سگ روز: مقابله با استرس و بدون لقب

Category: فری پرس ژورنال Comments: No comments

آژانس زندگی نمی خواهد همان باشد بدون کوچک میناکاری, chihuahua, یا دیگر مینیاتوری حیوانات همخون خرناس زیر میز من حداقل یک بار در هفته. اما مفهوم ” سگ روزها در میان بسیاری از دیگر ظاهرا روحیه دهنده طرح می کند برجسته کردن یک موضوع پیدا کردم غیر ممکن است به چشم پوشی در سال گذشته پس از خروج از دانشگاه و شروع یک حرفه ای در تبلیغات.

به عنوان یک copywriter راهنمایی و ارشد نسل Z عضو هستم مشاهده آگهی صنعت از طریق تازه و کمی تردید ، و به عنوان بیشتر و بیشتر مقالات در تعامل با نسل جدید بزرگسالان جوان اشباع صفحات هر آگهی mag آن به شدت روشن است که بسیاری از افراد در این صنعت نیست و کاملا درک آنچه مهم به کسانی که در آغاز زندگی آژانس – این که آیا آن را رفاه, سلامت, شادی و یا حس از هدف است.

من شخصا انقباض غیر ارادی ماهیچه لحظه من به عنوان خوانده شده یک تحلیلگر ارشد استراتژیست یا فروشنده ادعا می کنند به صحبت می کنند ‘زبان’ از نسل جوان به عنوان اگر آنها نظر خود را دو زبانه است. لحظه ای که من در مواجهه با مجبور بیدار زبان اصیل تلاش در اخلاقی تغییر ظاهر یا greenwashed buzzwords که من کوهورت و من ظاهرا خیلی دوست دارم ذهن من خاموش سریعتر از شما می توانید می گویند: “KeepCup’.

آن را لقب یا روحیه-بوستر که افراد جوان در مورد مراقبت از آن را فقط واقعی تعامل ساده. اصلا در مورد شرکت شما و اصالت فقط شفاف و صادق و یک فرد خوب است. نمی دهد نادرست انسان ساخته شده با دید کامل واقعیت است که در آن توله سگ را اجرا وحشی و همه ما خوش بازی پینگ پنگ در ما نئون روشن ، که نیست یک چشم انداز است که به معنی چیزی برای من.

یک هدف مشترک

چرا که نه اختصاص زمان و تلاش را به انجام کاری واقعا مثبت ؟ این اطمینان خواهد داد کارکنان آینده خوشحال هستند در آژانس خود را. بدون ادعا برای نجات جهان از راه فکر می کنم که شما و تیم شما می توانید مقابله با یک مشکل یا مسئله ای است که به معنی چیزی را به کسی. این می تواند در همه اشکال و اندازه و خود را کاملا آشنایی برای پر کردن زمان در بین ناچار مشغول برنامه ساخته شده است تا از مشتری کار و مهلت. می توان آن را به عنوان کمی به عنوان جایگزینی 15 دقیقه پینگ پنگ در پایان روز به مرتب سازی برخی از بازیافت رفتن به خرید یک کپی از موضوع و یا اهداف دور لیوان قهوه برای کمک به تمیز کردن تیم است.

در Kemosabe من صرف هر زمان من تا به حال در چند ماه گذشته شنبه با تیم طراحی در یک نرم افزار رایگان پروژه تجاری برای مقابله با تنهایی در انگلستان با یک اجتماعی جدید شرکت بیسکویت. آن زمان صرف شده و این باعث می شود من احساس شادی در آژانس – نه تاکید کرد با لقب یا مرزی در اتاق اتصالات.

وجود دارد عجیب و غریب بیت و قطعات همه ما می توانید انجام دهید در وقت آزاد برای کمک به یک رابطه سالم در فرد خود ما سازمان های, اما, نیز وجود دارد این فرصت را به استفاده از تصویر بزرگتر برای خوب است. بیشتر و بیشتر سازمان ها به چالش کشیده برای آنچه که برای ایستادن. Kemosabe برای مثال تعیین شد تا پس از موسسان تصمیم به ترک شغل خود را در یک آژانس کار می کرد که در مغلوب ساختن پیشی جستن UKIP و نه گفتن به ازدواج همجنس مبارزات.

در محیط کار وجود دارد یک درک متقابل است که ما در حال وفادار به یکدیگر و اعتماد با مشتریان است. این به نوبه خود باعث ایجاد یک خانواده مانند جو و به معنی من احساس ناراحت کننده و یا ناراضی در محل کار.

خوب بیشتر

مداوم در تلاش برای تبدیل شدن به یک B-پارسیان – یک وضعیت که گواهی کسب و کار قرار داده است که سود در برابر با مردم و سیاره – ثابت می کند که آژانس جدی است در مورد دستیابی به این هدف است. آنها مجموعه جلسات هفتگی و حتی تکالیف را به اطمینان حاصل شود که آنها تبدیل به یک اخلاقی و سازگار با محیط زیست-گواهی کسب و کار که به معنای زیادی به من بیش از اگر ما به استفاده از اتاق جلسه برای پنیر و شراب بعد از ظهر.

این اخلاقی در رویکرد به کسب و کار بیشتر برای تقویت روحیه و سلامت از هر گونه حیله. هنگامی که یک سازمان تصویب این رویکرد آن را ایجاد یک حس واقعی از هدف و محل و بدان معنی است که کارکنان افتخار و نقش خود را در کسب و کار. یک مثال ملموس از این آمد وقتی که من اولین بار آغاز شده در آژانس من و ما نزدیک شد با بودجه شرط بندی شرکت می باشد. هر چند آن را به اتفاق آرا موافقت شد در آن زمان که ما به نوبه خود این, آن را تنها به دنبال بر روی آن در حال حاضر که من می دانم چقدر که تصمیم تحت تاثیر قرار من. در روزهای خیلی زود در اولین کار من آن سمان یک کد اخلاقی در ذهن من است که من با ماندگاری اعتماد برای مردم کار می کنند.

در نهایت اعتماد به یکدیگر ضروری است برای یک کسب و کار به کار به طور موثر و حفظ کارکنان است که احساس ارزش و به گوش. اعتقاد به این که من بازی مهم و با ارزش بخشی در آژانس با وجود junior, وضعیت, یک عامل مهم در رضایت من در طول ساعات کار. این حس اعتماد است که تکرار در هر دو حرفه ای ظرفیت از طریق نمایندگی این سازمان در نوشتن این مقاله و ظرفیت شخصی مانند زمانی که به من داده شد روز پس از تماس با رئیس من در اشک در 10pm. این نوع حمایت که یک ماشین شیطان پین بال دزد می کنند.

من را دریافت نمی اشتباه من نمی خواهم بگویم هیچ به ماهانه ماساژ, اما از آن نباید مورد استفاده قرار گیرد برای درمان یا جبران سوخته کارکنان است که باید تاکید شده است در وهله اول. سازمان ها نیاز به مستقیم کردن اولویت های خود را اگر آنها واقعا می خواهید برای اطمینان از تندرستی و شادی از کارکنان خود را. خداوند می داند که یک میز پینگ پنگ در مشترک ما دفتر ندارد یک بار به من کمک کرد تا سلامت روانی, اما آن را به من منجر به سوال خود من سلامت عقل در یک زن و شوهر از موارد است.

جیمز Dutton, copywriter در Kemosabe.

// در این مقاله برجسته

Kemosabe

از عمیق غواصی به داده ها و مخاطبان که ایجاد آن ایجاد می کنیم یک ایده که خیلی تنگ آن یک اینچ گسترده ای’.یک ایده خیلی اینچ گسترده آن می تواند نفوذ یک مایل عمیق’.ما در …

پیدا کردن اطلاعات بیشتر در

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>