مترو ونکوور معترضان آماده شدن برای ناشناخته عمل شروع در ونکوور مرکز شهر Eastside روز سه شنبه بعد از ظهر

دولت استانی و فدرال می خواهید به ملاقات با مرطوب’suwet’en ارثی روسای این هفته در تلاش برای متوقف کردن یک سری از محاصره فلج کننده در حمایت از کسانی که رئیس ضد خط لوله موضع.

این حرکت به عنوان محلی معترضان آماده شدن برای ناشناخته عمل شروع در ونکوور مرکز شهر Eastside روز سه شنبه بعد از ظهر.

روز دوشنبه Scott, فریزر, B. C. وزیر بومی روابط و آشتی و کارولین بنت وزیر فدرال تاج-بومی روابط در ملاقات ویکتوریا به “بحث در مورد پیدا کردن یک راه حل صلح آمیز به محاصره در سراسر کشور و دیگر مسائل ناشی از نگرانی از خیس’suwet’en ارثی ندارند.”

در یک بیانیه مشترک فریزر و بنت گفت: هفته گذشته رشته از کانادا گسترده ای راه بندان راه آهن-خطوط و ساختمان های دولتی و دفاتر سیاسی بودند “یک چالش مهم.”

“ما رسیده از طریق یک نامه مشترک به’suwet’en ارثی ستاد در مورد جلسه با ما در اولین فرصت و امیدوار هستیم همه ما می تواند با هم کار کنند برای ایجاد یک فرایند مداوم و سازنده و عمل به آدرس این مسائل در دست است. تمرکز اولیه ما این است که هر کس ایمنی و در نهایت یک راه حل صلح آمیز برای این وضعیت است.”

Postmedia اخبار دیده است نامه ای به تاریخ Feb. 16, 2020, ارسال به, مرطوب’suwet’en ارثی ستاد (c/o از مرطوب’suwet’en) در Smithers.

در این نامه آمده است که آن را ناشی از یک درخواست توسط Gitxsan ارثی رئیس Spookw به ترتیب یک دیدار بین دو سطوح ارشد دولت و مرطوب’suwet’en ارثی سران مخالف ساحلی GasLink خط لوله قرار است از طریق مرطوب’suwet’en را 22,000 کیلومتر مربع خاک. Spookw اقدام به عنوان یک واسطه – Gitxsan را 33,000 کیلومتر مربع از خاک شمال, مرطوب’suwet’en.

پنج شش مرطوب’suwet’en رزرو گروههای امضا کرده اند با ساحلی GasLink اما 10 از 13 مرطوب’suwet’en ارثی ستاد را رد کرده اند ساحلی GasLink را در پروژه خط لوله آشکار است. ارثی سران مخالف خط لوله در حال Woos, Smogelgem, Knedebeas, Samooh راه ته K’eght, Hagwilnegh, Madeek, Kloum خون و Na’moks. تمام 10 ستاد در حال مردان است.


گرجستان سنت مسدود شده در طول یک بومی led مارس به میدان پیروزی در حمایت از مرطوب’suwet’en اول کشور در ماه ژانویه 2019.

نیک Procaylo / PNG

با توجه به شورای مرطوب’suwet’en (که نشان دهنده کشور رزرو گروههای پنج قبیله و 13 ارثی ستاد) سه رئیس صندلی های خالی. وجود دارد تقریبا 5,000 مرطوب’suwet’en.

حداقل سه بال ستاد (معاون رئیس) در حمایت از این خط لوله وجود دارد و ادعا می کند که دو سابق ارثی روسای عزل شد چرا که آنها به حمایت از خط لوله.

فوریه. 16 نامه ای به دولت: “ما توافق می کنید که گفت و گو بهترین راه برای مقابله با این مسائل” نشان می دهد که دولت آماده است در این نقطه به استفاده از زور علیه یک به خوبی سازمان یافته در سراسر کشور در اعتراض به جنبش.

محلی اعتراض سخنگوی ناتالی شوالیه گفت: Postmedia خبری که مرطوب’suwet’en ستاد بودند مسئول این دوره از عمل مترو ونکوور معترضان صورت گرفت.

شوالیه گفت: معترضین جلسه روز سه شنبه در ساعت 2 بعد از ظهر در 380 شرق Hastings Street خواهد بود و شروع یک عمل از وجود دارد. او نمی خواهد فاش کردن آنچه که در عمل خواهد بود اما در هفته گذشته گروه مسدود خطوط راه آهن و دو تقاطع مشغول است.


حدود 100 نفر مارس در حمایت از مرطوب’suwet’en ارثی ستاد در مخالفت با GasLink پروژه خط لوله همراه گرندویو بزرگراه چهار شنبه, فوریه 15 سال 2020 است.

Jason Payne / PNG

فوریه. 16 نامه آمد سه روز پس از نخست وزیر جاستین ترودو در نامه ای به رئیس Spookw گفت: یک وزیر کابینه خواهد ملاقات با مرطوب’suwet’en ارثی ستاد, و دو روز پس از B. C. برتر جان هرگن ساخته شده همان وعده — اگر چه به عنوان بخشی از این معامله هرگن گفت: “محاصره CN خط حذف خواهد شد اجازه می دهد تا برای یک دوره آرام و صلح آمیز و گفت و گو است.”

محاصره اصلی CN خط راه آهن در شمال B. C. (در نزدیکی جدید Hazelton) گرفته شد همان روز است. اما بعد از آن در هفته سواحل غرب اکسپرس قطار رفت و آمد مسدود شد, به عنوان یک شرق ونکوور خط راه آهن.

معترضان همچنین ادامه داد: برای جلوگیری از خطوط راه آهن و همچنین بزرگراه ها و پل ها در نقاط مختلف کشور در روز دوشنبه.

کسانی که شامل بستن برای اولین بار هزار جزیره پل عبور از مرز در نزدیکی کینگستون, Ont. و CN راه آهن عبور در بزرگراه 75 در جنوب این استان ،

ترودو برگزار شد اضطراری بسته-درب دیدار با وزرای کابینه در اتاوا در روز دوشنبه برای بحث در مورد راه بندان.

او در پاسخ به خبرنگار سوال پس از خروج از جلسه.


RCMP راه اندازی یک ایستگاه بازرسی در Morice غرب جنگل جاده سرویس در Jan. 13, 2020.

فرستاده شده / RCMP

جن Wickham یک مرطوب’suwet’en از اعضای گروه که متعلق به خاکستری خانه Gitdumden Clan فعال بوده است در زمین صفر از جنگ — این Morice جنگل جاده ای که منجر به یک ساحلی GasLink اردوگاه کار جنوب شرقی هوستون.

Wickham گفت: او تعجب نیست که اعتراض تبدیل شده بود به طوری گسترده است.

“من فکر می کنم که مردم بومی شده اند مبتلا به استعمار و استثمار ما اراضی و منابع پس از تماس و مرطوب’suwet’en هستند در یک موقعیت منحصر به فرد چون ما Delgamuukw تصمیم دادگاه است که کشورهای دیگر استفاده کرده اند به موفقیت دست آوردن عنوان به رسمیت شناختن” Wickham گفت: با اشاره به سال 1997 دادگاه عالی کانادا تصمیم که تاسیس بومی به عنوان unceded زمین.

Wickham گفت که او مطمئن نیستید که چگونه این سه ارثی ستاد از قبیله خواهد پاسخ به نامه صادر شده در روز یکشنبه.

اما او گفت که آنها “می خواهند یک ملت به ملت بحث و آنها می خواهند RCMP و CGL از سرزمین ما.”

مرتبط

شوالیه گفت که ساحلی GasLink خط لوله در اعتراض به حدود بیش از مرطوب’suwet’en و خط لوله و در حال گسترش به “تاریخ مشترک از خشونت تجربه شده توسط مردم بومی و پنجابی و چینی در جوامع به اصطلاح B. C. هر دو پنجابی و مردم آواره شدند از خود و سرزمین خود به دلیل خشونت از استعمار و تشابه بین این استعمار خشونت و خشونت تجربه شده توسط مردم بومی در اینجا روشن است و ادامه دارد.”

جنبش اعتراضی حمایت دیوید سوزوکی پایه B. C. انجمن آزادی های مدنی و اتحادیه B. C. هند ندارند.

ساحلی GasLink ساختمان 670km خط لوله زیرزمینی به کشتی fracked گاز به LNG کانادا گیاه ساخته شده در Kitimat. این خط لوله برنامه ریزی شده است به طور کامل در سال 2023.

این شرکت وعده داده است به صرف $1 میلیارد دلار از آن $6.6 میلیارد دلار بودجه در قرارداد کمک های مالی و فرصت های آموزشی برای 20 ملل گروههای موسیقی در طول مسیر است که آن را امضا توافق نامه با.

— با فایل های از کانادا مطبوعات

dcarrigg@postmedia.com

twitter.com/davidcarrigg

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im