Fatoumata دیورا سهام برای تلفن های موبایل از مالی که در آن موسیقی است که در همه جا’

Fatoumata دیورا قابل توجه است حضور در صحنه است. یک سال پیش در جوایز گرمی آراسته در رنگ زرد روشن headwrap جمعی از رنگی گردنبند و دستبند و یک قرمز, گیتار برقی, او اولین هنرمند از کشور آفریقایی مالی برای انجام در این مراسم است.

آن دیورا تفسیر از “Negue Negue” از او جایزه گرمی نامزد آلبوم “Fenfo” که فورا جاروب مخاطبان را به نام تجاری خود را از مالی موسیقی روح ترکیب wassoulou اشاره عامیانه موسیقی و معنوی می کند Afropop.

“این باور نکردنی بود و یک افتخار بزرگ را به انجام به عنوان یک زن آفریقایی” دیورا می گوید: در یک مکالمه تلفنی از خانه اش در ایتالیا. “برای من این بود که حتی مهم تر از نامزد. آن مهم است برای افراد جوان در مالی به دیدن یک هنرمند زن وجود دارد.”

در چند دهه گذشته, مدرن, مالی موسیقی منفجر شده در سراسر جهان با تشکر از هنرمندانی چون علی فارکا توره, تومانی Diabate, Amadou & Mariam, Oumou sangare, Tinariwen حبیب Koite و Rokia کرد. دیورا مفتخر است که در حال حاضر ذکر شده در این میان نام ها.

“در مالی موسیقی است و در همه جا می گوید:” دیورا. “ما گوش دادن به موسیقی در همه زمان ها و همه را می خوانم. موسیقی بسیار مهم است برای زندگی ما است.”

پس او اولین آلبوم 2011 “فاتو,” دیورا شده است هرگز پایان تور در حالی که همچنین در حال کار بر روی پروژه های مختلف و همکاری با امثال Herbie Hancock, Bobby Womack, Damon Albarn (Blur, Gorillaz) و کک (Red Hot Chili Peppers). در طول این زمان او همچنین جمع آوری یک مجموعه آهنگ های جدید 11 که بر روی “Fenfo.”

دیورا نشان دهنده مدرن موسیقی آفریقایی در بهترین راه است. با به یاد ماندنی ملودی و شعر او آواز می خواند بیشتر در بامبارا ملی زبان مالی و لمس در موضوعات مهاجرت آفریقایی هویت مبارزه زنان آفریقایی مادری و چگونه برای ساختن یک دنیای بهتر برای کودکان.

Fatoumata دیورا آواز می خواند از سوختن موضوعات در آفریقا از جمله مهاجرت و مسائل زنان.
آیدا Muluneh

در آهنگ “Fenfo” که ترجمه را به “چیزی برای گفتن” موزون گیتار الکتریک-لادن ملودی در حال یک بازی کامل برای او خیره کننده صدای خواننده از آهسته سوختن بلوز “Kokoro” و نهفته فانک “Negue Negue” به آفریقایی-پاپ از “Ou Y قرآن Ye” را ایستاده راک “Bonya” و دوست داشتنی لالایی “مامان.”

برای دیورا مهم ترین بخش از فرایند نوشتن ترانه در حال ایجاد یک ملودی است که باعث می شود آهنگ جهانی است.

“اولین چیزی که برای من این است که یک ملودی ساده است که می تواند اتصال به کودکان به افراد مسن برای هر نسل” دیورا می گوید. “اگر ملودی بسیار زیبا من واقعا قدردانی آهنگ مهم نیست با چه زبانی آن است.”

همچنین به عنوان شناخته شده انجام گیتاریست دیورا یکی از معدود زنان به استاد منحصر به فرد کویر, بلوز, صدای مالی موسیقی ترکیبی از ملودی های سنتی و آمریکا بلوز. تبدیل شدن به مهارت در گیتار به خصوص نسخه الکتریکی یک ضرورت او می گوید.

در اوایل بسیاری از پشتیبان گیری گیتاریست اغلب ادعا می کنند در آخرین لحظه که آنها نمی تواند انجام دهد نشان می دهد (“آنها را در پیدا کردن نشان می دهد پرداخت پول بیشتر”) که قرار دیورا در یک وضعیت مشکل به عنوان او تلاش برای رشد حرفه ای خود را. او در حال حاضر تماس های گیتار الکتریک او را “همسر روح.”

“من متوجه شدم اگر من واقعا می خواستم برای انجام این کار من تا به حال برای یادگیری یک ساز,” او می گوید. “من متوجه شدم بعد از پیانو گیتار بسیار آسان است برای نوشتن ، در حال حاضر که من گیتار من نیز بیشتر درگیر; من در ساخت تکنوازی انجام بیشتر ترتیبات بودن بیشتر درگیر در موسیقی است.”

متولد در ساحل عاج در سال 1982 دیورا در رشد مالی باماکو پایتخت که در آن به عنوان یک نوجوان او ساخته شده یک نام برای خود به عنوان یک بازیگر فیلم چیزی او همچنان به انجام از جمله نقش در سال 2014 نامزد جایزه اسکار فیلم “تیمبوکتو.” در بین فیلم های یک جوان دیورا شروع به نوشتن آهنگ ها با الهام شخصی خود بازتاب و این موسیقی است که همچنان الهام بخش او: “من نمی خواهم بازیگری اما موسیقی است و بیشتر من است. این راه من برقراری ارتباط با جهان است.”

در “Fenfo,” دیورا با مدرن ابزار دقیق; او گیتار melds با سازهای سنتی مانند kora kamale ngoni (هر دو سازهای زهی) و طبل آفریقایی با مدرن حساسیت است که او احساس می کند به او اجازه ارتباط با مخاطبان در آفریقا و همچنین در سراسر جهان.

امروز دیورا صرف زمان در ایتالیا مالی و پاریس — هنگامی که او را در جاده ها, است که, است که یک مقدار خوبی از زمان. آن زمان صرف شده و او ادعا می کند این یک تجربه یادگیری است.

“از طریق تور من متوجه شدم من موسیقی باید عرض نگه داشتن سنتی اما باز ذهن من را به بقیه جهان چون مخاطبان آمریکایی, آن, انگلیسی, این, افریقایی, این جهان است. پس از آن فقط در مورد موسیقی است. شما باید هر روز بهتر هر عملکرد. من دوست دارم که به چالش بکشد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de