املاک و مستغلات توسعه نیکوکار و دیرین UBC فرماندار رابرت لی سالگی در ونکوور

Robert H. Lee در مقابل همپتون محل های اخیر بازار مسکن توسعه در UBC در اوایل سال 2019. آرلن Redekop / PNG

ونکوور تاجر و نیکوکار رابرت لی سالگی در ونکوور در سن 86.

زمانی که لی متولد شد و در ونکوور در 25 ژوئن سال 1933 به متوسط مهاجر و خانواده و پدر و مادر خود را احتمالا تا به حال هیچ اگاهی که فرزند نوزاد خود را تبدیل به یکی از چهره های کلیدی در ونکوور کسب و کار و توسعه و ترک یک میراث غنی به عنوان یک سازنده از این شهر شکوفایی فرهنگی هویت.

لی خود را در سمت چپ علامت پاک نشدنی در ونکوور از طریق یک حرفه ای در املاک و مستغلات که شامل co-founding دیوار مالی Corp. موسس Prospero و پیشگام بازار مسکن در دانشگاه B. C. پردیس. اما او نیز یاد می شود به صورت خستگی ناپذیر خود را تعهد به جامعه و در میان خانواده و دوستان خود برای چینی سنتی وعده های غذایی او دوست داشت برای آماده سازی و به اشتراک گذاری.

لی ششم از هفت فرزند به Ron Bick لی بنیانگذار آسیایی, کالا, واردات/صادرات شرکت تولی آویزان Co. Ltd. و همسر پادشاه Choon. لی خود را صرف اوایل سال در محله چینی ها و بعدها اعتبار پدرش به او بنیادی درس اخلاق کسب و کار و ارزش متمرکز دادن به جامعه.


ران Bick لی همسر پادشاه Choon (Zhen Qiongchun) و پنج فرزند از سمت چپ Maye, رابرت به عنوان یک کودک جک و مریم و ورا.

UBC Archives

در یک بیانیه UBC جمهور بابا اونو لی گفت: جمعه درگذشت.

“من می خواهم به بیان صمیمانه تسلیت به باب خانواده به نمایندگی از کل UBC جامعه او خواهد بود به شدت از دست رفته” گفت: اونو خواستار لی یکی از UBC انجام شده ترین فارغ التحصیلان.

“باب اختصاص داده شده بسیار از زندگی خود تخصص و منابع لازم برای ساختن یک آینده روشن برای اهالی بریتیش کلمبیا و کانادایی و او تجسم ماموریت UBC و چشم انداز خود را برای آن فارغ التحصیلان. من می دانم که UBC جامعه خواهد پیوست توسط دیگران بی شماری در ما, محلی, ملی و بین المللی جوامع در ماتم از دست دادن این کار واقعا انجام شده و محبوب است.”

زمانی که لی در حدود هفت خانواده نقل مکان کرد و به Cambie خیابان و 7 خیابان محله است. لی اشتیاق به بازی فوتبال و بیس بال بعد از مدرسه با بچه های دیگر اما پدرش اصرار داشت Lee مطالعه کانتونی بعد از مدرسه به جای.

“من خوشحال نیست در مورد آن” لی بعد از آن گفت. اما قربانی, احترام به پدر او ارزش و کانتونی درس خواهد پرداخت سود سهام بزرگ بعد از آن.

لی با حضور UBC, جایی که او به دست آورده و کارشناسی بازرگانی در رشته 1956 و جایی که او به ملاقات همسرش لیلی. پس از فارغ التحصیلی لی به دنبال سنت و پیوست خانواده را در واردات و صادرات کسب و کار که در آن او متخصص در فروش وارد پرده بامبو. “اگر شما در کانادا زندگی کرده بود و بامبو پرده شما آنها را خرید از ما,” او بعدها گفت.

هنگامی که پدر او را به حال یک حمله قلبی, Lee سپرده شد با جنبه های مالی از کسب و کار چیزی است که او می گوید به او آموخت بیشتر در مورد بانکداری و مذاکره بیش از هر چیزی قبل یا پس از.

اما لی طبیعی روحیه کارآفرینی به رهبری او را در جستجوی فرصت های بهتر. او خود را املاک و مستغلات مجوز در سال 1959. لی خود را آغاز تجاری املاک و مستغلات حرفه ای در حال توسعه یک شبکه در میان خانواده اش همکاران کسب و کار در محله چینی ها اما تلاش مالی برای چند سال اول.

خود را شکست بزرگ آمد و در سال 1964 زمانی که دلار هنگ کنگ تجار شروع به گرفتن عصبی در مورد آینده نگر تحویل از مستعمره بریتانیا به چین است. هنگامی که یک دلار هنگ کنگ تاجر به دنبال پیدا کردن یک مکان امن برای سرمایه گذاری به ونکوور آمد و نیاز به یک کارگزار است که کانتونی صحبت می کرد, Lee کار کردم. “من تنها بود.”


رابرت لی در سال 1969.

جزوه / PNG Archives

لی فرود آمد مشتری اما یک مشکل وجود دارد. مشتری تنها علاقه مند در یک ونکوور ساخت و آن را برای فروش: “این امپراتوری برج در پایان غرب — 263 واحد” گفت: Lee. لی متقاعد مالک به فروش می رسانند. “من دست تکان دادن شد وقتی که من تحویل قرارداد به ثبت نام. من 10 برابر من حقوق و دستمزد سالانه است که در یک معامله” او بعدها گفت.

او بعدها با تشکر از پدرش برای او حضور 12 سال بعد از مدرسه درس در کانتونی.

قابل توجه معامله پوشیده شده بود به شدت توسط رسانه ها و مطرح مشخصات لی. در سال 1966 او همکاری با پیتر دیوار برای شرکت در بر داشت دیوار های مالی شرکت و در سال 1979 تاسیس خود را املاک و مستغلات شرکت توسعه Prospero بین المللی دارایی غیر منقول.

در سال 1984 لی دعوت شده بود برای پیوستن به UBC حکام و او را به عنوان صدراعظم از 1993-1996. لی می خواستم برای ارائه به دانشگاه با یک میراث ماندگار و تاسیس UBC خواص اعتماد در سال 1988.

مرتبط

به عنوان مدیر خواص برای اعتماد Lee, پیش بینی توسعه UBC بزرگ منابع زمین به نفع دانشگاه صندوق وقف. ایده او این بود فروش سخت برای اولین بار در. “هیچ کس می خواست به قطع هر درخت” او گفت:.

لی پیشنهادی بازار مسکن در محوطه دانشگاه با استفاده از 99 سال اجاره بر اساس مدل های موفق او مورد مطالعه در انگلستان و در هنگ کنگ است.

لی تحولات مسکن در UBC باید رونق تولید 1.6 میلیارد دلار برای دانشگاه صندوق.

“باب فوق العاده ای رهبری ایجاد شده پایدار و مستقل و بی سابقه منبع مالی برای این دانشگاه است که برای همیشه لطفا برای تغییر UBC” UBC جمهور بابا اونو گفت: در اوایل این سال است.

لی اهدا شد منظور از B. C. در سال 1990 و سفارش کانادا در سال 1999. او موفق به دریافت Ernst & Young پاسیفیک جایزه یک عمر دستاورد در سال 2008.

لی تمبر دیده می شود در سراسر ونکوور در رابرت و لیلی لی خانواده و سلامت جامعه در نزدیکی مرکز تجاری درایو رابرت لی YMCA در Burrard خیابان Robert H. Lee تحصیلات تکمیلی و Robert H. Lee فارغ التحصیلان مرکز در UBC.

لی جان سالم به در با همسر لیلی و چهار فرزندان کارول, Leslie درک و گراهام.

dryan@postmedia.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im