کنت مک نیل: خط لوله تظاهرات و حکومت قانون

نظر: اگر ما تا به حال برای رسیدن به آشتی ملی در این کشور باید بپذیریم که قانون در کانادا است که نه تنها قانون قابل اجرا است.

معترضان اشغال عبور از راه آهن در رنفرو خیابانی در ونکوور. Jason Payne / PNG

دستگیری مرطوب’suwet’en و حامیان آنها مخالف ساحلی GasLink خط لوله فقط آخرین قسمت در یک داستان طولانی است. مهاجران است و باید بومی زمین — اغلب بدون رضایت — از لحظه اروپایی ها در شمال امریکا است. این است متوقف شود.

برتر جان هرگن می گوید دستگیری توجیه هستند چرا که حکومت قانون باید حفظ شود. که قانون ؟ نه قانون مرطوب’suwet’en. او با اشاره به جای قانون در کانادا است که در اعمال آنها را بدون رضایت خود را. که قانون استفاده می شود به “قانونی” گرفتن زمین های خود را به صورت یک خط لوله بیش از این مخالفت ارثی ستاد که قدرت سیاسی در’suwet’en خاک.

اما می توانید این مصرف حتی موجه طبق قوانین کانادا? در سال 2004 Haida ملت مورد دادگاه عالی متمایز که در آن شرایط بومی عنوان شده است توسط دادگاه و یا توافق از شرایطی که در آن نیست. اگر چه Haida هنوز تاسیس خود, عنوان, B. C. هنوز هم تا به حال با آنها مشورت قبل از اعطای جنگلداری مجوز در Haida Gwaii. اما Haida رضایت لازم نیست به عنوان طولانی به عنوان مشاوره کافی و مناسب در محل اقامت صورت گرفت.

وضعیت متفاوت است که در آن بومی عنوان تاسیس شده است به دلیل آن است که یک حق مالکیت اذعان کرد کانادا قانون است که باید محترم شمرده شود. این چیزی است که دادگاه عالی تصمیم گرفت در Delgamuukw در سال 1997 و Tsilhqot گشت ملت در سال 2014. در واقع این حقوق در قانون اساسی حفاظت شده بر خلاف دیگر حقوق مالکیت در کانادا. با اینحال دادگاه برگزار شد که بومی عنوان هنوز هم می تواند نقض اگر دولت می تواند توجیه نقض جلسه یک آزمون سخت.

آزمون برای توجیه نقض شده توسط دیوان عالی کشور در Sparrow در سال 1990. دولت برای اولین بار برای اثبات قانع کننده و قابل توجهی قانونگذاری هدف برای نقض. اگر از آن می شود که مانع از آن است تا نشان دهد که آن مشورت با titleholders است و نقض حقوق خود به عنوان کوچک که ممکن است در شرایط و ارائه کرده است جبران کند.

مرطوب’suwet’en ادعا می کنند اما هنوز تاسیس بومی عنوان. در کانادا قانون آنها هنوز هم باید مشورت قبل از یک خط لوله عبور از قلمرو خود را. اما با چه کسی باید مشورت صورت گیرد ؟ نه گروه شوراها که تحت اقتدار دولت فدرال هند عمل فقط به زمین ذخیره. کانادا قانون روشن است در این. با توجه به Delgamuukw تصمیم بومی به عنوان برگزار می شود, مرطوب’suwet’en ملت پس از مشاوره باید با رهبران داشتن اقتدار لازم تحت مرطوب’suwet’en قانون ظاهرا ارثی ندارند. تا زمانی که اتفاق می افتد, خط لوله, ساخت و ساز نمی تواند ادامه.

اگر چه کافی و مشاوره با ارثی روسای می گیرد و آنها هنوز هم حاضر به رضایت به خط لوله ؟ به عنوان یک ماده از قانون کانادا و ساخت و ساز می توانید پیش بروید چرا که آنها لازم نیست که حق وتو. اما در تمام احتمال این خط لوله کراس سرزمین که مرطوب’suwet’en را عنوان که این خط لوله را نقض. پس از آن چه ؟ در Tsilhqot گشت ملت دادگاه گفت: رضایت نامه باید به دنبال قبل از هر گونه تخلف از بومی عنوان. وجود ندارد و رضایت دولت ها باید بسیار سختگیرانه تر تست برای توجیه نقض.

یک خط لوله که بسیاری از مخالفت محیط زیست و دلایل دیگر تحقق قانع کننده و قابل توجهی را هدف? خواهد هر گونه مشاوره که ممکن است محل دیدار با استاندارد بالاتر مورد نیاز برای تخلف از تاسیس عنوان? خواهد اختلال حداقل? چه آن را هزینه برای جبران مرطوب’suwet’en? خواهد این خط لوله باید خراشیده اگر قابل توجیه نقض و تست شده بود ملاقات کرد ؟ دولت نیاز به در نظر گرفتن این سوالات.

که موقعیت در کانادا قانون است. مرطوب’suwet’en قانون یک ماده متفاوت است. درک من این است که ارثی ستاد باید قدرت خود را تحت قانون برای تصمیم گیری های مربوط به استفاده از زمین در مرطوب’suwet’en خاک. مردم مسدود کردن خط لوله ساخت و ساز هستند احترام است که اقتدار و مرطوب’suwet’en حکومت قانون است. اگر ما تا به حال برای رسیدن به آشتی ملی در این کشور ما باید بپذیریم که قانون در کانادا است که نه تنها قانون قابل اجرا است. حکومت قانون خواسته است که بومی سیستم های حقوقی پرداخت می شود همان احترام است.

کنت مک نیل است یک استاد بازنشسته از Osgoode Hall Law School در تورنتو است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر