نظر: SFU استاد بازنشسته ابراز تاسف چگونه یک میزبان از کانادا سیاستمداران رهبری در “ماموریت و تجارت” در سراسر جهان به خواستگاری سرمایه گذاری, که, افسوس که بیشتر رفت و به املاک و مستغلات.

SFU استاد بازنشسته دونالد Gutstein. Jason Payne / PNG

“من همیشه به حال یک مشکل با رسانه ها نه به دنبال پول است.”

که از دانشگاه سیمون فریزر استاد بازنشسته دونالد Gutstein که بیش از 30 سال پیش درخشید نور روی چگونه سرمایه های خارجی بود که جاری شدن سیل به ونکوور بازار املاک و مستغلات.

در اواخر 1980s Gutstein شروع poring از طریق مترو ونکوور زمین عنوان و کشف فوق العاده حجم سرمایه بود جریان را به طور فزاینده ای ثروتمند آسیا به B. C. املاک و مستغلات.

این رودخانه از پول تا حدی بود که در نتیجه ونکوور نمایشگاه 86 که ویژه غرفه از 54 کشور و موجب می بالد در مورد شهرستان شدن “کلاس جهانی.” که به نظر می رسید برای الهام بخشیدن به یک میزبان از سیاستمداران به سر کردن در “ماموریت و تجارت” در سراسر جهان به خواستگاری سرمایه گذاری است که متاسفانه بیشتر رفت به کانادا املاک و مستغلات.

“سرمایه گذاران شد فقط به انجام آنچه آنها دعوت به انجام این کار می گوید:” Gutstein در حال حاضر 81. او تاکید می کند که خارجی-تجارت-ماموریت-دیوانه سیاستمداران دهه های اخیر آمد از هر خط خطی — فدرال محافظه کار و لیبرال استانی و اجتماعی اعتبار NDP و لیبرال.

سیاستمداران استقبال سرمایه های خارجی به دلیل آن را “یک راه آسان برای تقویت اقتصادی خود اعداد” Gutstein می گوید. اما مشکل این است که بیشتر این پول فقط پمپ هزینه املاک و مستغلات به ویژه هنگامی که بسیاری از آن در آن زمان بود funnelled به ساختمان های موجود.

پس از نوشتن ونکوور, Inc. در 1970s به فاش کردن قدرت توسعه دهندگان بیش از سیاستمداران Gutstein توضیح داد که جهانی شدن پدیده در سال 1990 در صاحبخانه ها: آسیایی, سرمایه گذاری در کانادا املاک و مستغلات. آن را قبل از یک سال 1998 ویژگی در ونکوور مجله با عنوان ‘هنگ کنگ ،

هر دو از Gutstein را جامع کار آشکار چگونه سرمایه داران مانند استنلی هو, David Lam, Robert Lee, S. H. آواز جفری لاو و دیگران شده بود خرید B. C. کانادا و برج ها و خانه ها.

Gutstein کشف اعتباری اجتماعی وزیر کابینه گریس مک کارتی به حال به فروش می رسد سابق نمایشگاه 86 اراضی ساخته شده است که تا یک ششم از مرکز شهر ونکوور به هنگ کنگ میلیاردر Li Ka-shing برای چه بود و حتی پس از آن, طرز حیرت انگیزی ارزان مبلغ 8 دلار در هر buildable فوت مربع. Gutstein نیز کشف 20 عمده ونکوور هتل ها فروخته شده بود در یک سال و 15 درگیر دریایی عمدتا آسیایی, پول است.

مرتبط

یک متخصص در آموزش مستند روش های تحقیق در SFU ارتباطات بخش Gutstein می گوید او هرگز متهم بودن “بیگانه.”

شاید بخاطر آن بود که “من فقط به دنبال پول برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد.” چند روزنامه نگاران مانند ونکوور خورشید الیزابت Godley و اواخر CBC رادیو, نشان می دهد بحث میزبان پیتر Gzowski تحت پوشش جدید صاحبخانه. Godley قطعه توضیح داد Gutstein را اعتقاد آن بسیار بهتر شده است اگر دریایی سرمایه گذاران به جای حمایت کانادا از صنایع تولیدی که ارائه شغل و ثبات اجتماعی است.


ونکوور خورشید الیزابت Godley نوشت: در مورد SFU پروفسور دونالد Gutstein کتاب جدید صاحبخانه در سال 1990.

حتی اگر Gutstein فرار حمله شخصی خود را برای تحقیق او در حال حاضر متوجه برخی از روزنامه نگاران در 1990s که سعی در پوشش چگونه هنگ کنگ, سنگاپور, چینی, ژاپنی و مالزی سرمایه بود ریختن به املاک کانادا متهم شدند که “نژادپرستانه” توسط توسعه دهندگان و حامیان آنها. آن را ناشی از خبرنگاران و سردبیران را به حرکت بر روی افراد دیگر.

Gutstein خود نیز منتقل شده بر روی دیگر اجتماعی انتقادات در اواسط 1990s پس از توجه به عدم جریان اصلی بهره در املاک و مستغلات خرید اینترنتی از نمایشگاه 86. او پس از کتاب نوشته شده در مورد تبلیغات شرکت های بزرگ, استفان هارپر و چگونه اینترنت را تضعیف دموکراسی است.

او هرگز بر خلاف بسیاری از “مترقی” مردم امروز شده است به خصوص با تمرکز بر سیاست هویت است که می تواند بر منافع قومی و جنسی و جنسیتی گروه بیش از معمول خوب است. “من همیشه بیشتر علاقه مند به سیاست و اقتصاد و چه کسانی سود حاصل از تصمیمات دولت را.”

Gutstein اذعان برخی از ناامیدی یافته های خود را از سه دهه پیش نمی طنین انداز بیشتر با رسانه ها و آنچه که مردم امروز تماس “اثرگذارندهها” چرا که او معتقد است سرمایه های خارجی بود و یک دلیل کلیدی مترو ونکوور قیمت مسکن در حال حاضر در میان بسیاری غیرقابل تحمل در دنیا است.

او اعتبار سابق UBC کسب و کار پروفسور مایکل گلدبرگ با توضیح چگونگی اقیانوس آرام خانواده مبتنی بر فرهنگ ثروت تبدیل شده شهری در کانادا به یک بازار جهانی املاک و مستغلات در 1980s و فراتر از آن. “ویسلر در حال حاضر وجود دارد و به این ترتیب بخش هایی از غرب ونکوور و در سمت غرب ونکوور. مردم محلی بودند که در بازار دیگر. آن را تحت سلطه بودن سرمایه گذاران از سراسر جهان که در حال حاضر متعلق به املاک و مستغلات” او می گوید.

“آنها را با استفاده از منابع خود را به خرید املاک و مستغلات. و قرار داده است که قیمت املاک و مستغلات را از دسترس مردم محلی در ونکوور. امروزه قیمت ونکوور املاک و مستغلات است که مشخص نیست توسط هر کشش از تخیل توسط افرادی که زندگی و کار در اینجا. آن را در تعیین این بازار جهانی توسط افرادی که ممکن است ملک در فرانسه و هنگ کنگ و لندن است.”

از نظر فلسفی Gutstein نگرانی در مورد چگونه سرمایه داری و دموکراسی می توانند همزیستی. آنها نمی او می گوید: اگر سیاستمداران انرژی خود را صرف تلاش برای لطفا افراد ثروتمند و بزرگ کسب و کار در حالی که فارغ از منافع اکثریت شهروندان است.

او معتقد است که بحران مسکن در ونکوور و تورنتو و ویکتوریا می توانست forestalled توسط سیاستمداران اگر روزنامه نگاران و دانشگاهیان همواره به دنبال تاثیر سرمایه های خارجی — و منتظر نیست تا زمانی که یک تعداد انگشت شماری شروع به انجام این کار حدود شش سال پیش در نهایت باعث B. C. NDP و دیگران به آن عمل کنند.

شروع اختیاری تر و تمیز

Gutstein هیچ مشکل با B. C. s حدس و گمان و خالی مالیات به عنوان مثال پس از آن طراحی شده است در بخشی به منظور جلوگیری از به اصطلاح “ماهواره” خانواده هایی که سرمایه گذاری در املاک با ثروت به دست آورده در خارج از کشور که در آن نیست موضوع به کانادا مالیات بر درآمد. “این پول است واقعا ساخت یک کمک مالی به این کشور پس از آن را حس می کند برای گرفتن سود (خریداران دست آوردن) در یک مالیات,” او می گوید.

پایان اختیاری تر و تمیز

هر چند بازنشسته و از آموزش در SFU, Gutstein است که هنوز در بازی است. کتاب اخیر خود که با عنوان غرفه های بزرگ چگونه بزرگ نفت و فکر می کنم تانک در حال مسدود کردن عمل در تغییر آب و هوا در کانادا.

به Gutstein آب و هوا-تغییر موضوع مرکزی به غرفه های بزرگ حتی ممکن است بزرگتر از بالا رفتن سرسام آور کانادا املاک و مستغلات قیمت. اما این بدان معنا نیست که اقدام بر یک مقابل لغو از انجام این کار دیگر.

خواسته سه دهه بعد از آن اگر او ممکن است یک پیامبر بدون افتخار در کشور خود با توجه به صاحبخانه هشدار در مورد خطرات ناشی از انبوه سرمایه گذاری خارجی در کانادا املاک و مستغلات Gutstein فروتنی پاسخ: “ممکن است.”

dtodd@postmedia.com

Follow @DouglasTodd

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de