John Lewis, یک پدر و بنیانگذار دموکراسی آمریکایی

زمانی که John Lewis ما چپ سرمقاله و ستون ادای احترام به رهبری او خود شجاعت اخلاقی خود را به عنوان مثال. ستایش بود و به خوبی سزاوار. یک چارچوب گسترده تر کمک می کند تا درک واقعی خود را کمک.

جان لوییس متولد شد و یکی از 10 کودک یک sharecropper در تروی, Alabama. او باید به یاد داشت در حال حاضر به عنوان یکی از پدران بنیانگذار آمریکا دموکراسی است. زمانی که او رهبری است که معروف مارس در سراسر ادموند Pettus پل در شهر سلما در ایالت آلاباما در سال 1965 امریکا هنوز کامل دموکراسی است.

بله خیر تا به حال شده است مبارزه برای پایان دادن به معضل برده داری. نزدیک به یک قرن بعد از آن دیوان عالی کشور حکم در Brown v. هیئت مدیره است که تبعیض نژادی قانونی آپارتاید بود تخلف از قانون اساسی است. در عین حال در سال 1965 سیاه پوستان هنوز هم تا به حال هیچ حق رای دادن. تلاش های خود را برای ثبت نام و رای گیری به طور معمول سرکوب اغلب با خشونت در سراسر جنوب. همان درست است برای Latinos, برای آسیایی آمریکایی ها. افراد جوان می تواند در ارتش خدمت می کنند اما تا به حال هیچ حق رای دادن.

در سلما جان لوییس راه می رفت و با شجاعت به mounted police مسدود کردن راه. او مورد ضرب و شتم بد در پلیس ضد شورش که به دنبال ترس برای زندگی اش بسیار. که صحنه خشم یک ملت است. دو هفته بعد لیندون جانسون گفت که “ما باید غلبه بر” و معرفی چه شد قانون حق رای سال 1965 به کنگره است. که عمل غیر قانونی و تبعیض در حق رای با نژاد و رنگ و زبانی یا اقلیت وضعیت. پس از آن عمل افراد جوان دریافت حق رای دادن. حقوق زنان گسترش یافته بودند. کامل دموکراسی آمریکایی متولد شد.

John Lewis بود یک قهرمان واقعی اما او در عمل به تنهایی نیست. به عنوان او همیشه از تدریس او در بر داشت جای خود را در جنبش حقوق مدنی که ایجاد شده بود زمانی که او یک کودک خردسال. ترگود مارشال طلایه داران حقوقی استراتژی به پایان رسید که با قهوه ای تصمیم در دیوان عالی کشور است. رزا پارک نشسته که اتوبوس در مونتگمری آلاباما, و دستگیر شد, برای نادیده گرفتن سیاه و سفید و تنها قوانین. او شجاعت و فداکاری خود جلب کرد دکتر مارتین لوتر کینگ به مبارزه در مونتگمری. پادشاه سازماندهی جلب توجه یک جوان جان لوییس در تروی, Alabama.

John Lewis بود رهبر بود اما او بیشتر یابو از اسب نشان می دهد. نشان می دهد اسب خود را اراستن برای برنده شدن در این روبان آبی و تشویق از جمعیت است. اسب های کاری جلو و واگن و کار انجام می شود. John Lewis با او آرام شجاعت و پرقدرت چشم انداز اخلاقی کشیده مردم با او. انتخاب به کنگره او قرار داده و کنگره بر روی شانه های خود و سعی کردم با مثال و سازماندهی به آن را بهتر است.

او هرگز متوقف شد. او در زمان شادی در چه حد ما آمده بود. وجود دارد یک خط مستقیم از آن وحشتناک یکشنبه خونین در شهر سلما در انتخابات از یک آفریقایی رئیس جمهور آمریکا است. در عین حال او می دانست که ما هنوز راه طولانی برای رفتن.

دیگر ما صورت مجزا و نابرابر امکانات عمومی. ما حق رای روشن است حتی اگر تلاش برای سرکوب آن را ادامه خواهد داد. اما فصل پایانی جنبش حقوق مدنی — تلاش برای رسیدن به عدالت اقتصادی — نا امید شده. امروز نابرابری اقتصادی است که به عنوان بزرگ به عنوان آن را 60 سال پیش. ما شاهد نژادپرستی ساختاری است که به پایان می رسد با آمریکایی های آفریقایی تبار سه برابر بیشتر از سفید پوستان به طور کامل با این بیماری همه گیر و دو برابر بیشتر احتمال دارد به مرگ است. ما شاهد تثبیت تبعیض به پایان می رسد که در پلیس به قتل جورج فلوید و بسیاری دیگر.

به همین دلیل فوق العاده بی سابقه فوران اعتراضات به صورت سیاه و سفید زندگی می کند بسیار مهم است. جان ما را ترک کرده است اما میلیون ها نفر را در برداشت باتوم که او یک بار انجام متمرکز در حال حاضر در برابر عدالت و قانون و پایان دادن به نژادپرستی ساختاری است که باعث می شود نژادی و نابرابری از قبل موجود شرایط. ممکن است جان را مثال — شجاعت خود گذشتگی از خشونت و به یک عمر از ساخت “خوب مشکل” — کمک به اطلاع رسانی است که مبارزه به عنوان آن را به جلو می رود.

دموکراسی از سال 1787 که در آن تنها مرد سفید مالکان می تواند رای ارجاع سیاه پوستان به عنوان سه پنجم انسان را بدون توجه به طبقه کارگر سفید پوستان و زنان بسیار ناقص — از آن هیچ ارزش صادرات در جهان امروز است. اما دموکراسی از سال 1965 که در آن سیاه پوستان می تواند رای سفید زنان می توانند رای و خدمت در هیئت منصفه, لاتین تبار و آمریکایی های بومی, 18 ساله می تواند رای در محیط های دانشگاهی که سلما دموکراسی است حسادت از جهان است.

اجازه دهید ما آن را گرامی.

ارسال نامه به [email protected].

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de