نژادپرستی و coronavirus دو برابر خسارت وارده بر آمریکایی های آفریقایی تبار

امروز ما همه در پناه گیرد. برای شکست دادن یک دشمن کشنده ما قربانی آزادی های محدود کردن تماس با دیگران تسلیم امنیت مالی و محدود کردن خودمان را از چیزهایی که ما می خواهم به انجام در خدمات خوب بیشتر از صرفه جویی در زندگی.

آن را به من اعتصاب که همان چیزی بود که اتفاق می افتد در اطراف این زمان 57 سال پیش.

در 16 آوریل 1963 (جمعه آن سال) و 50 شجاع ترین افراد را انتخاب و به فرمان توسط دولت در محل باقی می ماند; آنها را به مبارزه با یک مهلک ملت-چربی بد که گرفته بود بی شماری زندگی می کند و ظاهر می دانستم که هیچ حد و مرزی. به رهبری مارتین لوتر کینگ فرد Shuttlesworth و رالف Albernathy این تظاهرات مسالمت آمیز تاکید مقتولین توسط گاو کانر. آنها عمدا باقی مانده در زندان اجتناب پیوند به مبارزه با مرگ بد از نژاد پرستی.

از آن بسیار Birmingham, زندان, دکتر شاه خواهد قلم خود را به درستی معروف نامه. او به چالش کشیده ما را به توجه به آنچه که لحظه ای خود را روشن ساخته آوردن به سطح مشکلات در حال حاضر در حال حاضر.

“ما به [نژادپرستی] در فضای باز که در آن دیده می شود و با آن برخورد. … بی عدالتی باید در مواجهه با تنش قرار گرفتن در معرض آن ایجاد می کند به نور وجدان انسانی و هوا از ملی نظر قبل از آن را می توان درمان کرد.”

دکتر کینگ به ما آموخت که نژاد پرستی باید در معرض. در سن COVID-19 نژاد پرستی و قطعا در معرض شده است به عنوان یک سرسختانه عفونی و کشنده آمریکایی ویروس. نژادپرستی است که در ترکیب با کروناویروس به دو برابر خسارت وارده بر آمریکایی های آفریقایی تبار.

ما آموخته هفته گذشته که مردم از رنگ در حال مرگ هستند به طور نامتناسبی از رمان coronavirus. در حالی که برخی از آواز خواندن گروه کر “این ویروس می داند بدون رنگ” آمریکایی های آفریقایی تبار در حال مرگ از بیماری در نرخ هشدار دهنده: مردم از رنگ تشکیل 42 درصد از COVID مرگ و میر, اما تنها 21 درصد از جمعیت ملی است. در اینجا در شیکاگو آمار بیشتر stark: 70 درصد از coronavirus مرگ و میر در بر داشت قربانیان در ما آفریقایی جامعه است.

بی عدالتی شده است که هر دو COVID-19 و نژادپرستی در حال کشتن سیاه جامعه در شیکاگو و در سراسر امریکا است. این است که تعصب از خرده تعصب شخصی اما نژاد پرستی تثبیت شده در موسسات آمریکایی: میراث عمدی سیاست های نژادپرستانه که منجر به غم انگیز disproportions در مسکن فرصت های آموزشی و مواد غذایی و در دسترس بودن چشم انداز اشتغال و ثروت نسل.

نژاد پرستی می کشد. آن را کشته و از طریق استاد ، آن را کشته و از طریق lynchings. آن را کشته و از طریق KKK. آن جان را از طریق توده حبس با طبخ زندان شهرستان خدمت به عنوان بدترین زمان ، اما نژاد پرستی نیز می کشد از طریق ادامه اثر قرن ها از سیاست آمریکا است که هر بیت به عنوان کشنده است.

بله ما شاهد مرگ COVID-19. اما ما همچنین شاهد مرگ با نژاد پرستی. و از طریق تاریخ ما نژاد پرستی خیلی بالاتر و حتی بیشتر غم انگیز بدن دفعات مشاهده شده است.

Fifthy-هفت سال پیش دکتر شاه را بیش از پناهگاه در محل برای مبارزه با نژاد پرستی او را به زندان رفت.

من تصور دکتر کینگ ممکن است تشویق به دیدن همه ما در حال قربانی کردن برای مقابله با COVID-19. اما من می دانم که او نیز چالش ما با این سوال: اگر ما در حال حاضر به فداکاری برای مبارزه با یک بیماری کشنده آمریکا چه خواهد اوری در نهایت برای مبارزه با ویروس کشنده نژادپرستی?

آمریکایی ها ثابت کرده اند در این ماه است که بدون حتی قوی متمرکز رهبری ما می توانیم متحد برای مبارزه با یک قاتل خطرناک. ما می توانیم ترکیب تلاش فردی با رهبری دولت و بی سابقه ای فدرال سرمایه گذاری برای غلبه بر شوم تهدید.

هنگامی که ما شکست coronavirus آمده است — و نقشه راه کشیده شده است — برای ما به عنوان یک ملت در نهایت به شکست طاعون از نژاد پرستی.

خاخام ست M. Limmer است خاخام ارشد در شیکاگو سینا جماعت.

ارسال نامه به [email protected].

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im