کمیته بین المللی المپیک (IOC) تایید کرده است بازی های المپیک توکیو در حال به تعویق افتاد تا سال 2021 به دلیل شیوع کروناویروس

این پس از نخست وزیر ژاپن شینزو آبه و توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک موافقت کرد که به تعویق افتادن بود و مناسب ترین پاسخ به این اختلال جهانی.

کمیته بین المللی المپیک و توکیو 2020 کمیته سازماندهی بعد گفت: در یک بیانیه مشترک که بازی “باید موکول به تاریخ فراتر از 2020 اما بعد از تابستان سال 2021 به منظور حفاظت از سلامت ورزشکاران همه درگیر در بازی های المپیک و جامعه بین المللی”.

آنها گفت: بازی های المپیک و پارالمپیک ادامه خواهد داشت به نام “المپیک و پارالمپیک توکیو 2020” حتی زمانی که آنها برگزار می شود در سال آینده و المپیک شعله خواهد ماند در ژاپن “به عنوان یک فانوس دریایی از امید جهان در طول این زمان مشکل”.

تعویق خواهد بود یک ضربه بزرگ به ژاپن است که صرف بیش از $12bn در این رویداد در حالی که مبالغ هنگفتی نیز در معرض خطر برای حامیان و پخش.

با توجه به گلدمن ساکس از آن تخمین زده می شود که ژاپن از دست خواهد داد 4.5 میلیارد دلار (550bn ین) در ورودی و مصرف داخلی در سال 2020 اگر به بازی های المپیک برگزار نشد به عنوان برنامه ریزی شده.

این اولین بار است که بازی های المپیک شده اند به تعویق افتاد, به عنوان آنها لغو شد در سال 1916 1940 بود که همچنین برنامه ریزی توکیو بازی ها و 1944 در اول و دوم جنگ جهانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de