در سال 1997 دادگاه عالی کانادا به رسمیت شناخته شده وجود بومی به عنوان به عنوان یک منحصر به فرد و اجدادی راست به زمین.

گرجستان سنت مسدود شده در طول یک بومی led مارس به میدان پیروزی در حمایت از مرطوب’suwet’en اول کشور در ماه ژانویه 2019. نیک Procaylo / PNG

ونکوور — B. C. برتر جان هرگن صدای خود را بیش از این jeers و مشت کوبیدن به تازگی در سوال دوره پس از اعضای اپوزیسیون لیبرال انتقاد از دولت خود را از دست داده و درگیری میان مرطوب’suwet’en ارثی قبیله ستاد و یک خط لوله شرکت.

هرگن گفت: قوه مقننه که حل نشده حقوق بودن اظهار داشت ستاد اطراف بودند قبل از دولت او در زمان قدرت 2 1/2 سال پیش.

“این مسائل شده اند percolating برای نسل — نسل” او گفت:.

در حالی که 20 منتخب اول سازمان ملل شوراها باید موافقت نامه های امضا شده با ساحلی GasLink بیش از آن گاز خط لوله قبیله ستاد می گویند این خط لوله است و قدرت برای اجرای 190 کیلومتر از طریق قلمرو سنتی خود را بدون رضایت.

درگیری آغاز شد که در یک منطقه دور افتاده در شمال بریتیش کلمبیا فوران کرده است در سراسر کشور با تظاهرات و راه آهن محاصره در همبستگی با قبیله ستاد. روسای ادعا می کنند که در حالی که انتخاب شوراهای اداره کوچکتر ذخایر ارثی ستاد هستند که قدرت واقعی بیش از 22,000 کیلومتر مربع از زمین است.

دولت استانی از مدتها تلاش با نحوه رسیدگی به ادعای ارضی در استان — که در آن بسیاری برای اولین بار سازمان ملل نیست و امضا معاهدات و اسناد منتشر شده تحت آزادی اطلاعات نشان می دهد این است که اغلب گرفته رویکردی که اولویت ایجاد “یقین” برای منابع طبیعی پروژه های به ادامه, یک محقق و یک وکیل می گویند.

در سال 1997 دادگاه عالی کانادا به رسمیت شناخته شده وجود بومی به عنوان به عنوان یک منحصر به فرد و اجدادی راست به زمین.

این Delgamuukw مورد مبارزه با مرطوب’suwet’en ارثی ستاد و خود را Gitxsan همسایگان اما حکم سقوط کوتاه از به رسمیت شناختن مرزهای این سرزمین که به عنوان خود را اعمال می شود. قضات در بر داشت وجود یک نقص در تقریرات و ارسال آن به دادگاه در همان زمان که آنها پیشنهاد حسن نیت مذاکرات می تواند راه بهتری برای حل سوالات آن خواسته شد.

“آنچه در آن می گویند انجام شد استان بازیگری خود را در آن نمی کند و با اقتدار به خاموش بومی عنوان آن همچنان وجود دارد و که خیس’suwet’en هرگز واگذار و یا در غیر این صورت به عنوان خود گفت:” کیت Gunn یک وکیل با مردم قانون است.

“اگر چه آن نشده است گرفته شده آن را یک فرصت برای تاج و تخت به سادگی تشخیص وجود این عنوان است.”

برای اولین بار مردم قانون نشان دهنده Unist’ot’en اعضای مرطوب’suwet’en ملت در یک برنامه برای بررسی قضایی که متهم استان از عدم مشورت با آنها در مورد یک باستان شناسی کاهش طرح پس از بومی مصنوعات یافت شد در ساحلی GasLink سایت ساخت و ساز.

به جای استفاده از تصمیم دادگاه به عنوان یک فرصت به رسمیت شناختن بومی به عنوان پژوهشگر شیری پاسترناک گفت: دولت به دنبال حفاظت از صنعت از حکم این مفاهیم.

“دولت استانی بود عمیقا متزلزل Delgamuukw تصمیم به عنوان نمایندگان صنعت از سراسر استان گفت:” پاسترناک این مدیر پژوهشی در Yellowhead موسسه برای اولین بار در کشور-رهبری فکر می کنم تانک.

پاسترناک در زمینه آزادی اطلاعات درخواست برای حدود 800 صفحه از اسناد که منتشر شد در سال 2018 به عنوان بخشی از تحقیقات خود را با تورنتو دانشگاه رایرسون که در آن او یک دانشیار جرم شناسی.

“شما می توانید ببینید در اسناد آنها بلافاصله با عجله خود را به فدرال همتایان و هماهنگ یک استراتژی برای هل دادن بومی سازمان ملل به این پیمان فرایند” گفت: پاسترناک که به تازگی با همکاری و نوشت: یک داستان بر اساس اسنادی که منتشر شد توسط Narwhal مجله.

برخی از کارمندان تحت گلن کلارک NDP دولت نگاه برای یک شانس برای اینکه بحث خود را در دادگاه. در یک ایمیل محرمانه در سال 1998 یک مدیر با بومی امور شعبه جنگل, وزارت, پیشنهاد, برای تماشای “حق دادگاه به چالش بکشد.”

“این خواهد بود که بحث برانگیز اما به نظر می رسد احتمال وجود دارد که Delgamuukw خواهد تخم ریزی بیشتر دادخواهی” نوشت: Doug Caul در یک ایمیل منتشر شد به عنوان بخشی از آزادی اطلاعات درخواست.

او گفت: دادخواهی آینده می تواند کمک به تعیین محدوده بومی عنوان.

“پیشنهاد من این نیست که ما انتخاب مبارزه اما ما مطمئن شوید که ما را به استفاده از پتانسیل دادخواهی و شاید حتی شروع که در آن ما احساس می کنیم آن را می تواند به ما کمک کند به جای انتظار و واکنش. من مطمئن هستم که این پیشنهاد خواهد شد در نتیجه یک واکنش قوی از دیگران, من آن را خارج وجود دارد برای برخی فکر می کردم.”

Caul در حال حاضر معاون وزیر در بومی روابط وزارت گفت: در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای که Delgamuukw چپ بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده در مورد تعریف بومی عنوان و کسی که آن را نگه می دارد.

ایمیل به نقل از او شامل یک لیست طولانی از ایده ها برای طوفان مغزی چگونه به جلو حرکت کند, او گفت:, و او به مدت طولانی مشاهده باقی می ماند که دولت باید پاسخ این سوالات را از طریق مذاکره و گفت و گو به جای دادگاه.

“من ایستاده رکورد من در پیشبرد صلح و آشتی است. در پنج سال گذشته پس از من شده اند معاون وزیر, من ریاست آن بر پیشرفت های قابل توجهی در بسیاری از مناطق از جمله اعلاميه حقوق مردمان بومی عمل مدرن پیمان سیاست و معنی دار جدید موافقت نامه با سازمان ملل” Caul گفت.

پاسترناک گفت: تاریخی, یادداشت ها همچنین نشان می دهد این استان بسته بندی تا گروه های بومی در موقت موافقت نامه در این وضعیت است که آنها اقدام قانونی یا ورزش خود را به حوزه قضایی است.

و نمایندگان از جنگل دامی و دیگر گروه های صنعت ابراز نگرانی در مورد چگونه بومی حقوق زمین می گذارد.

“(Delgamuukw) تنها ایجاد عدم اطمینان بیشتر و ما بسیار نگران با دولت چگونه خواهد واکنش نشان می دهند به دادگاه را یافته” Marlie چغندر و سپس معاون رئیس جمهور از میلاد شورا از جنگل و صنایع گفت: در یکی دیگر از سال 1998 یک یادداشت.

چغندر نمی تواند نظر رسیده است.

بیش از 20 سال گذشت از Delgamuukw تصمیم اما پاسترناک گفت: موضوع بومی حقوق زمین هنوز برای حل و فصل شود.

پیمان فرایند همواره مورد استفاده برای نگه داشتن اولین کشور خارج از دادگاه ، اما نه یک محل ایده آل, او گفت:.

“مردم بومی گذاشته شده اند بین یک سنگ و یک محل سخت است. هیچ سیاست در جایی که به رسمیت می شناسد خود را به عنوان در راه معنی دار و در عین حال دادخواهی یک مانع غیر قابل عبور” او گفت:.

این Tsilhqot گشت برنده دادگاه نبرد در سال 2014 به رسمیت شناختن خود را بومی عنوان در کلمبیا کشور, اما آن میلیون ها دلار هزینه و زمان بیش از 20 سال, او گفت:.

با تعهد در سازمان ملل به دفاع از عنوان خود ادعا می کند آن را حس می کند که برخی مانند مرطوب’suwet’en انتخاب برای انجام این کار از طریق اقدام مستقیم به عنوان آنها سعی می کنند برای جلوگیری از ساحلی GasLink از ساخت خط لوله خود را از طریق قلمرو سنتی خود را.

“تعهد باقی مانده در سازمان ملل و هزینه غیرقابل دفاع است برای اکثر مردم است,” او گفت:.

کان گفت که از دیدگاه او استانی و فدرال دولت ها تلاش کرده اند برای حفظ وضع موجود در چند دهه پس از این حکم با انکار حقوق زمین تا اول کشور با چالش های آنها.

درگیری می تواند کاهش یافته اگر مذاکرات آغاز شد و با به رسمیت شناختن بومی عنوان به جای بحث در مورد اینکه آیا در آن وجود دارد, او گفت:.

B. C. دولت شده است در گفتگو با مرطوب’suwet’en برای یک سال در یک هدف مشترک از “تصدیق” بومی عنوان با رئال به توافق رسیده است.

B. C. بومی روابط و آشتی وزیر اسکات فریزر گفت: در مصاحبه اخیر که مذاکرات نیستند خاص برای هر پروژه مانند ساحلی GasLink را گاز, خط لوله, اما آنها می تواند پیامدهای در آینده است.

“این یک مقدار مسئله بزرگتر از یک پروژه خاص, ما همه توافق کردند که این امر می تواند یک فرایند جداگانه,” او گفت:.

“که می شود گفت که ما حفاری عمیق تر به جنگ در اینجا حقوق و مسائل عنوان آمده تا دوباره و دوباره و این که هنوز هم فوق العاده موضوع است که ما شده اند قادر به آدرس.”

این گزارش توسط The Canadian Press منتشر گردید Feb. از 18 سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im