بدیهی است که سلامت روانی و تاثیر منفی در سلامت روان در محیط کار ضربه منابع انسانی سرفصل های انبوه در دو سال گذشته زمانی که دولت حمایت از طرح های برای بالا بردن آگاهی و آموزش.

هر انسان و سگ شد کوبیدن در مورد خطرات ناشی از بهداشت روانی ضعیف و مزایای ارائه سطل بارهای میوه رایگان به مردم را خوشحال… اما قبل از این صورت فلکی قوس در حال حاضر شروع به دیدن یک تاثیر منفی در مردم ما پس از دو سال از مواد منفجره آژانس رشد و افتتاح دفاتر خارج از کشور. که با رشد چالش پیچیده تر دیجیتال پروژه ها و پوسته پوسته شدن یک تیم بود که انعطاف پذیر و با تجربه و قوی.

ما منصوب و ترویج یک سری از مدیران به مقیاس تیم در سطح جهانی و برخی از این مدیران جدید انجام شد که فقط. اما آن را طولانی نیست قبل از فشار شروع به نشان می دهد. بیماری و سطح افزایش, البته, کمی, و من می توانید ببینید که سطح استرس افزایش در جلسات و در چهره مردم. تیم ها شروع به شکایت از وظایف سنگین بودن بیش از حد بزرگ است اما حجم کار تغییر کرده است – انتظارات بود. مردم با طبیعت ارشد نقش ها و مسئولیت های خود را تحت فشار برای ارائه بیشتر و دستیابی به بیش از دوره های کوتاه تر از زمان بدون در نظر گرفتن معافیت و یا داشتن هر گونه مهلت.

بازخورد از داخلی ما 360 نقد و بررسی و ارزیابی روند نشان داد که نوازش یک سگ در دفتر و یا خوردن بیشتر میوه نمی خواهد حل برخی از چالش های به طور فزاینده ای خواستار سرعت از آژانس های زندگی است.

ما نیاز به یک بزرگتر استراتژیک راه حل است. ما می خواستیم برای ارائه یک ساختار پشتیبانی که نیست درمان مسائل موضعی و یا نشانه های اولیه از استرس و بهداشت روانی ضعیف. ما نیاز به ایجاد یک پایه محکم است که اجازه مردم به رشد تکامل و گسترش بحث آشکارا و رشد در این محیط; حصول اطمینان از سلامت روان است که فقط یک جنبه از این.

اولین کاری که کردیم این بود که برای دریافت به عنوان بسیاری از مردم صحبت کردن در مورد بهداشت روان, به عنوان امکان پذیر است – برای کمک به همه اهمیت سلامت روانی خوب و حذف تابو و ننگ است که تا به حال اغلب احاطه شده با موضوع. این کمک تیم ما به تشخیص فقیر سلامت روان و حمایت از همکاران که در مبارزه بودند.

ما معرفی شده خارجی داوطلبانه آموزش پشتیبانی شده توسط دولت در بهداشت روانی ابتکار در سراسر سازمان – کمک های اولیه در محل کار (یک روز کامل) که عالی بود و به ما گروهی از داوطلبان دانش آنها نیاز به تبدیل شدن به بهداشت روانی طرفداران و اولین نقطه تماس در کسب و کار.

این شروع ‘گفتگو’ در-خانه. ما به دنبال این آموزش با یک زن و شوهر رسمی آموزشی ناهار-و-یادگیری جلسات و افزود: سلامت روانی به طور منظم در دستور کار ما کارمند-اجرای سالم بدن و ذهن کمیته.

دستیابی به موفقیت

در حال حاضر ما تا به حال ساخته شده است یک بیانیه در این شرکت است که به وضوح گفت: “این خوب نمی شود.” در این نقطه من تا به حال سه تن از کارمندان که آمده بود به من و گفت که آنها نیاز به یک روز یا چند روز خود را برای تنظیم مجدد تعادل روانی و نه از من گفتن آنها آنفولانزا ما ایجاد یک محیط که در آن آنها می گویند که چه چیزی واقعی مسئله بود. من تو را دیدم این را به عنوان یک موفقیت لحظه ای.

اثر مثبت این آموزش عمیق بود. آن را پس از تبدیل به اجباری به عنوان بخشی از ما شروع جدید القایی برنامه آموزش. ما “سلامت روان قهرمانان” که مبارک به یک نقطه تماس در کسب و کار به گوش دادن و تابلو راهنما برای هر کسی که مایل به کمک و یا در حال مبارزه با تعادل.

به اطمینان حاصل شود که تمام سطوح از این سازمان شد بهترین قرار داده شده برای حمایت از همه ما دعوت یک مربی خارجی به در آمده و كار ما با رهبری ارشد و تیم مدیریت برای کمک به ما برای درک و یادگیری بیشتر در مورد چگونه برای ساخت شخصی خود ما اعتماد. این یک پیام است که آن نیز تقویت شده در سه ماهه خارج از سایت رهبری جلسات با هدف برای ادامه به آبشار این طرز فکر را به هر کارمند در آژانس در طول شش ماه آینده.

برای تکمیل کار سخت این سازمان سرمایه گذاری در اطراف بهداشت روان در محیط کار, ما راه اندازی یک برنامه مشاوره تشویق و حمایت از کارکنان در پیدا کردن داخلی یا خارجی مربیان برای کمک به ترویج و رانندگی مشاغل خود را مستقل از نقش خود با ما اطمینان مردم ما رشد می تواند در هر جهت بهتر است برای آنها و نه آنچه که فقط برای ما.

به رسمیت شناختن است که سرمایه گذاری در مردم ما یکی از مهم ترین مواردی است که ما می تواند ارائه به سازمان راه اندازی شد لینک آموزش برای هر کارمند در سطح جهان دوباره اجازه می دهد تیم ما به upskill و رانندگی رشد شخصی است. ترویج توسعه شخصی همه فراهم می کند کنترل بیشتری بر مشاغل خود را و محیط به عنوان عدم کنترل است که اغلب به علت کارمند اضطراب در محل کار.

فراتر از دیوار کار

به رسمیت شناختن است که ما فلز مسائل مربوط به سلامت همیشه محدود به نه به پنج و داخلی ما آژانس قهرمانان در دسترس هستند 24/7 ما در سطح جهانی و سرمایه گذاری در یک EAP (برنامه کمک به کارمند) فراهم می کند که 24 ساعت آنلاین و تلفن نامحدود مشاوره و خدمات مشاوره کاملا محرمانه و هرگز به گزارش روز در محل کار.

این مسئول خدمات به معنی مردم جایی برای رفتن برای مشاوره هر چه زمان از روز و یا چه مسئله است و آژانس تا کنون هرگز نیاز به دانستن است. پس از راه اندازی سرویس در اواخر سال 2019 یکی از تیم ما گزارش شده که در عرض یک هفته از راه اندازی آن خدمات استفاده شده است و بسیار ارزشمند بود.

این طرح اطمینان حاصل شود که مردم ما در حال کسب مهارت های اضافی و خارج از تاثیرگذاران و کارشناسان به نوبه خود برای مشاوره و پشتیبانی, آموزشی, ارائه تیم ما با قدرت به درایو خود را حرفه نفوذ داخلی بیشتر به طور موثر غلبه بر موانع و از همه مهمتر تشخیص زمانی که حجم کار و یا فشار ساختمان گذشته “کنترل”.

بدیهی است که ما فراموش میوه و تنقلات و یوگا در دفتر. ما باید حضور ذهن ساخته شده به برنامه های آموزشی در برنامه های اجتماعی و ناهار خنده در ارائه BUPA بهداشت و درمان و دندانپزشکی پوشش و مزایای دیگر. که نمی کند این روزها?

اما قوی ترین چیزی که من دیده ارشد تیم دخالت در باز کردن در مورد سلامت روان و گرفتن این پیام را که ما اهمیتی به هر کس در خانه است. گاهی اوقات ما همه شلیک در تمام سیلندر و آن را خوب است برای متوقف کردن و نفس گاهی اوقات حتی موفق جهانی ،

کلر نبرد سر از استعداد در Saggitarius.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de