براق شی جدید پادکست: پنج چیز یاد گرفتم از فایننشال تایمز’ فیونا اسپونر

Category: فری پرس ژورنال Comments: No comments

مصاحبه در آخرین قسط از براق شی جدید پادکست خودکار خلاق تام Ollerton است فیونا Spooner, جهانی, مدیر بازاریابی B2C در بار مالی. در اینجا پنج چیز Ollerton پیدا کردن به عنوان یک نتیجه از این گفتگو.

پرداخت پول خود را به تجربه خود را در صنعت

اسپونر خوش شانس است که در فایننشال تایمز (FT) همواره بودجه فنی برای تیم خود است تا زمانی که من او را پرسید که چه او می خواهم خود را صرف پول خود را در آن حال بهره مند کار او آن بود آشکار است. او در حل و فصل چیزی بسیار روشنگری – خدمات اشتراک. چه که Ocado آمازون نخست, سلام, تازه, مجلات – برای کسی که با این نسخهها کار در اشتراک کسب و کار, تجربه خدمات شما دریافت خواهید کرد به عنوان یک مشتری پرداخت هر دو الهام بخش و اطلاع او. او با نام بردن از Ocado به عنوان یک شرکت است که واقعا استخوانی آن را هنگامی که آن را به یک رویکرد جامع برای کسب و کار خود را – قوام آن در تمام تاچ پونت چیزی است که به آرزوی.

انعطاف پذیر, کار را تجدید نیروی کار

اسپونر را براق شی جدید است پدر و مادر – دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص بازگشت به کار. آن چیزی است که او را فوق العاده مورد پرشور و به نقل از عدم وجود فرصت های کار انعطاف پذیر به عنوان یکی از عوامل کلیدی در جلوگیری از این. من تحت تاثیر قرار گرفته بود به شنیدن این که با وجود این که بزرگ جهانی سازمان FT نگرش فوق العاده پیشرفته – به عنوان طولانی به عنوان شما می توانید کار خود را انجام می شود مهم نیست که در آن شما آن را انجام دهد. او معتقد است ما باید برای دیدن بیشتر از این در بازاریابی و تبلیغات صنعت – و نه فقط کلمات بر روی کاغذ از HR تیم است. ما نیاز واقعی و ملموس اقدامات و نمونه رهبری تیم های تنظیم استاندارد در سراسر کسب و کار شرکت ها و سازمان های خاص به دنبال راه های خلاقانه ای به کار انعطاف پذیر یک واقعیت است.

Shit happens – learn to forgive

بسیاری از افراد تا به حال ایستاده فاجعه بار لحظه ای در زندگی حرفه ای خود را. اسپونر را گرفت در اوایل زمانی که توسط bcc-ing یک لیست گسترده ای از آدرس ایمیل او سقوط کرد و تمام رسانه های شرکت سیستم ایمیل. او گفت که او آموخته است که بسیاری از این. اولا هرگز ترس به قرار دادن دست خود را و خود اشتباهات خود را – مردم تمایل به بخشش. ثانیا گه اتفاق می افتد و این برای همه اتفاق می افتد. هنگامی که دیگران در اطراف او اشتباهات را به دنبال بازگشت در زمان مانند این کمک می کند تا او را به بیشتر همدلانه.

مشاغل در حال تبدیل شدن مایع – شیب پا خود را به بیشتر

ما در حال رفتن به کار برای مدت زمان طولانی واقعا. به مراتب بیش از حد طولانی به انجام چیزی است که ما به خصوص علاقه مند در. اسپونر به رسمیت می شناسد این – توصیه او به افراد جوان شروع به کنجکاو. مشاغل در حال رفتن به بیشتر سیال و انعطاف پذیر در آینده خیلی علاقه مند بود مایل به انطباق و حرکت بیشتر به راحتی در سراسر تیم ها و صنایع. او می گوید در جریان مینی secondments در این FT – یک روز یک ماه و یا یک جلسه و در اینجا و آنجا به درک چگونه دیگر بخش های این سازمان کار می کنند. داشتن گرد و تصویر کسب و کار شما را بهتر در کار خود و به طور بالقوه به کمک نفوذ خود در آینده تصمیم گیری حرفه ای.

دریافت ‘پایمال’ خاموش قفسه سینه خود را

به عنوان شما می توانید تصور کنید به عنوان کسی که در یک الگوی جهانی, با بچه های کوچک در خانه اسپونر خیلی کامل در برنامه. او می گوید: او تجربه پایمال اما دارای یک سیستم محکم از او چگونه معامله با آن است. اگر آن را یک قطعه از کار او به ترک او خاموش خودش را در خانه و یا در یک اتاق تا او را در برخورد با آن است. اگر آن را یک مسئله بزرگتر او یابد و به صحبت با کسی در مورد آن – برای او که می گفت با صدای بلند است که بهترین راه برای مرتب کردن مشکلات. اگر او نیاز به کل فضای سر او را برای یک پیاده روی جنگل – این شکل از درمان. او همچنین با داشتن یک باش در درس پیانو هر چند انتظار نداریم که موتزارت هر زمان به زودی او را به چالش کشیده و او را به یادگیری همه چیز, Bohemian Rhapsody.

گوش دادن به قسمت کامل در زیر کلیک کنید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>