پاتریشیا تامسون: B. C. نیاز به پیگیری از طریق تعهد خود برای تمیز کردن Tulsequah رئیس

نظر: تخمین زده می شود که بیش از 400 میلیون لیتر از اسید معدن زهکشی صافی از رها Tulsequah رئیس به زیبا Taku آبخيز در هر سال است.

درختان کاتن و ساحلی کوه سجاف پایین Taku رودخانه. دیو Nunuk / PNG

سال گذشته استان بریتیش کلمبیا در حال کار بر روی یک برنامه برای تمیز کردن بدنام خفته Tulsequah رئیس معدن و پایان آلودگی شده است که جریان از آن را برای 60 سال به Taku آبخيز. این طرح نمی تواند به زودی به اندازه کافی. تخمین زده می شود که بیش از 400 میلیون لیتر از اسید معدن زهکشی صافی از رها Tulsequah ارشد در هر سال است.

این Taku یکی از سواحل اقیانوس آرام زیبا ترین و بیولوژیکی غنی از منابع آبی. آن را سزاوار یک برنامه است که جامع دائمی و شایسته از حوزه های فوق العاده ای زیست محیطی و ارزش های فرهنگی.

برای 14 سال من قایق هدایت در Taku. این یک فرار به بیابان که من به اشتراک گذاشته شده با 20 پرماجرا مسافران در یک زمان و صدها نفر در طول سال. استقبال نزدیک به دو میلیون هکتار Taku یکی از چندین فرامرزی حوضه که پل شمال, B. C. و جنوب شرقی آلاسکا. به طور قابل توجهی با این حال, آن است که بزرگترین دست نخورده سیستم رودخانه در ساحل اقیانوس آرام.

من به عنوان یک سفر رهبر و مدیر عملیات با رودخانه لیگ بیابان قایق سواری اعزامی تجاری قایق سواری شرکت که در عمل بیشتر به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی با تسهیل دسترسی به منطقه از راه دور برای اولین بار سازمان ملل, محققان, دولت تصمیم گیران سازمان های غیر دولتی و رسانه ها.

در طول سال که رودخانه لیگ عمل Taku جهان vicariously از این تجربه با شکوه فرامرزی آبخیز از طریق صفحات نیویورک تایمز واشنگتن پست و بیشتر از جمله نشنال جئوگرافیک است که تولیدات آن در تلویزیون, آنلاین و در آن مجله مسافر.

به کاوش در آن در جریان است مانند coursing پایین 250 متر waterslide: البته آرام در آن برخاست آن به سختی فید یک پارو اعتماد به نفس قبل از آن شتاب از طریق چرخاندن چرخش و خم پیچ تند. آن sluices به عقب و جلو در سراسر یک مایل گسترده دشت زمرد تالاب ردیابی بیش از حد و گوزن شمالی. این برش از طریق صنوبر صنوبر لرزان و دره های پر از پرندگان مهاجر است. آن careens از طریق تنگ دیواره دره رپیدز و آبشار پایین سه متر تخته سنگ-باغ رها کردن.

هشت یا 10 روز در هنگامی که بازدید کننده به طور کامل شارژ های سرد قدرت از رودخانه و شاید مورد ضرب و شتم شخصی خود شیاطین را Taku گسترش و کاهش می یابد و بار دیگر فولر با ورودی از نیم دوجین شاخه های فرعی متعدد و دهانه رودخانه یخچالهای طبیعی. این یک فروتنی شرایطی به هیچ وجه به درخشان غسل تعمید در سبز خدا ایجاد یک توسعه نیافته, undammed دست نخورده بیابان شروع می شود که در شانه, British Columbia.

در اوایل سال بدون دسترسی به اتصال های ماهواره ای از بیابان ما به تنهایی با حوضه وقت ساکنان گرگ wolverines کوه بز و عقاب گوزن خرس سیاه و سفید و به خصوص گریزلیز. پایین پایین همانطور که ما با نزدیک شدن به خور ما نیز باید این شرکت از رودخانه سمور, سمور یا راسو porpoises و بندرگاه مهر و موم.

رودخانه خاتمه در Taku ورودی کمتر از 20 متر در جنوب جونو ، بودن به تمام پنج وحشی اقیانوس آرام ماهی آزاد از گونه های آن در سطح جهانی ماهی قزل آلا اجرا می شود حمایت از ورزش محلی و ماهیگیری تجاری و صنایع است که جدایی ناپذیر به جنوب شرقی آلاسکا و شمال غرب کلمبیا اقتصاد. طرفداران در هر دو طرف از مرز بین المللی به مدت طولانی به نام B. C. دولت بهتر است برای محافظت از این منبع آب با ارزش از آلودگی است.

دیگر صدای قوی تر این است که از مردم بومی برای آنها این زمین را عمیق فرهنگی و معنوی و روابط اقتصادی: در قبل از میلاد مسیح Taku است که در سنتی قلمرو Taku رودخانه Tlingit یک ملت است که زندگی مبارزه جان سالم به در برد و جشن در این بیابان پس از عقب نشینی از آخرین عصر یخبندان است. در آلاسکا داگلاس هندی انجمن همپوشانی Taku.

سه Tlingit جوانان شد مردان جوان و راهنماهای رودخانه در Taku رودخانه با ما: جری و برادران خود را با احترام در زمان این فرصت را به عنوان یک مسئولیت به نمایندگی از مردم و در اصل به دامپزشک بقیه از ما به ارواح که رفته بود قبل از.

پس از ده روز از پارو برخی از 150 مایل از این سنتی Tlingit بزرگراه و ما را پارو سخت در برابر باد و جریان برای دسترسی به فیروزه خروج از Kwashona می افتد. آبشاری 1600 ft از آن آلپاین تولد به جنگل سرسبز طبقه پایین وجود دارد قطعی برق در اینجا. از لحاظ تاریخی, جوان Tlingit مردان آمد و اجازه دهید آب یخ پوند بدن خود تبدیل آنها به رزمندگان بی باک — رزمندگان که با افتخار warded کردن صدها سال از تهاجم توسط کشورهای همسایه و روسیه خز بارون از اواخر قرن 18.

قابل توجه Tlingit بادبان قایق هستند در طول تاریخ رنگ به کم رنگ قرمز pictographs در گرانیت صخره پنهان کردن کانال بازگشت. پایین دست گذشته عقاب لانه و باتلاقی برش-بانک های ما خواهد زمزمه تصویب عمدتا بیش از حد رشد شکل یک مرده خانه کوچک, ساختار کامل با ویندوز. داخل شد سرو-جعبه باقی مانده از یک Tlingit جد که پس از شکار و صید در یک جامعه از هزاران نفر در اینجا. ما را متوقف نمی به بررسی. جنی جک یک وکیل برای اولین بار سازمان ملل حقوق در unceded سرزمین مانند Taku بیان شده: “این است که یک موزه است. این محل استراحت برای مردم خواستار هر احترام و صلح است.”

در کوه که پهلو رودخانه که در آن باستان آبی یخچالهای پیچ و تاب و در اطراف کوه قوی sentinels of the Pacific coast, جری با اشاره به گلو آرنج شانه یک کشته غول دهان ایجاد روز که بدن گذاشته و به عنوان یک بنای یادبود تشکیل Taku دره. در حال حاضر جری می گوید: غول خواب در زیر کوه.

اما صنعتی frontierism یک غول های مختلف ساخت. برای بیش از حد بسیاری از سال جاری خفته-معدن آلودگی از این غیر قابل تعویض آبخيز شده است یک اولویت برای دولت است.

یک طرح برای بسته شدن و پاکسازی از معدن نیاز به جامع. به آن نیاز دارد را به حساب تغییر طبیعت از این آبراه به درستی و به طور دائم تمیز کردن و بستن معدن پس نه یکی بیشتر لیتر سمی زباله معدن باعث می شود راه خود را به Taku.

و به آن نیاز دارد به زودی اتفاق می افتد.

به خاطر چنین مهمی دست نخورده اکوسیستم سنتی آن برای اولین بار مردم و حیات وحش آن ساکنان که هیچ easy voice, من خواستار و شمارش در B. C. دولت به اطمینان حاصل شود که Tulsequah ارشد معدن در حال تمیز کردن و بسته کردن برای خوب است.

در علاوه بر این به قایق هدایت پاتریشیا تامسون نیز مشغول به کار B. C., پارک, پارک کانادا و صرف 14 سال به عنوان مدیر اجرایی استنلی پارک اکولوژی جامعه است. او یک عضو کمیته راهبری با رودخانه بدون مرز کانادا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de