Rev. C. T. ویویان به عنوان شجاع فروتن حقوق مدنی جنگجو

آتلانتا — ملت پرداخت نهایی آن جهات شنبه به Rev. C. T. ویویان یکی از پیشگامان جنبش حقوق مدنی که کمک کرد تا پایان تبعیض نژادی در سراسر جنوب و سمت چپ یک اثر جاودانه در تاریخ ایالات متحده است.

ویویان یک متحد نزدیک این کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور بود و سوگواری توسط حقوق مدنی آیکون همراه با شخصیت تلویزیون و نویسنده اپرا وینفری افسانه بیس بال هنک آرون و دیگران در طول یک مراسم تشییع جنازه در پراویدنس, Missionary Baptist Church در آتلانتا. ویویان درگذشت 17 جولای در سن 95.

“C. T. واقعا یک مرد قابل توجه یک مرد که شجاعت فیزیکی بیش از حد بود تنها با شجاعت اخلاقی که ظرفیت برای عشق غرق باور نکردنی نفرت که ایمان و قدرت عدم خشونت کمک کرده و برای همیشه لطفا برای تغییر ملت ما” سابق معاون رئیس جمهور جو بایدن گفت: در یک ویدیو ادای احترام پخش در طول خدمت.

“در ایلینوی و در تنسی و فلوریدا و می سی سی پی — در شمال و در جنوب — CT وجود دارد مبارزه به نوبه خود ما را به سمت عدالت” بایدن اضافه شده است.

ویویان را مرگ آمد و در همان روز به عنوان عبور از یکی دیگر از حقوق مدنی آیکون در کنگره ایالات متحده, John Lewis, 80. در سال 1965 ایالت آلاباما troopers ضرب و شتم لوییس در شهر سلما در ایالت آلاباما کمک به galvanize ملی مخالفت با تبعیض نژادی. جزئیات لوئیس’ مراسم تشییع جنازه را هنوز اعلام نشده است.

در ویویان مراسم تشییع جنازه در آتلانتا در روز پنج شنبه بسیاری از کسانی که eulogized ویویان توصیف او به عنوان یک سرباز شجاع برای خدا و حقوق مدنی که همیشه باقی مانده فروتن.

“او نمی خواست توجه او نمی خواست پول او تنها می خواست به انجام اراده خدا و بهترین ها را در این ایالات متحده آمریکا و مردم آن را صرف نظر از نژاد و عقیده و رنگ و یا منشاء ملی” سفیر اندرو جوان گفت: در خود ضبط سخنان.

ویویان را موعظه بود به عنوان “اکو از بهشت” توسط فعال حقوق مدنی برنارد لافایت.

اما آن کار خود را در طول جنبش حقوق مدنی و چندین دهه است که به دنبال آن است که چپ تصور وینفری. او با ویویان در یک سری از نژادها و سمینارها که به پخش در تلویزیون نشان می دهد در دهه 1990 او به یاد می آورد در تصویری ادای احترام در مراسم تشییع جنازه.

“در حضور ما همیشه یادگیری بیشتر در مورد کشور ما در مورد خودمان را در مورد آنچه در آن به معنی ایستادن برای آنچه درست است” وینفری گفت. “او یک غول برای عدالت است.”

بیش از یک دهه قبل از ناهار-مقابله با تظاهرات عناوین ساخته شده در طول جنبش حقوق مدنی ویویان شروع به سازماندهی تحصن در برابر تبعیض نژادی در پیوریا ایلینوی در 1940s. او بعدها به نیروهای با شاه و سازمان آزادی سواری در سراسر جنوب به توقف تبعیض نژادی است.

ویویان بود که پرشور در مورد رأی است. در سال 1965 او به رهبری ده ها تن از راهپیمایان به یک دادگاه در شهر سلما در ایالت آلاباما و مواجه کلانتر محلی در مراحل دادگاه گفتن او راهپیمایان باید مجاز به ثبت نام برای رای دادن. کلانتر در پاسخ پانچ ویویان در سر. ویویان بعد بحث تجربه در یک ویدئو که شامل فیلم از درگیری و حمله.

“تعداد بار او مواجه بودن غرق بودن مورد ضرب و شتم بودن ناسزا تنها به ایستادن مستقیم به عنوان یک آماتور شخص ساده و خونین اما unbent و اعلام حقیقت او را دیدم به وضوح: شما نمی توانید به نوبه خود پشت خود را بر ایده عدالت” بایدن گفت.

ویویان شد که رئیس جمهور سابق باراک اوباما با مدال آزادی ریاست جمهوری در سال 2013.

در چهارشنبه شب از مراسم تشییع جنازه یک اسب کشیده حمل و نقل در زمان تابوت خود را از گرجستان کنگره که در یک مراسم یادبود برگزار شد و به پادشاه آرامگاه در آتلانتا.

در روز پنجشنبه مراسم تشییع جنازه هارون گفت: “من به عشق او واقعا او را نمی دانم.”

“من او را دوست داشتم برای آنچه که او ایستاده بود و آنچه به او چیزهایی که او” هارون گفت: در ضبط سخنان نشان داده شده در طول خدمت.

چند تن از دوستان گفت: Vivian میراث را در این کشور ادامه مبارزه برای حقوق مدنی برای همه است.

“برای من, C. T. شد یک رویا حافظ همیشه برگزاری سریع برای آرزوی یک دنیای بهتر” گفت: ویویان را دوست دیرین دیوید McCord.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de