ترودو خواستار صبر و شکیبایی به عنوان مرطوب’suwet’en mull بیش از پیشنهاد زمین و عنوان مقابله

Category: ونکورسان Comments: No comments

جزئیات پیشنهاد معامله نیست منتشر شده تا مرطوب’suwet’en مردم مشورت طریق سنتی خود را جشن پروتکل که می تواند تا دو هفته.

نخست وزیر جاستین ترودو در پاسخ به یک سوال در سوال دوره در مجلس عوام پنج شنبه 26 فوریه سال 2020 در اتاوا. ترودو می گوید: او می داند که مردم بی تاب برای یک قطعنامه به تنش مربوط به یک اختلاف طبیعی-خط لوله گاز در شمال بریتیش کلمبیا که منجر به راه آهن و جاده اختلالات در سراسر کشور اما زمان لازم است احترام به سنت های مرطوب’suwet’en مردم است. آدریان microsoft developer / کانادا مطبوعات

اتاوا — نخست وزیر جاستین ترودو می گوید: او می داند که مردم بی تاب برای یک قطعنامه به تنش مربوط به یک مناقشه گاز طبیعی خط لوله گاز در شمال بریتیش کلمبیا, اما زمان لازم است احترام به سنت های مرطوب’suwet’en مردم است.

صحبت با خبرنگاران در هلیفکس سه شنبه ترودو اذعان کرد که با مخالفت برخی از مرطوب’suwet’en رهبران ساحلی GasLink خط لوله منجر به دشوار برای بسیاری از کانادایی ها در طول چند هفته گذشته.

او گفت دولت او متمرکز شده است در تلاش برای پیدا کردن یک راه حل است اما اضافه کرد که تنش های بنیادی از کانادا تاریک تاریخ از بدرفتاری از مردم بومی در کانادا است.

“ما می دانیم که قرن ها از حاشیه نشینی از ظالمانه شکسته سیاست های دولت را به ایجاد یک وضعیت است که غیرقابل دفاع” ترودو گفت.

“این یک روند آسان نیست. این روند ما همه بی تاب است که نیاز به حرکت به جلو, اما ما نیاز به مثبت باقی می ماند چرا که تنها راه رو به جلو برای کشور ما این است که برای همه ما با هم کار کنند و این چیزی است که ما در حال رفتن به ماندن متمرکز در حال انجام است.”

مرطوب’suwet’en ارثی سران و مقامات ارشد فدرال و B. C. کابینه وزیران به پیشنهاد توافق بیش از آخر هفته اما جزئیات نیست منتشر شده تا مرطوب’suwet’en مردم مشورت طریق سنتی خود را جشن پروتکل که می تواند تا دو هفته.

ترودو می گوید دولت او احترام این روند و نمی خواهد بحث در مورد جزئیات این توافق تا زمانی که مرطوب’suwet’en “باید یک فرصت به آن را به اشتراک و بحث در مورد آن در داخل و,” او گفت:.

اما نخست وزیر نیز sidestepped یک سوال در مورد نحوه معامله را بر پروژه خط لوله.

تمام احزاب را روشن ساخته است توافق لمس تنها زمین و عنوان حقوق به طور کلی. گاز طبیعی خط لوله خود را باقی می ماند در اختلاف است.

پنج مرطوب’suwet’en منتخب از روسای شوراهای که حمایت خط لوله منتشر شد بیانیه ای گفت: آنها خوشحال هستیم که پیشرفت ساخته شده بود در گفتگو با استانی و فدرال دولت اما آنها گفتند به توافق رسیده بود بدون ورودی از تمام مرطوب’suwet’en جوامع است.

این بیانیه گفت که آنها “تصور” منتخب ستاد و شورای های مختلف خیس’suwet’en جوامع را شامل می شود در یک بررسی از معامله.

“ما نیاز به درگیر در جشن سالن در جوامع مربوطه به اطمینان حاصل شود همه ما اعضای قبیله شنیده و اذعان کرد:” این گفت.

ارثی ستاد نمی تواند نظر رسیده در روز سه شنبه.

B. C. برتر جان هرگن روز دوشنبه گفت: این خط لوله پروژه را جلو بروید.


یک حامی بومی مرطوب’suwet’en ملت دارای یک علامت قبل از ماه مارس به عنوان بخشی از اعتراض بریتیش کلمبیا ساحلی GasLink خط لوله در تورنتو, انتاریو, کانادا فوریه 17 سال 2020 است.

کریس HELGREN / ایسنا

“این پروژه در جریان است. آن مورد تایید قرار گرفته و به تصویب رساند. آن را به اتمام” هرگن گفت: B. C. مقننه دوشنبه.

او با اشاره به توافقنامهای با مرطوب’suwet’en ستاد است “رو به جلو, به دنبال,” برخورد با نقش آنها در آینده بحث از حقوق زمین.

“وجود ندارد و در هر زمان و هر هدف به در و متقاعد کردن مردم به یک دیدگاه متفاوت است. ما تا به حال یک بحث و فرانک. وجود اختلاف نظر است. این پروژه اقدام خواهد شد. مخالفت مناسب است. غیر قانونی مخالفت است نه” هرگن گفت.

ترودو با اشاره به فدرال و استانی مشغول به کار بود که قبلا با مرطوب’suwet’en ملت در مسائل مربوط به حقوق از جمله یک قرارداد امضا شده با اتاوا در سال 2018 دادن, مرطوب’suwet’en کامل صلاحیت بیش از فرزند خود و خانواده و خدمات.

جدید معامله اگر به توافق جامعه خواهد ساخت و در این کار ترودو گفت.

در حالی که نمی گویم تا آشکارا ترودو اظهارات رندانه که اتاوا امیدوار است این قرارداد می تواند کمک به کاهش مخالفت با پروژه خط لوله.

“بدیهی است که ما آمده اند به آنچه که امیدوارم یک سطح جدید از راه حل ها و همکاری با این تازه ترین توافق” ترودو گفت.

“ما درک می کنیم که این یک چالش کشیدن وضعیت برای همه, اما ما باید متعهد به آشتی و احترام و همکاری است که باید underly مسیر رو به جلو ما را.”

در ضمن Canadian National Railway Co. آغاز شده است به خاطر بسیاری از 450 کارگران به طور موقت گذاشته شدن آخرین ماه طول راه آهن محاصره در آورده است که این شرکت شرقی شبکه یک وقفه.

محاصره کنار بیش از 1,400 حمل و نقل مسافر قطار و با توجه به تحلیل برآورد هزینه شرکت نمرات میلیون دلار است.

CN اجرایی JJ Ruest می گوید روند بهبود را چند هفته به عنوان محموله های فله و مصرف کننده محصولات تا سطح شیب دار.

در ادامه راه آهن محاصره جنوب مونترال در قلمرو Mohawks از Kahnawake بحث در حال انجام است در مورد اینکه آیا این موانع باید باقی می ماند سخنگوی گفت: بعد از ظهر سه شنبه.

Kanentokon شوکران سنتی رئیس قبیله خرس گفت: این آهنگ را مسدود ماندن به عنوان جامعه ایجاد اجماع در آن گام های بعدی.

Mohawks شده اند در تماس با ارثی ستاد در میلاد کسی که تا به حال ابراز قدردانی خود را برای حمایت از آنها دریافت شوکران گفت. اما او می گوید آن را به Kahnawake Mohawks به تصمیم می گیرید اگر و هنگامی که محاصره پایین می آید.

“آنها فقط واقعا خدا را شکر برای پشتیبانی و همه چیز را از این راه اما در پایان ما در حال حاضر بیش از حد و همچنین (برای تصمیم گیری) در مورد چگونه ما در حال رفتن به ادامه حمایت از آنها در حال حرکت به جلو” شوکران گفت: در یک مصاحبه تلفنی.

پرایمر در سیستم حکومت از مرطوب’suwet’en ملت

B. C. دیوان عالی کشور مورد در سال 2011 توضیح داد مرطوب سنتی’suwet’en سیستم حکومت. در اینجا این است که نگاهی به تصمیم گیری و سیستم چگونه کار می کند:

قبیله و خانه: پنج مرطوب’suwet’en clans هر ساخته شده از چندین خانه, 13 ، یک خانه یک matrilineage از افراد مرتبط از طریق مادران خود و هر یک از این خانه به عنوان یک یا چند قلمرو. با هم آنها را شامل می شود مرطوب’suwet’en خاک.

“مرطوب’suwet’en اشغال و استفاده از زمین توسط سازمان قبیله و خانه سیستم که بر اساس آن قانون اساسی و ساختار اجتماعی است که در نهایت بر اساس” تصمیم دادگاه می گوید.

هر خانه دارای یک رئیس و یک sub-رئیس یا جناح رئیس و هر رئیس جمهور حقوق و مسئولیت های خاص به قلمرو خاص بیش از آن که رئیس داده شده است و وظیفه محافظت می کند.

“حقوق و مسئولیت تایید هماهنگ و به کارگردانی مشترک خوب, به عبارت دیگر, اداره, از طریق جشن” را می گوید.

اهمیت جشن سالن: این جشن در سالن مرکزی به شکل سنتی از حکومت است و برای تصمیم گیری های مهم. از آن جایی که خیس’suwet’en قانون هم تصویب و تایید کرد.

همچنین در این جشن سالن که به مردم داده می شود خود را به عنوان لباس خود را و خود را به قله و اقتدار بیش از خاک در ارتباط با کسانی که به عنوان. این جانشینی است شاهد مرطوب’suwet’en و همسایه مردم این Babine, Nutseni و Gitksan.

تبدیل شدن به یک ارثی ارشد: قبل از اروپایی, تماس, مرطوب’suwet’en عضو شروع به سفر به تبدیل شدن به یک ارثی رئیس در حالی که هنوز در داخل رحم مادر از مرطوب’suwet’en می گوید.

بزرگان shamans و روسای اغلب احساس مادر باردار شکم و تعیین اگر نوزاد به مقصد آینده رهبری است. از آن نقطه, کودک خواهد بود مرتب یا tutored به عاقلانه قوی و مسئول رهبر. آنها آغاز خواهد شد جانشینی اعیاد بیش از این دوره از زندگی خود را که در نهایت منجر به به دست آوردن یک بال ارشد نام و سپس یک سر رئیس نام.

قبل از دریافت عالی رتبه ارشد نام و نام خانوادگی یک فرد خواهد سفر به بیابان به زندگی با حیوانات برای یک دوره طولانی از زمان. آنها یاد بگیرند که راه از دنیای حیوانات قبل از بازگشت به جامعه به فرض رئیس نام. زمانی که آنها بازگشت آنها را به نشان می دهد آنچه را که آنها آموخته است. این ورزش در معرض آینده نگر رئیس به انسان و جهان و همچنین به عنوان حیوانات جهان, بنابراین اطمینان او نهایت احترام برای هر دو.

مرتبط

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>