مشاوره به این معنا نیست حق وتو دادگاه فدرال کانادا می گوید:

ویکتوریا — دادگاه فدرال تجدید نظر تصمیم به نفع ترانس کوه خط لوله گسترش نیز برجسته دستورالعمل برای ارتباط با ملل دیگر پروژه های بزرگ.

چهار ملت متقاضیان از B. C. استدلال کرده بود که کابینه فدرال را در دور دوم تصویب TMX موفق به دیدار با استانداردهای مشاوره و مسکن از منافع خود.

دادگاه روز شنبه که در مقابل اتاوا ملاقات کرده بود این استاندارد: آن مشورت مردم بومی در عمق و جایگزین منافع خود را که در آن ممکن است در یک فرایند بود که “چیزی جز یک لاستیک ماشین پرس یا ورزش است.”

در این دوره 90-صفحه حکم دادگاه همچنین مجموعه ای از آنچه که مشاوره و اقامت می کند و مستلزم نیست — برای دولت ها و ملت ها.

دادگاه می گوید: تعهد به معنی مردم بومی خواهد شد که “این فرصت را به ارسالی برای در نظر گرفتن رسمی مشارکت در فرایند تصمیم گیری ارائه کتبی دلایل نشان می دهد که بومی نگرانی ها در نظر گرفته شد و به فاش کردن تاثیر آنها در تصمیم گیری و حل اختلاف روش مانند میانجیگری و یا اداری رژیم با بی طرف تصمیم گیرندگان.”

سپس دادگاه به ذکر برخی از هشدارهای: “تحمیل بیش از حد سختگیرانه استاندارد از کمال معقول و یا معنی دار بودن در ارزیابی اینکه آیا این وظیفه به مشورت شده است به اندازه کافی ملاقات خواهد عملا ایجاد حق وتو حق است.”

و نه مشاوره باز برای کشیدن همه چیز برای همیشه لطفا برای است: “متقاضیان ارسالی اساسا که این پروژه نمی تواند تایید شود تا همه از نگرانی های خود را حل و فصل به رضایت خود را. اگر ما پذیرفته کسانی ارسالی به عنوان یک موضوع عملی خواهد بود وجود دارد هیچ پایان دادن به مشاوره پروژه هرگز تایید شود و متقاضیان را عملا از حق وتو حق بیش از آن.”

به عنوان محل اقامت “مانند مشاوره آن را تضمین نمی کند نتایج. آن است که در حال انجام give-and-take روند. کانادا باید با حسن نیت عمل کند اما در همان زمان اقامت نمی توان دیکته شده توسط گروه های بومی.”

در هدف آشتی: “آشتی نمی دیکته خاصی اساسی نتیجه. شد آن را در غیر این صورت بومی خواهد به طور موثر باید حق وتو بیش از پروژه ها مانند این یکی. قانون روشن است که هیچ گونه حق وتو وجود دارد.”

در اعلامیه سازمان ملل متحد در مورد حقوق مردمان بومی آن وعده “رایگان, موافقت قبلی و آگاه” به اولین کشور در پروژه های خود در سرزمین های سنتی: “کانادا ابراز تمایل خود را به دنبال به امن رایگان قبل و رضایت آگاهانه در شروع دوباره آغاز روند مشاوره. که می شود گفت, کانادا تحت هیچ الزامی برای به دست آوردن رضایت قبل از تصویب این پروژه است. که دوباره به مقدار دادن به گروه های بومی حق وتو.”

در شکایت است که دولت فدرال به حال مورد علاقه شواهد خود کارشناسان بیش از کسانی که تولید شده توسط First Nations: “آن است که نقش این دادگاه به عنوان یک آکادمی علوم به تصمیم می گیرید که به نظر درست است. مخالفت نشان نمی دهد یک شکست از مشاوره; عدم اتخاذ خاص علمی و فنی views نمی ارائه مشاوره بی دلیل.”

دادگاه در خدمت اطلاع در سازمان ملل است که آنها هم باید به تعهدات روند.

“در حالی که این وظیفه به مشورت تحمیل تعهدات در کانادا آن را نیز افزایش می دهد به تعهدات مربوطه در بخشی از گروه های بومی گفت:” دادگاه با استناد به یک تصمیم قبلی. “گروه های بومی نباید نا امید تاج معقول خوب و ایمان و تلاش و نه باید آنها را بی دلیل موقعیت برای خنثی کردن دولت از تصمیم گیری یا اقدام در موارد که در آن با وجود معنی دار مشاوره توافق رسیده است.”

در یک نقطه, دادگاه ایراد گرفت اولین کشور خود را برای به تأخیر انداختن تاکتیک: “خیلی وقت بود گرفته تا غیر ضروری تاخیر موضع گیری و اصرار بر مسائل فرم و نه از ماده است.”

همانطور که برای خالی نقطه تماس از سازمان ملل برای TMX کشته شود یا رها شده و دادگاه این حال به می گویند: “این قانون مورد روشن است که اگر چه مردم بومی می تواند ادعا خود را سازش مخالفت با یک پروژه آنها نمی تاکتیکی با استفاده از فرآیند مشاوره به عنوان وسیله ای برای سعی کنید آن را وتو کند.”

دادگاه گفت: آن را دوباره و دوباره: برای اولین بار سازمان ملل ندارد حق وتو و یا عملا از حق وتو. مشاوره و اقامت یک راست به یک فرایند و نه یک نتیجه خاص است. و برای اولین بار سازمان ملل موظف به شرکت در ایمان خوب به عنوان به خوبی. آنها فقط نمی تواند حفاری و تقاضا پروژه لغو شود.

در نظر بگیرید که چگونه این دستورالعمل ها ممکن است اعمال می شود در زمان ایستادگی کردن بیش ساحلی GasLink گاز طبیعی خط لوله گاز در شمال B. C.

پروژه تایید شده توسط منتخب رهبری 20 از 20 سازمان ملل در طول مسیر. اما آن است که مسدود شده توسط یک گروه از ارثی ستاد که به سادگی می خواهید آن کشته شدند. آنها ادعا چه مقدار به حق وتو و باید به مبارزه طلبیده یک دستور دادگاه.

شرایط تغییر موارد به عنوان وکلا می گویند. آن خواهد بود جالب اگر جدید دموکرات که مخالف TMX گسترش به استفاده از برخی از استدلال است که ذخیره شده است که پروژه به مبارزه با تلاش برای مانع ساخت و ساز ساحلی GasLink.

دادگاه فدرال تجدید نظر تصمیم منوط به درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی کانادا است. اما دادگاه تجدید نظر رفت و به طول برخی از زمین یافته های آن در دستورالعمل توسط دادگاه عالی خود را در اوایل موارد مربوط به حقوق اولین بار سازمان ملل به مشورت و محل اقامت.

اگر دادگاه فدرال تجدید نظر خوانده است و پیش از تصمیم گیری به درستی و سپس دادگاه عالی موافق ممکن است به شنیدن درخواست تجدید نظر و به سادگی اجازه دهید این هفته تصمیم ایستاده است.


هوایی عکس های گرفته شده توسط ساحلی GasLink همراه یک جنگل جاده نشان می دهد ده ها تن از درختان شده اند قطع و مسدود کردن جاده ها که منجر به ساحلی GasLink اردوگاه کار یک ساعت از هوستون, B. C.

PNG

vpalmer@postmedia.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de