از راه دور کار: چرا آن را به یک تغییر مثبت

Coronavirus تغییر کرده است راه کسب و کار مشغول به کار هستند و به عنوان دستورالعمل دولت در حال تغییر هستند در چنین منظم – متاسفانه کمی وجود دارد به یقین به زمانی که این کسب و کار می تواند “بازگشت به حالت عادی”. شرکت های که در حال حاضر نمی یکپارچه عناصر از راه دور کار برای کارکنان خود را ممکن است پیدا کردن آن مشکل به کار تحت این شرایط به عنوان آن می تواند مانند یک اقتباس. این می تواند باشد که آنها نیاز به زمان برای تنظیم و به این ترتیب مشتریان می برند و در این میان.

در ابتدایی دیجیتال ما معرفی کنترل از راه دور کار شش سال پیش در سال 2014. ما این را نه به دلیل بهداشت جهانی بحران اما با توجه به مزایای دیگر ما در ارتباط با این نوع از انعطاف پذیری. خوشبختانه این اجازه داده است ما را به جلوتر از منحنی و حمایت از مشتریان ما به عنوان مورد نیاز است.

مزایای به کار از خانه

ما احساس می کنید که اجازه می دهد کارکنان به محل کار از خانه غنی شده آژانس ما در تعدادی از راه های. یکی از مهمترین مزایای مهم برای ما این است که آن را اجازه می دهد تا ما برای جذب بهترین استعدادهای درخشان. وجود دارد یک نیاز رو به افزایش برای انعطاف پذیری در محیط کار برای ایجاد یک بهتر تعادل کار و زندگی برای مردم و از راه دور مشغول به کار است که بخش بزرگی از آن است. ما پیدا کردن که ما شیوه های کار ما به ارمغان می آورد یک استخر از استعداد است که ممکن است در دسترس ما اگر ما تا به حال بیشتر “سنتی” در محیط کار. سلامت روانی برای کارکنان نیز باید در خط مقدم از کارفرمایان ذهن و کار از خانه می تواند به افزایش انگیزه است. نه تنها به آنها اجازه می دهد زمان بیشتری برای ورزش افراط در سرگرمی و غیره – اما آنها را با انگیزه به کار سخت تر برای این شرکت است.

نیز وجود دارد که پس انداز است که می تواند ساخته شده وقتی که می آید به مخارج. وجود دارد کمتر از فضای مورد نیاز, که به معنی کسب و کار می تواند صرفه جویی در اجاره دفتر. این پول اضافی می توان به سرمایه گذاری در بهبود تکنولوژی برای تیم و اجازه می دهد آنها را به کار به طور موثر تر – با ابزار مشترک به مطمئن شوید که ارتباط جریان است به عنوان آن را باید. آن را نیز می توان در کارکنان اضافی قدرت پردازش بیشتر به ایجاد انگیزه تیم خود و اجازه دهید آنها را می دانیم چه مقدار از آنها قدردانی. وجود دارد همچنین کاهش هزینه برای کارکنان بیش از حد. آنها نمی خواهد نیاز به نگرانی در مورد هزینه های سفر, هزینه های مرتبط با گرفتن یک قهوه در راه به آموزش و یا هر گونه کار اضافی لباس که مورد نیاز خواهد بود.

حفظ و نگهداری کارکنان یکی دیگر از چیز بزرگ. تغییرات عمده زندگی است که تقاضا بیشتر انعطاف پذیری در کار الگوهای می تواند تاثیر کسی در کار زندگی به طور قابل توجهی. اگر یک شرکت از راه دور مشغول به کار در محل می تواند به این معنی است که تغییر در شرکای خود, الگوی کار و یا مسائل با مراقبت از کودکان ممکن است یک مسئله و کارکنان ماهر را برای طولانی تر باقی بماند. این نه تنها بدان معنی است که هزینه ها را می توان ذخیره شده در, استخدام, اما که همیشه وجود خواهد داشت یک به طور کامل آموزش دیده تیم در محل در همه زمان. این محدود خواهد شد و هر گونه اختلال به شرکت و هر یک از مشتریان که در حال پرداخت پول برای یک محصول و یا خدمات است.

چگونه دیجیتال سازمان می تواند راه را هموار

امید ما این است که یکی از را-aways از این بحران جهانی است که مردم را از مزایای این نوع از کار مدل و پیاده سازی آن در کسب و کار خود در هر کجا که ممکن است. و همچنین به عنوان قادر به جذب استعدادهای برتر – آن ایجاد خواهد شد بسیار شادتر و سالم تر نیروی کار و ایجاد یک کل فرهنگ متفاوت. وقتی این اتفاق می افتد – کسب و کار می تواند انتظار بهبود بهره وری از تیم خود که تنها کمک به رشد کسب و کار است که به نوبه خود به معنی وجود دارد شغل بیشتر در دسترس است.

آژانس های دیجیتال کامل شرکت ها برای هموار کردن راه برای این نوع از مدل. به عنوان همه چیز را آنلاین انجام شده است وجود دارد بدون هیچ دلیل که چرا سازمان نمی تواند کار نسبت به این راه کار و تشویق بخش های دیگر به دنبال کت و شلوار. این می تواند یک تعریف فرهنگ را تغییر دهید که نتایج بسیار شادتر زندگی برای افراد و خانواده ها است.

در ابتدایی دیجیتال ما اطمینان حاصل شود که ما با استفاده از تکنولوژی های موجود است که به ما برای ایجاد یک فرایند موثر است که بدون توجه به جایی که تیم ما در حال کار از. ما تجربه کار در کنترل از راه دور محیط است که اجازه می دهد تا ما را به دیدار با خواسته های مشتری ما با هیچ دوره تعدیل لازم است.

سازمان های دیگر که استفاده می شود به کار به طور عمده در جلسات چهره به چهره و حضور در یک محیط کاری ممکن است یک بیت از یک دوره گذار است. این می تواند به تاخیر انداختن کمپین های بازاریابی آغاز به کار وب سایت و راه اندازی و مسائل دیگر که می تواند در نهایت موثر بر کسب و کارهای دیگر خط پایین. ما تا به حال بیش از شش سال از ساخت آن کار برای ما و مشتریان ما پس بدانید که در این زمان به چالش کشیدن ما می تواند فشار های پیش رو و ارائه سطح خدمات به مشتریان استفاده می شود.

Gyles Seward, مالک در ابتدایی دیجیتال.

// در این مقاله برجسته

ابتدایی دیجیتال

معرفی ابتدایی, دیجیتال, وردپرس آژانس در لندن و لیدز. ما در طراحی و توسعه وب سایت های وردپرس, ایجاد, جامع کمپین های بازاریابی آنلاین در سراسر جستجوگرها جستجو پرداخت و رسانه های اجتماعی یک…

پیدا کردن اطلاعات بیشتر در

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im