Paulette ارشد وندی Cukier: این مهم است که به تجدید نظر کارآفرین کلیشه

Category: ونکورسان Comments: No comments

نظر: همه ما نیاز به “دیدن آن به آن” — و زنان جوان به ویژه کسانی که سیاه و racialized به سختی دریافت که فرصت

ویولا دزموند بود دستگیر و زندانی برای نشستن در سفید پوستان تنها بخش از یک Nova Scotia سینما. مورد مشتعل جنبش حقوق مدنی در کانادا. jpg

سریع نام سه کارآفرینان.

این تصویر که بالا میآید به سر خود است که احتمالا از یک مرد سفید پوست در تکنولوژی: استیو جابز, بیل گیتس, مارک زوکربرگ. آن را آسان کلیشه تکثیر در فرهنگ عامه, رسانه ها, صنعت و حوادث.

حتی بازرگانان معروف هستند به ندرت فراهم واژه “کارآفرین است.” فکر می کنم Kylie Jenner یکی از جوانترین میلیاردرهای ساخته شده است که ثروت خود را در کانادا به خود Shopify یا اپرا وینفری که متنوع و گسترده است.

انجام یک جستجوی تصویر گوگل از واژه “کارآفرین” و کلیشه تایید شده است با صدها نفر از مردان سفید پوست و چند زن به خصوص racialized زنان ظاهر می شود در نتایج جستجو.

زنان حساب برای 39 درصد از تمام مشاغل کانادایی و 16 درصد از کوچک و متوسط (SMEs). در میان کانادا میلیون کارآفرینان هزاران نفر که از زنان است. متاسفانه داستان های خود را به ندرت گفته و موفقیت های خود را به ندرت جشن در جریان اصلی بحث در مورد نوآوری در کسب و کار.

این چنین شرم آور با توجه به قابل توجهی موانع زنان کارآفرین باید غلبه بر. بسیاری از کارآفرینان گزارش مشکلات بزرگی در تامین سرمایه است. در واقع یک دانشگاه هاروارد مطالعه نشان داد که زمانی که سرمایه گذاران ارائه شد و با زمین یکسان توسط یک مرد و یک زن بودند و دو بار به عنوان به احتمال زیاد به سرمایه گذاری در مرد است. هنگامی که شما اضافه کردن مسابقه به ترکیب این موانع تکثير می شوند.

اجتماعی کلیشه و تعصب عوامل و همچنین این واقعیت است که به خوبی در سرمایه گذاری و یا سرمایه گذاری در شعب بانک ها. این موانع جنسیتی آنقدر فراگیر است که بسیاری از زنان که شروع کسب و کار نیست حتی تعریف خود را به عنوان کارآفرینان و بنابراین نمی ترکیب گم شده را در برنامه ها و خدمات که هدف های کوچک و متوسط.

بسیاری از زنان گزارش می دهند که زمانی که آنها نادیده گرفته شد برای فرصت های شغلی در شرکت های بزرگ کانادا آنها تبدیل به کارآفرینی از ضرورت و با موفقیت. با وجود این هنگامی که ما از شنیدن داستان های موفقیت از زنان آنها معمولا داستان از فعالیت های اجتماعی و کارآفرینی است. هر کس می داند که ویولا دزموند در زمان ایستادن در برابر تبعیض نژادی, اما آنها لزوما نمی دانند که او این کار را در حالی که در حال اجرا یک کسب و کار موفق.

مانند بسیاری از کارآفرینان زن سیاه زنان کارآفرین بیشتر احتمال دارد به در, خدمات, خرده فروشی, بهداشت و درمان و مهمان نوازی. مثالها عبارتند از: نادین اسپنسر مدیر عامل از کسب و کار انجمن حرفه ای و بنیانگذار برند EQ; تانیا واکر که آغاز شده و موفق Bay Street, شرکت حقوقی; Delores لارنس یک پرستار که به چند میلیون دلار, بهداشت و درمان, شرکت پرستاری و زنان خانه دار, Inc.; جنیفر Holness که با شریک زندگی خود را راه اندازی گرسنه چشم برنده جایزه شرکت تولید و Olutoyin Oyelade که موسس شریک و مدیر عامل شرکت InVCap شرکت های مشاوره سرمایه گذاری شرکت با شرکای خود در نیجریه و کانادا است.

آن است که بسیار مهم است به تجدید نظر کارآفرین کلیشه چرا که همه ما نیاز به “دیدن آن به آن” — و زنان جوان به ویژه کسانی که سیاه و racialized به سختی دریافت که فرصت. این مهم است که برای پرورش نسل آینده کارآفرینان. اگر ما بیش بگویید نر سفید داستان های کارآفرینی و تحت بگویید دیگر روایات ما تنها تقویت کلیشه های که محدود آرمان ها و حفظ موانع.

ماه تاریخ سیاه است زمان خوبی برای اخلال در مفروضات و همه ما باید برای انجام بخشی از ما. سازمان ها و رهبران که حمایت از کسب و کار نیاز به حرکت فراتر از مبهم تنوع و شمول شعارهای هماهنگ, شواهد آگاهانه عمل است. این شامل عمدا ایجاد جدید روایات و کشف پنهان داستان است.

فکر می کنم کارآفرین ؟ فکر می کنم دوباره.

Paulette ارشد مدیر عامل و رئیس جمهور از کانادا زنان بنیاد یکی از قهرمانان از دانشگاه رایرسون DMZ سیاه نوآوری یاران; وندی Cukier بنیانگذار تنوع موسسه در تد راجرز دانشکده مدیریت در دانشگاه رایرسون و بنیانگذار زنان کارآفرینی دانش Hub.


نامه به سردبیر ارسال شود باید به [email protected].

وجود دارد بیشتر به این داستان ؟ ما می خواهم برای شنیدن از شما در مورد این و یا هر گونه دیگر داستان شما فکر می کنم ما باید در مورد می دانیم. ایمیل [email protected].

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>