“گاهی اوقات شما نمی بینید چه راه حل این است که تا زمانی که آن می آید. همیشه وجود دارد یک راه حل است. چیزی که پدرم به من گفت:” گفت راسل Tiljoe.

حدود 200 مرطوب’suwet’en با حضور اعضای جلسه در شمال قبل از میلاد در روز چهارشنبه بعد از ظهر برای نشان دادن حمایت خود را برای بحث برانگیز ساحلی GasLink خط لوله ساخته شده از طریق قلمرو خود را.

اولین سخنران در این مراسم در هوستون شد راسل Tiljoe یک مرد در 80s در با 10 فرزند بود که پدرش ارثی رئیس در حد قبیله.

Tiljoe گفت: او با حضور در جلسه برگزار شده توسط Kitimat-بر اساس pro-LNG گروه شمال مسائل زیرا به اعتقاد او در اشتغال است.

Meanwile در ونکوور چند صد تظاهر کنندگان حمل علائم نشان می دهد حمایت از کسانی که مرطوب’suwet’en مخالف خط لوله مسدود شده مشغول تجاری و برادوی تقاطع برای حدود نیم ساعت در طول یک ساعت یک عجله در روز چهارشنبه. سپس آنها نقل مکان کرد برای جلوگیری از برادوی و کلارک درایو قبل از حرکت شمال کلارک و دور از برادوی است. در اوایل بعد از ظهر) TransLink (با یک دستور از B. C. دیوان عالی کشور منع از اشغال مجاور تجاری-Broadway SkyTrain station. اما مشغول 99B-خط است که به طور معمول توقف در تجاری-برادوی بود جایگزین به VCC-کلارک ایستگاه.

Tiljoe گفت که در گذشته دولت استانی خواهد صدور مجوز و آغاز پروژه های در’suwet’en خاک بدون مشورت با ستاد.

در آن زمان ستاد “نمی خواهم بسیار زیاد است. فقط یک درصد در هر دلار تا فرزندان ما نمی به خواب رفتن گرسنه در شب.

“در آن روز برای اولین بار سازمان ملل افراد زیادی ندارد از یک شانس گرفتن یک کار خوب. ما تا به حال به این شغل که هیچ کس دیگری می خواست” Tiljoe گفت:, و اضافه کرد که این خط لوله اقتصادی ارائه می دهد امیدوارم در زمانی که در صنعت چوب در تلاش است.

“گاهی اوقات شما نمی بینید چه راه حل این است که تا زمانی که آن می آید. همیشه وجود دارد یک راه حل است. چیزی که پدرم به من گفت.”


خط لوله معترضان بلوک تجاری و برادوی در شب چهارشنبه.

آرلن Redekop / PNG

Tiljoe دختر, Marion, چوپان نیز صحبت کرد. او گفت که او یک عضو از Unist’ot’en (تاریک خانه) یکی از 13 مرطوب’suwet’en خانه ها که در پنج قبیله.

این Unist’ot’en در مرکز این خط لوله تظاهرات که مواج در سراسر کشور است. آن است که در داخل قلمرو خود را که RCMP نقل مکان کرد و در دو هفته پیش به یک مانع مسدود ساحلی GasLink خدمه از دسترسی به یک کار سایت. سر رئیس Unist’ot’en است Warner ویلیامز (Knedebeas) و یکی از بال ستاد است Freda Huson که به صورت جنبش اعتراضی.

چوپان گفت: ویلیامز و Huson نمی شد گوش دادن به اعضای قبیله.

“این واقعا باعث می شود من غمگین است که بزرگان ما و ما hereditaries نمی تواند صحبت می کنند چرا که تنها چند را انتخاب کنید و اجازه و من واقعا باور نمی کنم که” او گفت:, و اضافه کرد که اعضای بزرگ قورباغه قبیله شده بود نگه داشته اطلاع از 2015 که روابط بین ارثی ستاد و ساحلی GasLink خراب شد.

ساحلی GasLink ساختمان 670 متر زیرزمینی گاز طبیعی خط لوله گاز بین داوسون کریک و Kitimat و موافقت نامه های امضا شده با 20 ملل گروههای موسیقی در طول مسیر از جمله پنج در مرطوب’suwet’en خاک.

“مردم شروع به صحبت می کنند حقیقت را در مورد آنچه آنها احساس” Shephard گفت. “مردم می خواهید به کار می کنند. این ستاد قرار است به صحبت کردن با قبیله و قبیله ها قرار است برای تصمیم گیری. آن را که در راه است.”

رابرت پوست یک عضو شورا با پوست Tyee گروه گفت که این توافق منافع است که گروه خود را امضا کرده بود با ساحلی GasLink “را پس از فرزندان ما و فرزندان فرزندان ما.”

“این معترضان در حال گرفتن یک طرف داستان,” او گفت:. “آنها می خواهند به ایستادگی کردن با مشت خود را در هوا اما من می گویند بیا و گوش دادن به ما و از طرف دیگر از داستان قبل از شما بیرون رفتن وجود دارد و جلوگیری از ترافیک و توقف راه آهن. همه شما انجام می دهند اعتقاد ما مردم که در حال تلاش برای قرار دادن یک سقف بالای سر خود را و مواد غذایی بر روی میز است.”

نیل Sweeney ساحلی GasLink معاون رئیس جمهور در امور خارجی گفت: Postmedia خبری که این شرکت قول داده بود برای اولین بار سازمان ملل $1 میلیارد دلار در قراردادهای فراتر از آنچه توافق شده بود به در محرمانه مزایای موافقتنامه.

او گفت: برای اولین بار سازمان ملل’ پیمانکاران شد مسئول پاکسازی راست-از-راه و ساختمان 16 لژ به خانه کارگران از جمله یکی برای 900 نفر در Chetwynd.

dcarrigg@theprovince.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im