چگونه crowdsourced بررسی مرگ در یخ دره’ شد پادکست از سال

مرگ در یخ دره یک تلاش مشترک از سرویس جهانی بی بی سی و NRK, مدال دیگر پادکست جایزه سال در درام رسانه های آنلاین جوایز 2019. در این مورد مطالعه ما از شنیدن چگونه آن را ساخته شده است.

رمز و راز

مرگ در یخ ولی یک سری پادکست که برای تلفن های موبایل شبیه هیچ دیگر در جهان: یک همهجانبه تجربه گوش دادن است که شامل هزاران نفر از پیروان در تحقیقات به طور فعال در تلاش برای حل یک زن 48 ساله در زندگی واقعی رمز و راز است.

این یک همکاری منحصر به فرد بین دو رسانههای اروپایی – بی بی سی سرویس جهانی و NRK گرد هم آوردن روزنامه نگاری خود پادکست تخصص و نوآوری های دیجیتال است.

این مجموعه به سفارش سرویس جهانی پادکست سردبیر جان Manel زیر دو سال رسیدگی به رمز و راز اطراف آن زندگی و مرگ یک زن ناشناس که سوخته پیدا شد در غرب نروژ در سال 1970 و در اوج جنگ سرد.

مربوط به نظریه های جاسوسی متعدد هویت کدهای مخفی دندان های طلا و با استفاده از لبه برش از پزشکی قانونی علوم NRK را روزنامه نگار Marit Higraff و BBC نیل مک کارتی در کشتی سوار در یک مجتمع 10-بخش سفر به نزدیک شدن به Isdal زن هویت واقعی.

دنباله آنها را از نروژ به اسپانیا و آلمان به عنوان سرنخ های جدید در حال کشف و قرن 21 علم نشان می دهد جزئیات بیشتر در مورد صورت مخفی یا ناشناخته برای نیم قرن.

همکاری

بخش مهمی از داستان سرایی شامل شنوندگان در شکار برای آگهی جدید. آنها را دعوت به پیوستن به نزدیک به 20 ، 000-قوی مرگ در یخ دره Facebook, گروه, اجرا, توسط, جهان, خدمات, دیجیتال, ویرایشگر آنا Doble و اجتماعی روزنامه نگار Beth رایدر.

در اینجا آنها می توانند با بررسی اطلاعات از اسناد و عکس ها و نقشه ها و ویدئوها. در گروه ما نیز ارسال شده منحصر به فرد نسخه های متحرک از قسمت اول قبل از آن منتشر شد در جاهای دیگر. اعضای همچنان برای به اشتراک گذاری و تولید نظریه در هر روز است. آنها کمک کرده اند کشف کد دنبال کردن ریشه از اشیاء مانند یک قاشق یافت در زن توشه و حتی بازدید از هتل ها که در آن ما می دانیم که Isdal زن در آنجا ماند.

در طول فرایند ضبط ما مطمئن ساخته شده است که می تواند ما را در و شامل اطلاعات جدید به وجود آمد که از این گروه است. در قسمت 10 ما از ویژگی های بهترین از این گروه یافته ها در این مورد – و نگاهی به نظریه های جدید در مورد کسی که زن ممکن است در ارتباط با همه کسانی که سال پیش; کار از نظریه ها و شواهد به نور آورده توسط اعضای مخاطبان.

قدرت جمعیت – به معنای واقعی کلمه در سراسر جهان و به شدت زن – ایجاد شتاب فوق العاده ای در ما داستان سرایی. و آن است که عزم خود را که در حال حاضر منجر به اکتشاف بیشتر است که ما این باور را به ما نزدیک تر هنوز هم به حل این مورد و نامگذاری ،

مرگ در یخ دره همچنین برای تلفن های موبایل زیبا با قابل توجه و اصلی طراحی صدا از فیل Channell زیر بنای روزنامه نگاری دقیق و قانع کننده داستان سرایی.

نتایج

مرگ در یخ دره دانلود شده است/جریان بیش از 4 میلیون بار پس از راه اندازی. سری برجسته بود توسط آیتونز به عنوان یکی از بهترین و بیشترین دانلود جدید نشان می دهد از سال 2018 است.

این پادکست واقعا برش را شلوغ واقعی جرم و جنایت پادکست بازار است و در صدر پادکست نمودار در سطح جهان است. آن است که بی بی سی موفق ترین پادکست-فقط راه اندازی تا به امروز است. شنوندگان شده اند در تماس از سراسر جهان از جمله زامبیا نیوزیلند و حتی قطب جنوب.

تحسین در سراسر جهان مرگ در یخ دره بود ستایش Podcastreview.org برای نوید یک پادکست جدید با فرمت. “چیزی جدید ایجاد شده است که در اینجا” گفتند. “مرگ در یخ دره گسترش امکانات اجتماعی جرم و جنایت حل به جمعی سرایی چشم انداز محدود برای تبدیل رسانه است.”

این پروژه برنده شد در درام رسانه های آنلاین جوایز 2019. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 2020 رویداد اینجا را کلیک کنید.

// در این مقاله برجسته

سرویس جهانی بی بی سی

بی بی سی سرویس جهانی, بزرگترین های بین المللی پخش,پخش, رادیو و تلویزیون, اخبار سخنرانی و بحث در 29 زبان به بسیاری از نقاط جهان در آنالوگ یک…

پیدا کردن اطلاعات بیشتر در

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de