افرادی که در پشت عمل همبستگی برای مرطوب’suwet’en ارثی ستاد?

خط مقدم فعالان می گویند شرکت کنندگان پیوسته اند به دلیل مردمی سازماندهی است که متکی بر رسانه های اجتماعی نه بزرگ سازمان های غیر دولتی.

اعتراض سازمان ناتالی شوالیه در اکتن به عنوان ضد خط لوله معترضان بلوک یک مرکز تقاطع و در همان زمان اعلام آنها در حال راه اندازی یک چالش قانونی به بندر خودگردان دستور در ونکوور ، نیک PROCAYLO / PNG

یک کمپین مردمی سازمان یافته در رسانه های اجتماعی بزرگ نیست غیر دولتی است که در پشت B. C. تظاهرات در همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی ستاد می گویند مردم در خط مقدم.

این هفته تظاهرکنندگان محاصره بندر Vancouver, B. C. مقننه و CP راه آهن حیاط. آنها را اشغال دادستان کل دیوید است را مربوط به حوزه های دفتر تعطیل عمده تقاطع و پل در ونکوور و اعتصاب B. C. ساختمان های دولتی.

اقدامات مشابه اتفاق می افتد در سراسر کانادا در واکنش به دستگیری تظاهرکنندگان و یک بن بست با RCMP در یک مرطوب’suwet’en اردوگاه در شمال B. C. بیش ساحلی GasLink مسیریابی از یک گاز خط لوله هر چند سنتی خاک.

ناتالی شوالیه که به سازماندهی ونکوور حوادث از جمله بندر محاصره و عمل همبستگی شنبه در جان Hendry, پارک گفت: بسیاری از افراد پشت صحنه از شبکه ای از افرادی که ملاقات در اوایل سال 2010 در حالی که در اعتراض به ونکوور بازی های المپیک است.

“تعداد قابل توجهی از ما شده اند درگیر در سازماندهی در سراسر ضد سرمایه داری مهاجر عدالت بومی حاکمیت کم درآمد و مسکن و بی خانمانی و مرکز شهر Eastside,” او گفت:. “لایه دوم است که جوانان فعال شده اند از طریق آب و هوا و عدالت مسائل در سال گذشته است.”


تغییر آب و هوا و نوجوانان فعال گرتا Thunberg صحبت می کند و در یک آب و هوا اعتصاب در گالری هنر ونکوور در ونکوور, بریتیش کلمبیا, کانادا در 25 اکتبر 2019. رویترز/جنیفر Gauthier

جنیفر GAUTHIER / ایسنا

که شامل جوانان با الهام از گرتا Thunberg را روزهای جمعه برای آینده جنبش آورده است آب و هوا حملات به ونکوور از جمله یکی که جذب بیش از 100,000 شرکت کنندگان در سپتامبر گذشته.

“همیشه وجود دارد اما سازمان های غیر دولتی آنها نیست — و من نمی توانم این به اندازه کافی استرس — آنها درگیر هستند در روی زمین سازماندهی” شوالیه گفت. “این واقعا مردمی. این افرادی که در ارتباط با جامعه به حوادث شده اند تا به Unist’ot’en (کمپ) که دیگر درگیر مبارزات مشابه در شهر است.”

خیلی از سازماندهی انجام شده است در Facebook اما مردم نیز اتصال در Instagram به خصوص از طریق @voicesfrontlines حساب شوالیه گفت. تظاهرکنندگان در حال هشدار یکدیگر به عمل با استفاده از هشتگهای #WetsuwetenStrong, #ShutdownCanada و #AllEyesOnWetsuweten.

ایوان Drury از بهم تابیدن و بافتن داد برای Decolonial سوسیالیسم گفت: بسیاری از شرکت کنندگان شده اند جوان بومی فعالان که تبدیل به رهبران جنبش در ونکوور.

Drury گفت: او با پنج نفر از آنها را زمانی که قرمز بهم تابیدن و بافتن در شرکت CP راه آهن محاصره پنج شنبه شب. آنها تا به حال شده است در اشغال است را قبل از آن که روز و دو به او گفت که خود اولین عمل اعتراض شده بود محاصره در گرنویلل خیابان پل در چهارشنبه, او گفت:.

“آنچه شاید مردم ممکن است دست به این است که وجود یک جنبش خود به خودی” Drury گفت. “اگر مردم فقط با قرار دادن یک تکه چوب برای بیرون رفتن وجود دارد به عنوان صدها نفر از مردم که نشان می دهد.”

Drury گفت: او را ندیده است چنین متنوع مشارکت در عمل سیاسی پس از تظاهرات علیه جنگ عراق در سال 2003 است.

“چه چیزی الهام بخش در مورد این حرکت برای من — که من بوده ام سازماندهی برای بیش از 20 سال است — برای دیدن شخصیت جرم از آن,” او گفت:. “آن را واقعا نمی تقلیل به یک گروه است.”

مرتبط

Atiya جعفر یک کمپین سازمان با 350.org کانادا گفت: تغییر آب و هوا-مبارزه با سازمان های مردم نهاد و مشارکت محدود شده است و با استفاده از آن “بلند گو حرف زدن” برای تقویت صدای از خط مقدم از اقدامات در سراسر کانادا است.

او گفت: 350.org شده است و کارگردانی آن سوی حامیان مردمی سازماندهی تلاش ها — که بسیاری از آنها را جذب شرکت کنندگان از طریق رسانه های اجتماعی و پیام متنی — و به اشتراک گذاری این Unist’ot’en حامی جعبه ابزار که شوالیه به عنوان بنیادی برای جنبش است.

“350 سهم در حال یک قطره کوچک در اقیانوس مقاومت به رهبری جنبش مردمی در همبستگی با مرطوب’suwet’en زمین مدافعان” جعفر گفت.

دیوید Tindall, یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه کلمبیا که پژوهش جنبش های زیست محیطی گفت: این اقدام بیشتر شده است مخلوطی از حوادث سازمان یافته و خودجوش مردمی بسیج از طریق رسانه های اجتماعی.

Tindall گفت که او باور ندارد که زمان عمل به سرعت محو مانند برخی دیگر از حرکات را انجام دهد.

گاهی اوقات وجود دارد نوعی سازش بین معترضان و مقامات آنها دیدار در وسط جایی یا اعتراض از نوع فقط wanes نوع بادها و مردم از دست دادن علاقه به,” او گفت:.

“اما من فکر می کنم که آن را متفاوت کمی به دلیل وجود برخی از اخلاقی و مسائل حقوقی. در’suwet’en خاک نوع مرکزی بازیکنان ارثی ستاد که در حال تلاش برای دفاع از حقوق خود و عنوان در سرزمین های سنتی خود را. آنها در حال رفتن به احتمال زیاد حاضر به سازش و بگو: خوب ما را نصف حقوق ما و نصف ما عنوان و دیدار با شما در وسط جایی.'”

این پروژه با حمایت پنج تن از شش انتخاب مرطوب’suwet’en گروه شوراها به نمایندگی از یک چهارم از میلاد برای اولین بار سازمان ملل گروههای که باید امضا نامه حمایت از این خط لوله در ازای مالی آموزش و اشتغال مزایای. این شرکت وعده داده است $1 میلیارد دلار در منافع برای اولین بار سازمان ملل در طول 670 متر مسیر.

neagland@postmedia.com

twitter.com/nickeagland

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر