خط لوله شرکت وعده داده است $1 میلیارد دلار در مزایای آموزش و اشتغال قرارداد B. C. اول سازمان ملل گروههای موسیقی در طول 670 کیلومتر مسیر.

تظاهرکنندگان جمع آوری خارج ساحلی GasLink دفاتر در مرکز شهر ونکوور در روز چهارشنبه. جاناتان هیوارد / کانادا مطبوعات

حداقل دو ده مرطوب’suwet’en کارگران را در کار امروز به عنوان ساحلی GasLink راه اندازی مجدد خط لوله کار در طول رقابت Morice رودخانه جاده سرویس در شمال B. C.

حرکت آمد و به عنوان دو چالش های قانونی راه اندازی شد خط لوله مخالفان. یکی از دو مرطوب’suwet’en ارثی ستاد استدلال دولت فدرال را تصویب ساحلی GasLink خط لوله بر خلاف قانون اساسی بود. دیگر از معترضان به چالش کشیدن این دستور استفاده می شود برای پایان دادن به محاصره بندر ونکوور در اوایل این هفته.

این خط لوله در نظر گرفته شده است به پمپ گاز طبیعی از شمال شرقی B. C. به LNG کانادا صادرات تاسیسات ساخته شده در Kitimat.

“این هفته را ببینید recommencement از فعالیت های ساخت و ساز در’suwet’en خاک و بازگشت به کار بسیاری از اعضای مرطوب’suwet’en جامعه” ساحلی GasLink است که متعلق به Calgary-بر اساس TC انرژی در بیانیه ای گفت. “اعضای مرطوب’suwet’en جامعه خواهد بود به شدت درگیر در آینده بهار و تابستان ساخت و ساز و برنامه های سال های آینده به این پروژه پیشرفت.”

ساحلی GasLink کار در سایت بر روی کنترل از راه دور Morice رودخانه و ورود به جاده غربی هوستون B. C. تبدیل به یک flashpoint کانادا-تظاهرات گسترده ای در طول دو ماه گذشته.

چه آغاز شده به عنوان محلی محاصره توسط برخی از مرطوب’suwet’en اعضای درجه اول رهبری پنج از 13 مرطوب’suwet’en خانه قبیله سران مخالف ساخت خط لوله از طریق قلمرو خود را — گسترش به محاصره در مترو ونکوور, ویکتوریا, Alberta, انتاریو, کانادا و, Nova Scotia. این ستاد در حال پشتیبانی شده توسط anti-تغییر آب و هوا و ضد سرمایه داری و ضد فقر گروه و میلاد آزادی های مدنی و تشکل اتحادیه B. C. هندی ستاد و B. C. حزب سبز.

مرتبط

خط لوله پروژه است که توسط پنج تن از شش انتخاب مرطوب’suwet’en گروه شوراها به نمایندگی از یک چهارم از میلاد برای اولین بار سازمان ملل گروههای که باید امضا نامه حمایت از این خط لوله در ازای مالی آموزش و اشتغال مزایای.

این شرکت وعده داده است $1 میلیارد دلار در منافع برای اولین بار سازمان ملل در طول 670 کیلومتر مسیر.

پنج امضا باند که تحت چتر خیس’suwet’en اول ملت هستند Witset, مرطوب’suwet’en پوست Tyee, Nee-Tahi-Buhn و Ts را Kaz کوه (Burns Lake, گروه).

Troy جوان است Witset عضو خانواده که در کسب و کار دارای یک شماره قرارداد با ساحلی GasLink برای پاکسازی و roadbuilding. مادر بزرگ او شد ارثی رئیس خانه.

“مردم در کانادا حق اعتراض. این یک دموکراسی است. این مایه تاسف است که آنها معترض هستند با تنها نیمی از داستان گفته” جوان گفت: Postmedia اخبار.

“من احساس نمی منتخب شوراها هستند که با توجه عادلانه صوتی در این زمینه است. از بحث من این انتخاب روسای تشخیص دهند که اشتغال می تواند چند نسل به دست آوردن برای خانواده است. افراد مشغول به کار در یک خط لوله می تواند به فرستادن فرزندان خود به مدرسه برای ارائه فرصت های بهتر در آینده. انتخاب روسای می خواهید به شکستن اسارت فقر وجود دارد که در جوامع ما است.”


یک نقشه نشان دادن مسیر ساحلی GasLink پروژه گرفته شده از یک Dec. 16, 2019 به روز رسانی پروژه صادر شده توسط ساحلی GasLink پروژه خط لوله و TC انرژی است.

PNG

مرطوب’suwet’en را 22,000 کیلومتر مربع محدوده به پنج قبیله با 13 خانه های عامل تحت آن قبیله (برخی از قبیله باید سه خانه و برخی از آنها دو). هر خانه دارای یک ارثی رئیس و بال ارشد.

به بحث در اطراف این خط لوله تظاهرات راکد شده است که تقسیم میان کسانی که مرطوب’suwet’en نفع و کسانی که در برابر اتحاد عمیقتر. با توجه به گزارش در بومی منبع خبر APTN یک نامه فرستاده شده برای کسانی که درگیر در مناقشه خواستار نادر همه قبیله نشست.

اندرو جورج بال رئیس خاکستری خانه — گفت APTN “آنچه در حال حاضر در جریان است منعکس نمی کند درست حکومت از مرطوب’suwet’en در هر دو طرف. ما می ترسند چیزی بد اتفاق می افتد ممکن است.”

ساحلی GasLink گفت: آن “به کوشش برای تعامل با ارثی روسای مرطوب’suwet’en و با Unist’ot’en در جستجوی صلح آمیز و طولانی مدت قطعنامه ای که منافع مرطوب’suwet’en مردم است.”

Unist’ot’en یکی از سه خانه از Gilseyhu یا گاو قورباغه قبیله.

مرطوب’suwet’en اولین کشور در گروههای تماس با Postmedia اخبار گفت که آنها آماده سازی مشترک مطبوعاتی در تجدید خط لوله کار و نمی خواهد اظهار نظر در این زمان.

dcarrigg@postmedia.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im