ایان Mulgrew: است روشی جدید و بومی عدالت استراتژی

“ما به دنبال همکاری با دولت کلمبیا به تغییر شکل سیستم عدالت کیفری و شروع به ساخت مسیر درست را به بومی سیستم عدالت است که ریشه در بومی خود مختاری و قدرت.”

“این یک افتخار به بخشی از اولین عدالت استراتژی برای مردم بومی در قبل از میلاد است نوشته شده توسط مردمان بومی خود” B. C. وکیل-ژنرال دیوید است گفت: در یک نانایمو مراسم در روز جمعه. فرانسیس گرجستان / PNG

جدا اما برابر است شهرت بد اما B. C. وکیل-ژنرال دیوید است جدید پرده برداری عدالت استراتژی برای مردم بومی در روز جمعه است که شامل ایجاد یک نظام حقوقی از پلیس به اصلاحات برای اولین بار سازمان ملل.

B. C. اول ملت عدالت شورا (FNJC) و استان تایید 54-صفحه “B. C. اول ملت عدالت استراتژی” پشتیبانی شده توسط قطعنامه از B. C. مونتاژ از سازمان ملل اتحادیه B. C. سران هند, و برای اولین بار سازمان ملل نشست.

در هسته خود یک تماس برای “re-ساختمان” برای اولین بار سازمان ملل سیستم عدالت و موسسات — یک “تجدید حیات” بومی حقوقی سفارشات و برای اولین بار در سازمان ملل کمک های حقوقی خدمات متقابل وزارت بومی عدالت دبیرخانه.

هیچ یک از که می آید با یک pricetag: دولت متعهد $2.8 میلیون نفر در این سال به منظور توسعه استراتژی و اجرای طرح خواهد بود به ارمغان آورد و برای تصویب و وابسته به استانs توانایی پرداخت.

“این یک افتخار به بخشی از اولین عدالت استراتژی برای مردم بومی در قبل از میلاد است نوشته شده توسط مردمان بومی خود” است گفت: در یک نانایمو مراسم امضای.

که در آن زمان این اتفاق غم انگیز است. آن است که در نهایت اتفاق می افتد را باید امید برای آینده ای بهتر. من مشتاقانه منتظر به همکاری با مردمان بومی و رهبران در سراسر عدالت در بخش تاریخی این ابتکار است.”

در میان شادمانی وجود دارد آشکار فقدان نظام حقوقی سهامداران — هیچ کس از قانون Society of B. C., کانون وکلای کانادا-B. C. شعبه یا Legal Services Society of B. C.

استانی دادگاه قاضی ملیسا Gillespie ارسال حسرت و آرزوهای خوب و فدرال و وزیر دادگستری دیوید Lametti ارسال حمایتی توجه داشته باشید بیش از حد.

مارک بنتون, مدیر عامل شرکت از کمک های قانونی آژانس گفت: LSS بود و نه درگیر در تهیه پیش نویس استراتژی حتی اگر آن را معاملات با حدود 11,000 افراد بومی یک سال با مشکلات قانونی — 7,100 در مسائل جنایی.

“من کمی تعجب ما شده اند درگیر در حال حاضر اگر تنها بر این اساس ما باید مقدار زیادی از اطلاعات در مورد آنچه در جریان” بنتون گفت. “من فرض کنید ما درگیر خواهد شد اما من باید به شما بگویم هیچ بوده است و در تماس با من به راه اندازی هر زمان است.”

هنوز هم از او حمایت می دانستند و از هیچ دولت استانی که درگیر با جوامع بومی در چنین گسترده و مهم در راه است.

“من فکر می کنم آنها انجام یک کار خوب از شناسایی اهداف بزرگی” بنتون اشاره کرد. “ما به عنوان یک سازمان مستقیما حمایت از آن اهداف است. … این ها چیزهایی هستند که واقعا نیاز به خطاب و آن را خوب است برای دیدن یک دادگستری رهبر مانند دادستان کل آنها را در آغوش دارند.”

استراتژی رشد از یک سال 2017 یادداشت تفاهم بین دولت استانی و FNJC یک گروه تشکیل شده در سال 2016 توسط سه عامل اصلی برای اولین بار سازمان ملل به آدرس این نمایندگی از مردم بومی در زندانها و بومی کودکان در مراقبت از.

در این سند است که عمدتا aspirational — هدف تحقیقeduce تعداد بومی مجرم در زندان با افزایش تعداد مردم بومی مشغول به کار در درون نظام و اتخاذ بیشتر بومی مفاهیم حقوقی و سازه.

منطقه ای رئیس B. C. مونتاژ از سازمان ملل تری Teegee گفت: برای اولین بار سازمان ملل این فرصت را به “بازگرداندن و اصلاح قانونی خود در سیستم ها و سازه ها با توجه به رسوم خاص, قوانین, دانش, تجربه و زمینه های.

“این لزوما شامل گسترش بسیاری از جامعه مبتنی بر عدالت برنامه های که در حال حیاتی برای تست و پیشبرد تحول نظام عدالت.”

نکات برجسته برنامه عبارتند از: ایجاد یک شبکه از 15 منطقه ای برای اولین بار سازمان ملل عدالت مراکز (سه در حال حاضر وجود دارد); در حال توسعه یک رویکرد سیستمیک به اجرای Gladue تصمیم گیری (پس از 20 سال!); ایجاد یک “فرض انحراف” برای مردم بومی در دادگاه; بهبود توانمندی های فرهنگی از کسانی که مشغول به کار در سیستم ایجاد نقش برای “بزرگان” و “دانش پاسداران”; و افزایش جامعه عدالت برنامه نویسی در سازمان ملل جوامع است.

در این سند توضیح داد: “فرض انحراف” به این معنی است که در هر فرصت “حداقل محدود پاسخ مناسب به رفتار مجرمانه باید برطرف شود.”

“به روشنی در کار خود مختاری آن را به عنوان مربوط به بازسازی نخست سازمان عدالت سیستم های پیچیده است و زمان خواهد” با توجه به استراتژی است. “این شامل مناطق مختلف کار می کنند. وجود دارد کار تبیین و بیان قوانین کیفری خود و جایگزین کردن این قانون. کار وجود دارد در ایجاد نهادها و فرآیندهای عدالت کیفری از پلیس طریق به اصلاحات است. ساخت وجود دارد ظرفیت برای بازی این نقش ها و مسئولیت ها. … فضا باید ایجاد شود برای شناخت و بهره برداری از اولین ملل قوانین موسسات و حوزه های قضایی است.”

اما مشخص نیست که آیا این به معنای جداگانه و موازی سیستم عدالت.

“این دشوار است تصور کنید که سیستم های موازی در حال تکامل در همان زمان” بنتون گفت. “یکی از بزرگترین چالش های واقعا بیرون آمدن از حقیقت و آشتی تماس به عمل و از دست رفته و قتل زنان بومی و پرسش است که چگونه ما واقعا شروع به ترکیب بومی ارزش های فرهنگی و بومی عدالت فرآیندهای در کانادا سیستم عدالت. این حداقل ارائه می دهد یک فرصت برای کشف آن است.”

در ماه های آینده دولت و FNJC آغاز خواهد شد به پیاده سازی استراتژی است.

“اولین کشورهایی عدالت استراتژی فراهم می کند مسیر برای انتقال از یک سیستم است که pulverizing مردم ما برای نسل” اصرار داگ, سفید, صندلی FNJC.

“ما به دنبال همکاری با دولت کلمبیا به تغییر شکل سیستم عدالت کیفری و شروع به ساخت مسیر درست را به بومی سیستم عدالت است که ریشه در بومی خود مختاری و قدرت.”

است اذعان کرد بسیاری از این اهداف نیاز به مشارکت بیشتر و بودجه همراه با دولت فدرال دخالت.

بومی حبس نرخ B. C. برابر شده در 20 سال گذشته به بیش از 30 درصد از جمعیت زندان اگر چه وجود دارد تنها در مورد 270,000 مردم بومی (172,520 اول سازمان ملل 89,405 متیس و از 1610 Inuit) در B. C., نمایندگی 5.9 درصد از استانی جمعیت با توجه به StatsCan.

“این ناعادلانه واقعیت به مقدار شگفت آور, بحران در جامعه کانادا ناشی از شکست نظام عدالت کیفری را در آغوش جهت روشن از پارلمان و دادگاه عالی کانادا گفت:” لیدیا Hwistum از اولین ملل نشست کار گروه.

[email protected]

twitter.com/ianmulgrew

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im