“این عجیب و غریب است’: ونکوور, سیاه, هنرمندان لذت بردن از منحصر به فرد دید هر ماه فوریه

“در این ماه بزرگ است” گفت: Brian Aganaba خنده wearily. “من پرداخت می شود،”

Tonye Aganaba. لیز روزا / PNG

Tonye Aganaba خسته است.

ونکوور خواننده و ترانه سرا است به طور ناگهانی در تقاضا بالا چون ماه تاریخ سیاه — نادر مناسبت دید و نامزدی برای بسیاری در ونکوور سیاه جامعه به ویژه کسانی که در هنر ، Aganaba رزرو شده است تا با رویدادهای بعدی 28 روز است.

“در این ماه بزرگ است” آنها گفتند: دوشنبه خنده wearily. “من پرداخت می شود،”

کودک از نیجریه و زیمبابوه مادر Aganaba یکی از ونکوور شناخته شده ترین و قابل مشاهده مستقل, سیاه نوازندگان و ستاره در حال افزایش است. CBC موسیقی به نام Aganaba را “شکر” از 2019 انتشار چیزی راحت یکی از underrated ترین آهنگ های سال, توصیف غیر دودویی هنرمند به عنوان “یکی از این کشور اغلب نادیده گرفته شده R&B/soul استعداد” در این فرآیند است.

اما Aganaba هرگز نادیده گرفته آمده فوریه زمانی که تماس ها را به انجام و یا حضور در محلی هنر حوادث به طور ناگهانی شروع به ریختن در. Tokenizing است که چگونه ممکن است این احساس در زمان t واو روح خواننده است که به سختی به تنهایی در تجربه. در ونکوور که در آن وجود دارد باقی می ماند “نیاز و تمایل به ایجاد یک حس از جامعه” با توجه به 2018 ونکوور کتاب برنده جایزه Chelene شوالیه که بخشی از آنچه که باعث می شود ماه تاریخ سیاه بسیار ویژه.

“من به توان احاطه شده توسط مردم برای یک ماه و همه ما را به هم می شود و مانند” این عجیب و غریب است گفت: Aganaba. “(…) من فکر می کنم آن ما را تشویق به ادامه ساخت فضایی خود ما به دلیل فضایی است که نمی تواند برای ما ساخته شده.”

که تمرکز از ریشه; یک Afrocentric تعاملی نمایشگاه هنر در شرق ونکوور تجاری خیابان کافه سازمان Aganaba و همکار هنرمند چند رشته ای نائومی فضل. برگزاری نمایشگاه در طول ماه فوریه ریشه جشن سیاه هویت از طریق بیان خلاق با استفاده از هنر به درمان و تاریخ سند.

ریشه نیز به عنوان یک فرصت را به ونکوور سیاه جامعه با یکدیگر است. فضل و Aganaba متحدان و اعضای ونکوور سیاه جامعه را جمع آوری در کافه در فوریه. 7 به طور رسمی راه اندازی این نمایشگاه در یک به فروش می رسد-از رویداد تعاملی است که به بررسی سوالات مانند: چگونه سیاهی تعریف شده و مفتخر و چگونه می تواند ما را در استفاده از هنر برای رسیدن به افرادی که فکر نمی کنم مانند ما انجام دهید ؟

“تمرکز این است که سعی کنید به مردم صحبت کردن در مورد دید در جامعه” گفت: فضل که اشاره می کند که یک تاریخ و میراث سیاه مردمی در بریتیش کلمبیا بر خلاف نظر او را می شنود به طور منظم.

“من در اینجا متولد شد,” او گفت:. “من اغلب شنیده ام مردم می گویند هیچ سیاه مردم در ونکوور, اما این کاملا درست نیست.”

این تکرار شد شنبه با نخست وزیر جان هرگن که به نام تاریخ سیاه “بنیادی” به بریتیش کلمبیا تاریخ در بیانیه خود به پا زدن کردن ماه و ستایش مشارکت قاضی Mifflin ويستار گیبس و سابق B. C. MLA رزماری قهوه ای, اولین بار, سیاه, کانادا به انتخاب به کانادا قوه مقننه استانی.

“این ماه” هرگن گفت: “من همه را تشویق در بریتیش کلمبیا به…یادگیری در مورد تلاش های قابل توجهی ساخته شده توسط سیاه و سفید اهالی بریتیش کلمبیا را بهتر از استان ما.”

Aganaba می گوید آنها سپاسگزار بود بنابراین تقاضا در هر ماه فوریه و خسته در پایان ماه. اما زمانی که مه می رسد و همه چیز به حالت عادی بازگشت می توانید آن را ناامید کننده است.

“وجود دارد یک حس غم و اندوه است که من احساس می کنم چون من احساس صرف” گفتند. “و من احساس می کنم مثل من سرما به اندازه کافی و به اندازه کافی سرد و ران به اندازه کافی به صرف هر ماه — و نه فقط فوریه.”

hmooney@postmedia.com

Follow @harrisonmooney


اینجا را کلیک کنید به گزارش تایپی.

وجود دارد بیشتر به این داستان ؟ ما می خواهم برای شنیدن از شما در مورد این و یا هر گونه دیگر داستان شما فکر می کنم ما باید در مورد می دانیم. ایمیل vantips@postmedia.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر