عزیز تبلیغات شما دیر است. در اینجا چیزی است که شما نیاز به انجام در حال حاضر

وجود دارد بیش از حد خود-پیام تبریک در لحظه اتفاق می افتد در آگهی زمین. پس از همه بیشتر از این ده و من تلاش باید جای گرفته اند طولانی در پیش است. 100 گل رز از بتن بنیانگذار Keni Thacker در مورد آنچه که باید اتفاق می افتد را برای زمان از دست رفته.

Vernã مایرز’ به شدت استفاده می شود تعریف تنوع است “دعوت به حزب.” در حالی که گنجاندن تعریف شده است به عنوان” خواسته به رقص است.” اما چه اتفاقی می افتد زمانی که حزب منحصر به فرد است ؟ راه صنعت تبلیغات خطاب تنوع و شمول مشکل گرفتار شده است که این صنعت در دهه های مثل این است که یک فرد تا به حزب سه ساعت دیر با وحشتناک تنقلات و ارزان مشروب الکلی. و پس از آنها تصمیم به نشان می دهد تا به معنای واقعی کلمه یک ساعت قبل از حزب است که بیش از آنها می خواهند به درمان خاص و می خواهید تمام آهنگ های مورد علاقه خود ایفا کرده است.

بسیاری از تنوع سهام & شمول طرفداران من می دانم که همه کمی پایین پرتاب چرا که تمام آن را در زمان برای این صنعت به توجه به این مشکل بسیار قدیمی بود و تاسف انداختن سیاه و قهوه ای بدن. سیاه و سفید زندگی می کند مهم نیست مهم به جریان اصلی که COVID-19 ضربه حتی اگر آن اهداف سیاه و قهوه ای و جوامع بیش از آنهایی که سفید. و نه آنها هر زمانی که کودکان مانند Tamir برنج یا Trayvon مارتین (به نام تنها چند) گرفته شد بیش از حد به زودی. اما در حال حاضر همه از ناگهانی در وسط یک جهانی همه گیر و نژادی در میان ناآرامی های در حال برگزاری شرکت ها و سازمان ها در حال تلاش برای کشف کردن راه برای انجام بهتر توسط کارمندان و کارکنان دیگر را از رنگ.

در دهه های د&I طرفداران شده اند درخواست شفافیت بیشتر و تنها در حال حاضر سازمان به شدت با شماره گیری تا ده&I نقش. برای چنین “نوآورانه” صنعت آن است که به طور مداوم بازی گرفتن تا زمانی که آن را می آید به تواضع. من unapologetically گفت: “تبلیغات شما دیر است.”

جایی که ما از اینجا بروم ؟ چهار وجود دارد تغییرات اساسی در تمرکز است که باید اتفاق می افتد به منظور حرکت رو به جلو:

مردم بیش از سود

هنگامی که گرد و غبار حل و فصل و دنیای جدید آغاز می شود قدرت و ثروت از منابع هنوز هم باید وجود داشته باشد به منظور مطمئن شویم که مردم با ارزش تر از سود. این اظهارات در سازمان های وب سایت باید در واقع حقیقت و منعکس شود در آرایش ژنتیکی از این قهرمانان از خلاقیت و بازرگانی. زمین بازی تنها سطح که هر کس با توجه به دسترسی به تجارب فرصت و قرار گرفتن در معرض برای زندگی کردن وحشی ترین رویاهای خود را از موفقیت به عنوان آنها را دیده ام همتایان خود را برای سال. این نتیجه در برخی از پرسش های بزرگ مانند: آیا “قدرت که می شود” روشن کردن و کار با مشتریان است که آیا چین با تنوع اعلامیه و انداز? و خواهد شد که تا کنون اجرا داده است که نشان می دهد شرکت های گوناگون انجام بهتر در واقع مهم است ؟ داده است به معنای واقعی کلمه در سیاه و سفید. در صورتی که در واقع می پیوندند و سپس مردم بیش از سود گفتگو خواهد بود امیدوارم.

خلاقیت بیش از تجارت

آنها می گویند وجود دارد یک خط خوب بین خلاقیت و بازرگانی. در اکثر موارد, تجارت برنده و هنرمندان باید به قربانی کردن هنر خود را فقط به پرداخت صورتحساب خود را. آگهی صنعت استفاده کرده است “تنوع فکری” به عنوان یک قربانی به منظور به آدرس آن نژادی و نابرابری های جنسیتی. آنچه رهبران نیاز به درک این است که با همگن تیم شما نمی خواهد که تنوع فکر می کردم. حقایق کاملا ساده هستند که با آوردن افرادی از گروههای قومی مختلف پس زمینه, جنس, جنسی, تنظیمات, توانایی, ادیان و لیست در می رود و مردم را به یافتن راه هایی برای راه رفتن که خط خوب بین خلاقیت و ارز – خلاقیت و برنده خواهد شد. آن را می کند و نمی خواهد کار تنها با یک نوع فرد در جدول. و در سازمان است که آیا باید BIPOC نمایندگی سوال واقعی این است که آنها توانمند هستند و آنها با توجه به پلت فرم به تماس از تعصبات در محل کار? خلاقیت تنها می تواند به رشد زمانی که شما یک تنوع از دیدگاه, آمدن با هم و بدون موانع. این زمانی است که آن چیزی است که از زیبایی واقعی.

تمرکز حواس بیش از متوسط

چند سال پیش من به خاطر خواندن که یک مدیر اجرایی گفت: “ما نباید پایین تر از نوار فقط برای متنوع تر است.” خشم که رفت و از طریق بدن من زمانی که من به عنوان خوانده شده که غیر قابل کنترل بود چون من آرزو می کنم من در اتاق که در آن روز. ادغام و متنوع در محل کار شروع می شود با رهبران که در حال فکر و نه متوسط. هرگز تا به هر کسی که خواست برای متنوع تر محل کار همراه است با کاهش بار از استعداد است. تمام است که در آن خواسته شده است BIPOC دریافت همین درمان ها و فرصت ها به عنوان همتایان خود. BIPOC در حال صرفنظر از سطح ورود — تمام راه را تا به C-suite که در آن آنها نشان دهنده کمتر از 2 درصد از رهبری در سازمان های بزرگ و کوچک است. BIPOC اغلب دسترسی ندارند به مردم برای دریافت در درب با تجربه و در عین حال آن اتفاق می افتد تمام وقت. سازمان باید به فکر از اثرات روانی از آنچه در آن است مثل این است که آگاهانه و ناخودآگاه تحت درمان کمتر است که اثرات وخیم چگونه کارکنان را خودشان درست خود به کار و بهره وری خود را. در برخی موارد کارمندان و پیدا کردن هیچ دلیلی برای وفادار باشد و ترک در کمتر از دو سال و leapfrog از آژانس به آژانس. در حالی که دیگران در سکوت رنج می برند با هیچ مربی یا حامیان مالی برای حمایت از طرف آنها. عمل تمرکز حواس بسیار ساده است اما آن را تعجب آور نیست که متوسط مدیریت اغلب برنده به جای ایجاد یک تاثیر بسیار زیادی در مورد نحوه BIPOC مشاهده و رای دادن فرهنگ شرکت زمانی که آنها گنجانده شده است.

همدلی بیش از غرور

در حالت عادی جهان با موضوع همدلی بیش غرور خواهد بود یک بدون ذهن و بسیار خوشحال است این نیست که در این مورد بیش از حد اغلب در صنعت ما. همدلی تعریف شده است به عنوان توانایی درک و اشتراک احساس دیگری توسط Oxford زبان. نفس تعریف شده است به عنوان یک فرد حس اعتماد به نفس یا خود اهمیت. سن مشکل از تنوع در تبلیغات, روابط عمومی, بازاریابی و رسانه است که با توجه به عدم وجود همدلی برای BIPOC و زنان است. شده است واقعا رانده شده توسط نفس و به دنبال شماره یک.

این رفتار با خلق یک نابرابری در فرصت ها و حقوق صاحبان سهام. همه رانده شده توسط نفس و حفظ قدرت است. درست در مقابل چشمان خود رهبران باید شاهد کارکنان رنگ احساس به عنوان اگر آنها تا به حال هیچ کس به صحبت کردن وقتی که می آید به مسائل است که بر جوامع خود را در محل کار. و هنگامی که چند BIPOC فراموش جمع به بحث در مورد برخی از این مسائل مربوط به آنها خیره از همتایان خود است. اما هنگامی که کسی را می بیند یک گروه از سفید کارکنان با هم هیچ خفاش ها چشم.

وجود دارد بیش از حد بسیاری از غرور به ذکر است که دیر به این حزب است. در حال حاضر به زمان مکث را فشار دهید در امتیاز و اجازه ندهید که غرور نوشتن چک که هرگز نقد چرا که آنها به طور ناگهانی تحت فشار واقع شود پاسخگو برای تنوع و شمول است.

من امیدوارم که خوب بچه ها و دختران, آیا برنده شدن در حال حاضر و برای آینده است. جهان و صنعت ما می تواند با استفاده از یک پیروزی حق در حال حاضر. اما آن را نیاز به یک برنده که در آن هر کس می تواند جمع اوری کردن پاداش. این نیاز به یک حزب که در آن هر کس را نشان می دهد مد در زمان زندگی بهترین زندگی خود را بدون از دست دادن بینایی از آنچه که مهم است.

گرد هم آوردن مردم, خلاقیت, ذهن آگاهی و همدلی در نهایت به یک صدای بی صدایان و زمین بازی عادلانه برای همه ما به عنوان حرکت به یک راه جدید برای کار در دنیای جدید است.

Keni Thacker است که بنیانگذار 100 گل رز از بتن و برنامه خالق G. R. O. W. T. H. ابتکار و تنوع سهام و ورود مشاور در McGarrah Jessee

به نگه دارید تا با همه ما اختصاص داده شده ما پوشش, ثبت نام برای رایگان روزانه توجیهی عضویت در خبرنامه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de