قوی است که ما شاهد وقوع موارد بیشتری در اسکاتلند در چند روز و چند هفته آینده خواهیم بود.

“مثل همیشه، هر کاری که مردم می توانند برای کاهش شیوع انجام دهند (فاصله گذاری فیزیکی، انجام تست های جریان جانبی در صورت لزوم، و آگاهی از علائم و آزمایش کووید) مفید خواهد بود.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که نوع omicron ممکن است خطر افزایش سلامتی نداشته باشد – در واقع ممکن است باعث عفونت‌های خفیف‌تر شود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes