“تنها راه ما می تواند به حل این مسائل بومی است که با بومی راه حل” Candice جورج.

مانع شدن رفته است تا در کانادا و اقیانوس آرام خطوط راه آهن در نزدیکی کملوپس توسط معترضان که می گویند که آنها در حمایت از مرطوب’suwet’en مخالفان ساحلی GasLink خط لوله است.

دوشنبه محاصره خط بسیار مهم برای تجارت از طریق بندر ونکوور آمد فقط به عنوان RCMP گفت: آن آماده شد برای خلاص شدن از آن به طور موقت پاسگاه در اولین ملت و سرزمین است.

فدرال امنیت عمومی وزیر بیل بلر گفت: RCMP را مطابق با شرایط تعیین شده توسط مرطوب’suwet’en ارثی سران مخالف خط لوله و حامیان آنها برای پایان دادن به محاصره اما اعضای Neskonlith هندی Band تنظیم محاصره در CP آهنگ شرق Kamloops در همبستگی با مرطوب’suwet’en.

بلر امیدوار بود RCMP حرکت می تواند راه را برای یک نشست بین مرطوب’suwet’en ستاد و تاج بومی وزیر امور کارولین بنت و بومی خدمات وزیر مارک میلر که ارائه شده برای انجام این کار به عنوان چهار پنج روسای بازدید Mohawk حامیان blockading CN راه آهن اصلی در Tyendinaga Ont.

اما مرطوب’suwet’en رئیس Na’Moks که او نیز می رود جان Ridsdale گفت که جلسه امکان پذیر نخواهد بود چرا که آنها نیاز به تصمیم گیری به عنوان یک گروه و سه سران ارشد باقی مانده در B. C. و آنها نیز می خواهید خط لوله سازنده TC خطوط لوله نیز حرکت کارگران در خارج از خاک به عنوان یک پیش شرط برای هر جلسه.

در ضمن اختلافات پدید آمده در جوامع در منطقه که در آن خیس’suwet’en مردم امید برای کاهش تنش است.

“این نوع از سخت به فکر می کنم در مورد آن گفت:” راسل Tiljoe یک 84 ساله, مرطوب’suwet’en از منطقه هوستون. “برخی از افرادی که استفاده می شود به دوستان خوب ماست که ما در حال آمدن آنها به جهت دیگر.”

Tiljoe که صحبت در حمایت از این خط لوله در یک جلسه عمومی در هوستون معتقد است “آنچه ما نیاز داریم dialogue:” در میان تمام ارثی روسای بدون فشار خارج.

Tiljoe گفت: اگر ارثی ستاد خواهید RCMP در خارج از خاک خود خارج معترضان که او به عنوان “حرفه ای معترضان” نیز باید ترک.

“اجازه بدهید ما کار کردن تفاوت ما خودمان” Tiljoe گفت. “ما انجام داده ایم که برای بسیاری از نسل.”

ساحلی GasLink در حال ساخت یک $6.6 میلیارد و 670 متر زیرزمینی گاز طبیعی خط لوله گاز بین داوسون کریک و LNG کانادا توسعه در Kitimat.

این شرکت با امضا توافق نامه با 20 منتخب اول کشورهای گروه شوراها در طول مسیر از جمله پنج در مرطوب’suwet’en خاک.

اما یک گروه از ارثی ستاد باقی می ماند مخالف این خط لوله در موقعیت که در آن ارثی است که رهبران نگه بومی عنوان به زمین و پروژه های مورد نیاز خود را با رضایت به جای انتخاب گروه شوراها.

دولت در پاسخ به این اختلاف باید شامل “خنک کردن دوره” که در طی آن وجود دارد ساخت و ساز به ارائه برخی از اتاق را برای گفت و گو گفت: Jody Wilson Omar مستقل MP برای ونکوور Granville.

Omar سابق منطقه ای رئیس مجلس از سازمان ملل ارائه پیشنهاد در چهار نقطه طرح او مطرح شده در مجلس عوام در اورژانس بحث در روز سه شنبه.

و این بحث گفت: باید شامل یک داخلی گفت و گو در مرطوب’suwet’en ملت “مورد نیاز را به وضوح در مورد چگونه آنها برخورد خواهد شد و در آینده از این پروژه در مجموع.”

Candice جورج که زندگی در فریزر لیک اما مرطوب’suwet’en ستاد میان پدربزرگ و مادربزرگ و پدر بزرگ و مادر بزرگ گفت: جوامع باید با تکیه سنتی خود را bahlats سیستم با استفاده از زبان خود کلمه potlatch به حل و فصل اختلاف.

“تنها راه ما می تواند به حل این مسائل بومی است که با بومی راه حل های” جورج گفت. “راه من احساس می کنم ما نیاز به حرکت به جلو است و ما نیاز به یک bahlats بنابراین هر یک از ما قبیله و در هر خانه نیاز به جمع آوری و با هم بحث مسائل در خانه و چگونه ما در حال رفتن به جلو حرکت کند با هم.”

جورج یک کارآفرین و فرهنگی آموزش وجود دارد گفت: یک “متفاوت پرنیان” در جامعه در آخرین سفر خود به Telkwa به دیدار خانواده.

“مردم واقعا ناراحت و نمی دانم چه اتفاقی خواهد افتاد” جورج گفت. “برخی از بزرگان نگران هستند و نمی خواهید به حتی رفتن به فروشگاه مواد غذایی.”

depenner@postmedia.com

twitter.com/derrickpenner

با فایل های از کانادا مطبوعات و رادیو فردا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im