نظرسنجی ها نشان می دهد که کم و پشتیبانی از نافرمانی مدنی در خط لوله تظاهرات

‘گمان می کنم آنچه که ممکن است جالب این است که اگر یک نظرسنجی از اولین کشورهای شاید پرسیدن سوالات مشابه’: تری Teegee

مرطوب’suwet’en حامیان و ساحلی GasLink مخالفان اعتراض در خارج از B. C. مقننه در ماه گذشته. چاد HIPOLITO / کانادا مطبوعات

اهالی بریتیش کلمبیا بیشتر حمایت از ساخت و ساز از $6.6 میلیارد ساحلی GasLink خط لوله و باور نمی موانع راه آهن محاصره و دیگر اختلالات قابل قبول راه برای نشان دادن مخالفت با آن را بر اساس یک نظرسنجی.

در این نظرسنجی آنلاین با Leger انجام شده برای Postmedia نشان می دهد که 57 درصد از اهالی بریتیش کلمبیا به شدت و یا تا حدودی حمایت از ساخت و ساز از 670 متر گاز طبیعی خط لوله گاز بین داوسون کریک و LNG کانادا گاز طبیعی مایع گیاهی در Kitimat.

“این نشان می دهد که این مفهوم از شما می دانید این است که یک منفور پروژه است که در حال مخالف است که در واقع چنین نیست” گفت: Ian بزرگ Leger اجرایی معاون رئیس جمهور برای غرب کانادا گفت.

مخالفت با خط لوله مرطوب’suwet’en ارثی رهبران همواره در خط مقدم پس از Feb. 6 هنگامی که RCMP نقل مکان کرد برای اجرای یک دستور در مقابل محاصره در یک کار از راه دور در سایت در شمال غربی B. C. که موجب همبستگی تظاهرات در ونکوور, ویکتوریا و در سراسر کشور است.

اما وقتی که می آید به مخالفت با این پروژه نظرسنجی نتایج نشان می دهد که در حال از دست دادن صبر و شکیبایی با موانع و راه آهن محاصره که بسته تقاطع قطع رفت و آمد راه آهن ترافیک مسدود عمده خطوط راه آهن و به حالت تعلیق در دسترسی عمومی به B. C. قوه مقننه.

برخی از 73 درصد مخالف که راه آهن محاصره و 72 درصد است که بلوک های جاده و 60 درصد که اعتراض خارج انتخاب رهبر را در خانه و یا مسدود کردن یک کار سایت یک فرم قابل قبول از نافرمانی مدنی.

“وجود دارد برخی از خطوط هستند که OK برای عبور از” بزرگ گفت.

در میان دیگر سوالات این نظرسنجی متوجه شد که 59 درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند خط لوله اختلافات را عمومی کمتر حمایت از تلاش های آشتی و 49 درصد فکر می کردند که حتی اختلال در احساسات عمومی اقتصادی با مشارکت جوامع بومی.

“این تحقیقات می گوید که این خط لوله فعلی اختلافات نیست پیشبرد آشتی میان عموم مردم و در واقع این مجموعه آن را بسیار قابل توجهی” بزرگ گفت.

با این حال این نظرات ممکن است مهم با توجه به برخی از مسائل درگیر به خصوص وقتی که می آید به کسانی که از حقوق محیط زیست گفت: David Tindall, یک دانشگاه B. C. جامعه شناس و کارشناس جنبش های اجتماعی.

“من فکر می کنم وجود دارد در نوع خود از افزایش شواهد به حدی است که برخی از گروه های متحد شاید overplayed دست خود را با این اعتراضات و این که ممکن است نتیجه معکوس” Tindall گفت.

“اما من فکر می کنم افکار عمومی نوع از این نیمه جدا کردن چیزی که به عنوان مخالف به آنچه دولت باید انجام دهد و با توجه به آشتی.”

چنین رای گیری نیز می تواند معکوس در نظر بومی رهبر تری Teegee در جوش کردن مسائل پیچیده به روش ساده سوالات و کمک به تقویت منفی دیدگاه های کسانی که هرگز پشتیبانی آشتی با ملت.

“بسیاری از این سوالات نوع مجموعه برای من بسیار تفرقه” گفت: Teegee, B. C. منطقه ای رئیس مجلس از سازمان ملل. “منظورم این شرایط هستند و نه سیاه و سفید.”

به Teegee نتایج تعجب آور با توجه به اینکه این نظرسنجی به دنبال تظاهرات که زحمت مردم و برای او مشکل ساز است که هیچ مقایسه وجود دارد با احساسات عمومی برای آشتی قبل از حوادث.

“در همان زمان منظورم این است که ما با تمام وجود به عنوان مردم بومی (شده است) تحت تاثیر استعمار گذشته بیش از 152 سال اگر نه دیگر” Teegee گفت. “گمان می کنم آنچه که ممکن است جالب این است که اگر یک نظرسنجی از اولین کشورهای شاید پرسیدن سوالات مشابه.”

برای برخی از معترضان افکار عمومی مهم نیست گفت: ایوان Houssin یک متیس فعال در بومی جوانان برای مرطوب’suwet’en که در زمان در حال حاضر به پایان رسید اشغال در زمینه B. C. قوه مقننه.

“بسیاری از ما در حال حاضر می دانیم آنچه فکر می کند که این خط لوله و همبستگی اقدامات توسط چه نوشته شده است در رسانه های اجتماعی” Houssin گفت: با تبادل ایمیل.

“نافرمانی مدنی تنها راهی است که ما را محافظت حقوق ما به عنوان مردم بومی” Houssin گفت: “و این یک امتیاز اگر شما و خانواده شما تا به حال به توسل به نافرمانی مدنی خود را به حقوق اساسی محترم شمرده شود.”

[email protected]

twitter.com/derrickpenner

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im